Paskutinį kartą tikrinta 2018-09-03

Neoficialus ginčų sprendimas vartotojams

Susisiekite su prekiautoju

Visų pirma kreipkitės į prekiautojo klientų aptarnavimo skyrių – jo kontaktiniai duomenys paprastai pateikiami prekiautojo interneto svetainėje. Informuokite juos, kad jie nesilaikė ES arba nacionalinių teisės aktų, ir paprašykite, kad išspręstų problemą. Galite priminti jiems jų prievoles, kurių santrauka pateikiama šioje svetainėje. Patartina visada pagrįsti savo teiginius faktais (pasitelkiant sąskaitas-faktūras, sutartis ir t. t.). Jeigu taip išspręsti problemos nepavyktų, pagalvokite, ar nevertėtų imtis kitų priemonių.

Atsitikimas

Vokietės Jutos netenkino interneto ryšio sparta, kuri buvo mažesnė, nei nurodyta sutartyje.

Ji dėl to pasiskundė interneto ryšio tiekėjui ir šis pasirūpino, kad sparta padidėtų. Tolesnių veiksmų Jutai imtis neprireikė.

Jei jūs ir prekiautojas negalite išspręsti ginčo dėl sutarties be trečiųjų šalių, prekiautojas turi jus informuoti apie tolesnius veiksmus, pvz.:

Kreipkitės į vartotojų organizaciją arba reguliavimo instituciją

Jūsų šalies vartotojų organizacijosen paprastai taip pat gali:

Jei jums iškilo problema dėl paslaugų teikėjo, taip pat galite kreiptis į kompetentingas nacionalines reguliavimo institucijas. Kiekvieną sektorių kuruoja specialios nacionalinės reguliavimo institucijos, kurių konkretūs įgaliojimai įvairiose šalyse gali skirtis. Daugelis reguliavimo institucijų turi parengusias specialias procedūras savo sektoriaus paslaugų teikėjams ir gali teisingai ir greitai išspręsti ginčus.

Daugiau informacijos apie:

Europos vartotojų centrai

Jeigu kokių nors problemų jums iškyla, kai perkate prekes ar paslaugas kitoje ES šalyje, Norvegijoje arba Islandijoje, kreipkitės į vieną iš Europos vartotojų centrų . Jie skirti tam, kad:

Europos vartotojų centrai gali jums padėti nemokamai, jeigu:

Atsitikimas

Airė Triona iš Donegolo Jungtinės Karalystės interneto svetainėje nusipirko nešiojamąjį kompiuterį. Deja, kai pirkinys buvo pristatytas, ji pamatė, kad kompiuteris neveikia taip, kaip turėtų. Prekiautojas patarė jai jį nusiųsti remontuoti gamintojui. Ji taip ir padarė, bet neilgai trukus gedimas pasikartojo.

Triona vėl kreipėsi į prekiautoją ir paprašė grąžinti pinigus, bet sužinojo, kad tokia galimybė svarstytina tik tada, jei kompiuteris būtų buvęs taisytas jau 3 kartus. Tada ji kreipėsi pagalbos į Airijos Europos vartotojų centrą. Airijos biuras apie atvejį pranešė Jungtinės Karalystės biurui ir šis susisiekė su prekiautoju. Prekiautojas sutiko atsiimti kompiuterį ir grąžinti Trionai visą už pirkinį sumokėtą kainą – 445,92 euro.

Jeigu į prekiautoją arba Europos vartotojų centrą kreipsitės minėtais būdais, vis tiek išsaugosite teisę vėliau ginčą spręsti teisme.

Reikia daugiau informacijos apie taisykles konkrečioje šalyje?

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Jūsų šalies vartotojų asociacijos pagalba arba patarimaien

Kreipkitės pagalbos arba patarimo į Europos vartotojų centrą savo šalyjeen

Pasidalyti šiuo puslapiu: