Paslaugų priemonės

Kalbų juosta

ES vėliava

Naršymo kelias

Meniu

Paskutinį kartą tikrinta 2017-08-10

Gyvūnų arba augalų vežimasis

Gyvūnai augintiniai (šunys, katės ir šeškai)

Kaip ES pilietis, su kate, šunimi ar šešku galite keliauti laisvai, jei šie gyvūnai turi Europos gyvūno augintinio pasąEnglish. Šiame pase, kurį galite gauti iš bet kurio įgaliotojo veterinarijos gydytojo, turi būti nurodyta, kad gyvūnas paskiepytas nuo pasiutligės ir kad skiepas galioja.

Jei jūsų šuo, katė ar šeškas jaunesnis negu 3 mėnesių (ir nuo pasiutligės nepaskiepytas), žr. nacionalines taisyklesEnglish.

ES gyvūno augintinio pasas išduodamas tik šunims, katėms ir šeškams. Dėl kitų gyvūnų augintinių, pavyzdžiui, triušių ar kanarėlių, vežimosi į šalį ar išsivežimo iš šalies reikėtų paskaityti atitinkamas nacionalines taisyklesEnglish.

Jei vežatės gyvūną į Suomiją, Airiją, Maltą ar Jungtinę Karalystę, jis turi būti gavęs profilaktinį gydymą nuo kaspinuočio echinokoko („Echinococcus") tokia tvarka:

  • gydymą suteikia veterinaras ne anksčiau kaip prieš 120 ir ne vėliau kaip prieš 24 valandas iki numatyto įvažiavimo į Suomiją, Airiją, Maltą ar Jungtinę Karalystę;
  • gydymą suteikęs veterinaras tai paliudija atitinkamame paso skyriuje.

Tapatybė

Jūsų gyvūnui turi būti implantuota elektroninė mikroschema arba jis turi būti paženklintas aiškiai įskaitoma tatuiruote, padaryta iki 2011 m. liepos 3 d., su tuo pačiu kodu, koks nurodytas pase.

Kiti gyvūnai ir augalai

Keliaudami ES galite vežtis gyvūnus, augalusEnglish ir jų dalis. Tačiau daugumoje ES šalių nustatytos griežtos taisyklės nykstančių rūšių ar jų šalutinių produktų gaminių vežimui. Norint vežtis kai kurių rūšių gyvūnus ar augalus gali reikėti leidimo.

Apie konkrečias rūšis sužinosite ES prekybos laukine flora ir fauna duomenų bazėjeEnglish . Informacijos dėl leidimų suteiks ir už Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos (CITES) taikymą atsakinga įstaigaespañolfrançaisEnglish jūsų šalyje.

Gyvūnų ligų protrūkių atveju gali būti taikomi tam tikri vietiniai gyvų gyvūnų ir gyvūninės kilmės produktų judėjimo apribojimai. Jei planuojate vežti gyvūnus, susisiekite su atitinkama veterinarijos įstaiga.

Atsitikimas

Visada išsiaiškinkite, ar galite savo pirkinius vežtis namo

Kaya išvyko atostogauti į Graikiją. Grįždama namo į Maltą ji vežėsi iš jūrų vežlių šarvo padarytą vėrinį. Muitinės pareigūnas jos paprašė leidimo vėriniui. Kadangi ji jo neturėjo, pareigūnas vėrinį konfiskavo. Paprastai prekes iš vienos ES šalies į kitą galima vežtis laisvai, bet išsivežant iš šalies ar įsivežant į šalį kai kurių nykstančių rūšių gaminius ar gyvūnus nustatyti griežti reikalavimai. Kitą kartą Kaya turėtų kreiptis į Maltos CITES įstaigą ir išsiaiškinti, ar norimam parsivežti gaminiui reikia pažymėjimo.

Viešosios konsultacijos
    Pagalbos tarnybos
    Pagalba ir patarimai