Paskutinį kartą tikrinta 2023-01-31

Vairuotojo pažymėjimų keitimas ir pripažinimas ES

Vairuotojo pažymėjimų keitimas ES

Vienu metu galima turėti tik vieną ES vairuotojo pažymėjimą. Persikėlus gyventi į kitą ES šalį, savo vairuotojo pažymėjimo paprastai nereikia keisti į tos šalies pažymėjimą, tačiau jei norite, galite tai padaryti.

Savanoriškas vairuotojo pažymėjimo keitimas kitoje ES šalyje

Norint savanoriškai pasikeisti savo vairuotojo pažymėjimą, reikia būti nuolatiniu tos šalies gyventoju ir atitikti vairuotojo pažymėjimų turėtojams keliamus reikalavimus (pvz., būti sulaukus minimalaus amžiaus, būti pakankamai geros sveikatos būklės ir kt.).

Prieš pakeisdamos vairuotojo pažymėjimą valdžios institucijos kreipsis į jūsų ankstesnės gyvenamosios vietos šalies institucijas, kad patikrintų, ar jūsų vairuotojo pažymėjimas nebuvo sustabdytas, apribotas arba atšauktas. Keičiant seno pavyzdžio pažymėjimą bus išduotas naujo standartinio pavyzdžio vairuotojo pažymėjimas (plastikinė kreditinės kortelės dydžio kortelė su nuotrauka, išduodama nuo 2013 m.).

 

Privalomas vairuotojo pažymėjimo keitimas kitoje ES šalyje

Vairuotojo pažymėjimą pasikeisti būtina, jeigu:

Įspėjimas

Pasikeitus vairuotojo pažymėjimą į gyvenamosios šalies pažymėjimą, reikės laikytis tos šalies vairuotojo pažymėjimų tvarkos (pvz., susijusios su galiojimo laiku ir sveikatos patikromis).

Pavyzdys

Monika gyvena Kipre. Ji turi Italijoje išduotą vairuotojo pažymėjimą, kuris buvo sugadintas. Kad gautų naują vairuotojo pažymėjimą, jai reikia savo itališką pažymėjimą pasikeisti į kiprietišką. Kipras išduos Monikai vairuotojo pažymėjimą, galiojantį 15 metų, o ne 10, kaip Italijoje.

Taip pat išsiaiškinkite, ką reikėtų daryti, jeigu vairuotojo pažymėjimą užsienyje pamestumėte arba jį iš jūsų pavogtų.

Vairuotojo pažymėjimų pripažinimas ES

Ar toliau nurodytais atvejais jūsų vairuotojo pažymėjimas pripažįstamas visoje ES?

Turite ES išduotą seno pavyzdžio vairuotojo pažymėjimą

Jeigu pažymėjimas seno pavyzdžio, bet išduotas ES, jis galioja visose ES šalyse. Jį keičiant bus išduotas standartinio pavyzdžio ES vairuotojo pažymėjimas. Kitu atveju jį privalu pasikeisti ne vėliau kaip iki 2033 m.

Turite neriboto galiojimo laiko vairuotojo pažymėjimą

ES vairuotojo pažymėjimai, kurių galiojimo laikas neribotas, pripažįstami visose ES šalyse. Tačiau būtina nacionalinių institucijų pasiteirauti, kada jį reikės pasikeisti į naujo standartinio pavyzdžio pažymėjimą.

Turite laikinąjį vairuotojo pažymėjimą

Laikinieji vairuotojo pažymėjimai ir tarptautiniai vairuotojo pažymėjimai (arba bet kokie kiti jūsų šalies išduoti pažymėjimai) ES lygmeniu nereglamentuojami ir kitose ES šalyse gali būti nepripažįstami.

Jeigu turite laikinąjį vairuotojo pažymėjimą ir persikeliate gyventi į kitą ES šalį, turėtumėte pasiteirauti tos šalies nacionalinės vairuotojo pažymėjimų institucijos, kokios taisyklės galioja.

Turite ne ES šalyje išduotą vairuotojo pažymėjimą

Kai kurios ES šalys gali pripažinti kai kuriose ES nepriklausančiose šalyse išduotus pažymėjimus. Jei turite ES šalies vairuotojo pažymėjimą, kuris buvo išduotas vietoj ES nepriklausančios šalies vairuotojo pažymėjimo, ir norite persikelti į kitą ES šalį, žinokite, kad jis ten gali būti nepripažįstamas.

Ne ES šalių išduotų vairuotojo pažymėjimų pripažinimo sąlygų teiraukitės savo naujosios šalies vietos valdžios institucijų.

Pavyzdys

Andželė yra čilietė. Prieš keletą metų ji persikėlė į Ispaniją. Kadangi Ispanijoje Čilės vairuotojo pažymėjimai pripažįstami, atlikusi kelis administracinius formalumus, Andželė savo vairuotojo pažymėjimą pasikeitė į ispanišką.

Turėdama šį naują vairuotojo pažymėjimą, Andželė gali važinėti visoje ES. Tačiau jei ji keltųsi iš Ispanijos į kitą ES šalį, jai reikėtų kreiptis į tos šalies institucijas ir išsiaiškinti, ar jos pripažins jos turimą Ispanijoje išduotą vairuotojo pažymėjimą.

Jeigu naujoji šalis automatiškai pripažįsta Čilėje išduotą vairuotojo pažymėjimą, ji galės ir toliau naudotis vietoje jo išduotu ispanišku vairuotojo pažymėjimu. Jei ne, jai gali tekti prašyti naujojoje šalyje oficialiai pripažinti jos Čilėje išduotą pažymėjimą arba pakeisti jį į tos šalies vairuotojo pažymėjimą.

Daugiau informacijos apie jūsų turimo vairuotojo pažymėjimo modelį bg Atidaryti kaip išorės nuorodą – jo išvaizdą, apsaugos elementus, suteikiamas teises, nurodytas transporto priemonių kategorijas ir kt.

Informacija apie konkrečias šalis

Susipažinkite su jūsų gyvenamojoje šalyje nustatytomis vairuotojo pažymėjimo keitimo ir pripažinimo taisyklėmis:

Pasirinkite šalį

Europos Komisija nėra atsakinga už išorės svetainių turinį.

ES teisės aktai

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: