Paskutinį kartą tikrinta 2020-03-09

ES piliečiams reikalingi kelionės dokumentai

Koronavirusas: Saugus kelionių apribojimų naikinimas

Jeigu jūs – ES pilietis , vykdamas iš vienos Šengeno erdvei priklausančios ES šalies į kitą, neprivalote pateikti nacionalinės tapatybės kortelės arba paso.

Net jeigu kertant vidines Šengeno erdvėsen valstybių sienas pasas nebūtinas, vis dėlto labai rekomenduojama visada turėti pasą arba tapatybės kortelę, kad prireikus būtų galima įrodyti savo tapatybę (pvz., paprašius policijai, lipant į lėktuvą ir t. t.). Šengeno erdvei priklausančios ES šalys gali priimti nacionalines taisykles, pagal kurias jūs įpareigojamas turėti arba su savimi nešiotis dokumentus jų teritorijoje.

Vairuotojų pažymėjimai, banko arba mokesčių kortelės nėra laikomi kelionės dokumentais arba asmens tapatybės įrodymu.

Pagal Šengeno taisykles išskirtinėmis aplinkybėmis, kai nustatoma grėsmė viešajai tvarkai arba nacionaliniam saugumui, valstybėms narėms leidžiama vėl įvesti laikiną sienų kontrolę.

Čia pateikiama išsamesnės informacijosen ir šalių, kurios vėl laikinai įvedė sienų kontrolę, sąrašas. Jei vykstate į tas šalis, nepamirškite savo tapatybės kortelės arba paso. Atminkite, kad net ir įprastomis aplinkybėmis iš jūsų gali būti pareikalauta pateikti vieną iš šių dokumentų.

Šengeno erdvei, kurioje nėra vidaus sienų kontrolės, priklauso:

Šengeno erdvei nepriklauso:

Austrija, Belgija, Čekija, Danija, Estija, Graikija, Islandija, Ispanija, Italija, Latvija, Lenkija, Lichtenšteinas, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Norvegija, Portugalija, Prancūzija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Šveicarija, Vengrija, Vokietija.

Airija, Bulgarija, Jungtinė Karalystė, Kipras, Kroatija, Rumunija.

Jei keliaujate į kurią nors Šengeno erdvei nepriklausančią šalį arba iš jos, privalote pateikti galiojančią tapatybės kortelę arba pasą. Prieš kelionę patikrinkite, kokius dokumentus reikia turėti keliaujant už savo šalies ribų ir vykstant į Šengeno erdvei nepriklausančią ES šalį, kurią ketinate aplankyti.

Atsitikimas

Švedas Larsas išvyko atostogauti į Ispaniją. Jis pasiėmė savo banko išduotą tapatybės kortelę, kuri Švedijoje laikoma asmens tapatybę įrodančiu dokumentu.

Tačiau jeigu Ispanijos valdžios įstaigos norėtų patikrinti Larso tapatybę, jam gali iškilti problemų, nes šioje šalyje tinkamais tapatybės dokumentais laikomos tik nacionalinių valdžios įstaigų išduotos tapatybės kortelės ir pasai.

Pripažinta jūsų šalies tapatybės kortelė ir pasas

Neįleidimas į šalį

Itin retais atvejais ES šalis gali neįsileisti jūsų arba jūsų šeimos narių dėl viešosios tvarkos, visuomenės saugumo arba visuomenės sveikatos priežasčių.

Tai reiškia, kad valdžios institucijos turi įrodyti, jog jūs arba jūsų šeimos nariai keliate tikrą, realią ir pakankamai rimtą grėsmę.

Turite teisę gauti rašytinį sprendimą, kuriame būtų išdėstytos visos jo priežastys ir nurodyta, kaip ir iki kada šį sprendimą galite apskųsti.

DUK.

ES teisės aktai

Reikia daugiau informacijos apie taisykles konkrečioje šalyje?

Pasidalyti šiuo puslapiu: