Viimati ajakohastatud: 03/01/2023

Tervisekindlustus ajutise välismaal viibimise korral

Kui olete ajutiselt puhkusel, ärireisil või õppimas teises ELi riigis ning seal ootamatult haigestute, on teil ELi kodanikuna õigus saada mis tahes raviteenust, mille osutamisega ei saa oodata kuni teie kodumaale naasmiseni. Teil on arstiabi saamisel samad õigused kui inimestel, kellel on selle riigi tervisekindlustus.

Välismaale minnes peaks teil alati kaasas olema Euroopa ravikindlustuskaart. Kaart tõendab, et teil on tervisekindlustus ühes ELi riigis.

Kui teil Euroopa ravikindlustuskaarti ei ole või kui te ei saa seda kasutada (näiteks erameditsiini puhul), siis ei saa teile raviteenuse osutamisest keelduda, kuid võib juhtuda, et peate maksma ravi eest kohe ise ning taotlema kulude hüvitamist pärast kodumaale naasmist.

Euroopa ravikindlustuskaardi taotlemine

Mõnes riigis väljastatakse Euroopa ravikindlustuskaart koos riikliku ravikindlustuskaardiga. Teistes riikides peate seda eraldi taotlema.

Kaart peaks olema tasuta. Peaksite selle saama tasuta oma ravikindlustuse pakkujalt enne kodumaalt lahkumist.

Hoiatus

Mõned petturveebisaidid küsivad teilt Euroopa ravikindlustuskaardi tellimise eest raha. Ärge kunagi selliseid saite kasutage! Selle asemel võtke otse en ühendust oma ravikindlustuse pakkujaga.

Küsige temalt kindlasti ka seda, kas ja kuivõrd teie tervisekindlustus katab teie pereliikmetega seotud kulusid.

Lisateavet Euroopa ravikindlustuskaardi kohta eri riikides:

Valige riik

Euroopa Komisjon ei vastuta väliste veebisaitide sisu eest.

Euroopa ravikindlustuskaardi kasutamise piirangud

Näide

Reisimisega seotud ohtude jaoks sõlmige täiendav kindlustusleping

Rootsi kodanik Sven läks Prantsusmaale suusareisile. Puhkuse teisel päeval vigastas ta mäest laskumisel põlve ning Prantsuse päästeteenistus pidi talle õnnetuspaigale appi minema. Koju jõudes sai ta päästekulude eest suure arve. Sven pidi arve täielikult tasuma, sest otsingu- ja päästetööde kulusid Euroopa ravikindlustuskaart ei kata.

Vaata ka

KKK

ELi õigusaktid

Vajate nõuandeteenistuse abi?

Võtke ühendust spetsiaalse nõuandeteenistusega

Jaga lehekülge: