Informacija verslui
Paskutinį kartą tikrinta 2022-04-02

Mokyklos lankymas kitoje ES šalyje

Kaip ES piliečiai, jūsų vaikai turi teisę lankyti mokyklą bet kurioje ES šalyje tomis pačiomis sąlygomis, kaip ir tos šalies piliečiai.

Jie turi teisę mokytis tos pačios amžiaus grupės vaikų ir tokio pat lygmens klasėje, kokioje būtų mokęsi šalyje, iš kurios atvykote, nepriklausomai nuo to, kiek moka vietos kalbą.

Įspėjimas

Jei esate ES pilietis (-ė) ir vykstate į kitą ES šalį dirbti, jūsų vaikai pagal ES teisės aktus naujoje gyvenamojoje šalyje turi teisę į įvadinį parengimą, kad galėtų lengviau pritapti ir prisitaikyti prie vietos švietimo sistemos. Per tokį įvadinį parengimą padedama ir mokytis naujos gyvenamosios šalies kalbos.

Turėkite omenyje, kad jūsų naujos gyvenamosios šalies mokyklų sistema gali labai skirtis nuo tos, prie kurios esate pripratę. Pavyzdžiui, kai kuriose šalyse vaikai labai anksti skirstomi į klases, orientuotas į tolesnes studijas, ir profesinio rengimo klases.

Štai kodėl mokyklos pažymėjimai nėra savaime pripažįstami visoje ES. Kai kuriose šalyse prieš užrašydami savo vaikus į vietos mokyklą turite prašyti nacionalinių valdžios institucijų pripažinti jų mokyklos pažymėjimus.

Pasirinkite šalį

DUK.

ES teisės aktai

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: