Paslaugų priemonės

Kalbų juosta

ES vėliava

Naršymo kelias

Meniu

Paskutinį kartą tikrinta 2018-05-04

Kelionių paketai

Kelionės paketas yra atostogų arba kelionės paslaugų derinys, kai

 • atostogos arba kelionė trunka ilgiau negu 24 val. arba
 • į jį įeina nakvynė.

Paketas turi būti parengtas iš anksto ir į jį turi įeiti bent 2 iš šių paslaugų:

 • transporto,
 • apgyvendinimo,
 • kitos paslaugos, kurios sudaro svarbią paketo dalį (pvz., slidinėjimo keltuvų bilietas visoms atostogoms, ekskursijos).

Be to, į paketo kainą turi įeiti visos teikiamos paslaugos.

Kelionių paketų taisyklės taip pat taikomos tuo atveju, jei už paketo dalis išrašomos atskiros sąskaitos.

Pasiteiraukite savo kelionių organizatoriaus arba kelionių agento, ar taikomos kokios nors nacionalinės taisyklės kelionėms ir atostogoms, kurios trunka trumpiau negu 24 valandas arba į kurias neįeina nakvynė.

Pagal ES taisykles turite tam tikras teises tiek užsisakydami kelionę, tiek jos metu. Svarbiausios taisyklės:

 • Turėtumėte gauti aiškią ir tikslią informaciją apie visus atostogų aspektus prieš pasirašydami sutartį (įskaitant informaciją apie neprivalomą kelionės draudimą, pasus, vizas ir sveikatos priežiūros srities formalumus).
 • Bent viena šalis yra atsakinga už visą paketą, net jei įvairias paslaugas teikia skirtingos bendrovės. Priklausomai nuo jūsų šalies tai gali būti (kelionės) organizatorius, mažmenininkas (kelionių agentas), arba jie abu. Jums turi būti pateikti šios šalies kontaktiniai duomenys, jei jums per atostogas reikėtų pateikti skundą arba reikalauti kompensacijos grįžus namo.
 • Jei jums iškiltų sunkumų, turite teisę gauti pagalbą. Todėl jums turi būti nurodytas kelionių organizatoriaus arba kelionių agento skubios pagalbos telefono numeris.
 • Jei kelionės organizatorius arba agentas subankrutuoja, yra nustatytos garantijos, kad atgautumėte sumokėtus pinigus ir, jei jau pradėjote atostogas, kad būtumėte sugrąžinti į savo šalį. Praktiniai aspektai priklauso nuo nacionalinių taisyklių ir įstaigos, per kurią kelionės organizatorius ir (arba) mažmenininkas parengė šią apsaugą.
 • Jei negalite vykti į kelionę, kurią užsisakėte, savo paketą galite perleisti kam nors kitam. Tačiau jums gali tekti padengti papildomas dėl šio perleidimo atsiradusias išlaidas.
 • Jūsų sutartyje nurodyta kaina gali būti padidinta tik tam tikromis konkrečiomis sąlygomis (pvz., padidėjus transporto išlaidoms, trečiųjų šalių mokesčiams arba valiutų kursams) ir ne vėliau kaip prieš 20 dienų iki pradinės kelionės datos.
 • Jeigu kelionės organizatorius arba mažmenininkas labai pakeičia paketo turinį (ir kainą) ir dėl to jūs atšaukiate atostogas, galite susigrąžinti sumokėtus pinigus arba pasirinkti kitą paketą. Ta pati nuostata taikoma, jei kelionių organizatorius atšaukia kelionę. Tam tikrais atvejais taip pat galite turėti teisę į kompensaciją.

Šios taisyklės NĖRA taikomos, jei atostogas susiorganizuojate patys, įvairias jos dalis įsigydamas iš tarpusavyje niekaip nesusijusių mažmenininkų arba interneto svetainių.

Jei per atostogas kyla problemų ne dėl jūsų kaltės (pvz., jeigu atšaukiama ekskursija arba viešbutis yra ne toks, kaip buvo aprašyta brošiūroje), turėtumėte kuo skubiau kreiptis į:

 • organizatorių arba
 • vietos atstovą, jei jis yra.

Jie turėtų nedelsiant imtis spręsti problemą.

Jei problema neišsprendžiama, surinkite kuo daugiau įrodymų (pavyzdžiui, tai gali būti nuotraukos) ir pateikite skundą grįžę.

Priklausomai nuo jūsų šalies, pirmiausia taip pat galėtumėte kreiptis į kelionių paketą jums pardavusią agentūrą. Kai kuriose šalyse nustatyti terminai, per kiek laiko galite pateikti skundą dėl savo atostogų.

Jei tai nepadeda, galbūt jums galės padėti jūsų Europos vartotojų centras (ECC-Net ). Tai ypač svarbu, jeigu organizatoriaus buveinė yra kitoje ES šalyje.

Atsitikimas

Pakeista esminė atostogų paketo dalis

Mišelis iš Belgijos užsisakė 3 savaičių atostogų paketą Graikijoje iš Graikijos kelionių organizatoriaus. Kelionė turėjo prasidėti 14 dienų ekskursija su gidu ir baigtis viena savaite pajūrio kurorte. Likus kelioms dienoms iki planuoto išvykimo, jam buvo pranešta, kad 14 dienų ekskursija su gidu neįvyks. Tada Mišeliui buvo pasiūlyta kelionė, kuri prasidėtų savaite pajūrio kurorte, o po to būtų 10 dienų ekskursija su gidu. Jis nebuvo patenkintas tokiu pasiūlymu, nes per trumpesnę ekskursiją nebūtų aplankomos jį labiausiai dominusios vietos, be to, jis nenorėjo pradėti kelionės paplūdimyje. Mišeliui patarta kreiptis į Europos vartotojų centrą, kuris jam pranešė, kad jis galįs rinktis iš 3 variantų:

 • jis galėtų priimti organizatoriaus pasiūlymą, jei šis taip pat pasiūlytų jam atitinkamai mažesnę kainą;
 • jis galėtų paprašyti organizatoriaus kito paketo arba
 • jis galėtų atšaukti visą kelionę, atgauti visus sumokėtus pinigus ir galbūt reikalauti papildomos kompensacijos.

Sužinojęs šią informaciją Mišelis grįžo pas kelionių organizatorių, galiausiai pasirinko pirmąjį variantą ir gavo 50 % pradinės kainos nuolaidą.

ES teisės aktai
Viešosios konsultacijos
  Pagalbos tarnybos
  Pagalba ir patarimai