Paslaugų priemonės

Kalbų juosta

ES vėliava

Naršymo kelias

Meniu

Paskutinį kartą tikrinta 2018-03-20

Sveikatos draudimas lankantis užsienyje

Jungtinės Karalystės sprendimas pasinaudoti Europos Sąjungos sutarties 50 straipsniu: Daugiau informacijos

JK kol kas yra visavertė ES narė, tad joje ir jai tebetaikomos visos teisės ir pareigos.

 • Klausimai ir atsakymai, remiantis 2017 m. gruodžio 8 d. ES ir JK bendra ataskaitaEnglish
 • ES leidiniai apie BrexitEnglish
 • Jungtinės Karalystės vyriausybės informacija ir patarimai Brexit klausimaisEnglish

Netikėtai susirgę per viešnagę kitoje ES šalyje – atostogaudami, lankydamiesi verslo reikalais arba studijuodami kitoje ES šalyje, – ES piliečiai turi teisę į bet kokį gydymą, kurį būtina suteikti nedelsiant, t. y. dar iki grįžtant namo. Turite tokias pačias teises į sveikatos priežiūrą kaip ir šalyje, kurioje lankotės, apdrausti gyventojai.

Vykstant į užsienį visuomet reikėtų pasiimti savo Europos sveikatos draudimo kortelę. Ji yra įrodymas, kad turite draudimą vienoje iš ES šalių.

Jei Europos sveikatos draudimo kortelės neturite arba ja naudotis negalite (pavyzdžiui, jei ketinate naudotis privačios sveikatos priežiūros paslaugomis), negali būti atsisakyta jus gydyti, bet jums gali tekti už gydymo paslaugas susimokėti iš anksto ir prašyti kompensuoti išlaidas grįžus namo.

Europos sveikatos draudimo kortelės gavimo tvarka

Vienose šalyse Europos sveikatos draudimo kortelė išduodama kartu su nacionaline sveikatos kortele, kitose – jos reikia prašyti atskirai.

Už Europos sveikatos draudimo kortelę neturėtų būti imamas joks mokestis. Kortelę iš sveikatos draudimo įstaigos reikėtų gauti (nemokamai) prieš išvykstant iš savo šalies.

Kai kuriose apsimestinių tarpininkų svetainėse už Europos sveikatos draudimo kortelės užsakymą imamas mokestis. Nesinaudokite jomis – kreipkitės tiesiai į valstybinės sveikatos priežiūros paslaugų teikimo įstaigą.

Pasiteiraukite sveikatos draudimo įstaigos, kokių sveikatos priežiūros paslaugų išlaidos pagal jūsų sveikatos draudimą gali būti kompensuojamos jūsų šeimos nariams.

Daugiau informacijos apie Europos sveikatos draudimo kortelę:

Pasirinkite šalį

Europos Komisija už išorės svetainių turinį neatsako.

Naudojimosi Europos sveikatos draudimo kortele apribojimai

 • ES nepriklausančių šalių piliečiai negali naudoti savo Europos sveikatos draudimo kortelės medicininėms paslaugoms gauti Danijoje, Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje, Šveicarijoje, jeigu jie nėra ES valstybėje narėje gyvenantys pabėgėliai arba nėra apdrausti kaip ES piliečio šeimos nariai.
 • Islandija, Lichtenšteinas, Norvegija, Šveicarija ES socialinės apsaugos koordinavimo tikslais prilyginamos ES šalims.
 • Europos sveikatos draudimo kortelė netinka gelbėjimo ir repatriacijos paslaugų išlaidoms padengti – jeigu jus reikėtų nemokamai parvežti namo rimtos ligos arba nelaimės kitoje ES šalyje atveju, būtina turėti atskirą sveikatos draudimą.
 • Europos sveikatos draudimo kortelė netinka privačios sveikatos priežiūros arba planinio gydymo išlaidoms kitoje ES šalyje kompensuoti.

Atsitikimas

Apsidrauskite papildomu draudimu kelionių rizikai padengti

Švedijos pilietis Svenas išvyko į Prancūziją paslidinėti kalnuose. Antrą atostogų dieną leisdamasis nuo kalno jis susižeidė kelį ir Prancūzijos gelbėjimo tarnybos turėjo jį parvežti nuo šlaito. Grįžęs namo Svenas gavo didelę sąskaitą už gelbėjimo paslaugas. Jis turėjo padengti visas išlaidas, nes už paieškos ir gelbėjimo paslaugas pagal Europos sveikatos draudimo kortelės sistemą nekompensuojama.

Viešosios konsultacijos
  Pagalbos tarnybos
  Pagalba ir patarimai