Saidi tööriistad

Keelevalik

ELi lipp

Navigatsioonitee

Menüü

Ajakohastatud : 21/02/2018

Tervisekindlustus ajutise välismaal viibimise korral

Ühendkuningriigi otsus rakendada Euroopa Liidu lepingu artiklit 50: Rohkem informatsiooni

Ühendkuningriik on praegu endiselt Euroopa Liidu täieõiguslik liige ning Ühendkuningriigi siseselt ja tema suhtes kohaldatakse jätkuvalt täies ulatuses samu õigusi ja kohustusi.

 • ELi ja Ühendkuningriigi 8. detsembri 2017. aasta ühisaruandel põhinevad küsimused ja vastusedEnglish
 • Brexiti-teemalised ELi väljaandedEnglish
 • Ühendkuningriigi valitsuse teave ja suunised Brexiti kohtaEnglish

Kui olete ajutiselt välismaal puhkusel, ärireisil või õppimas ning seal ootamatult haigestute, on teil ELi kodanikuna õigus saada mis tahes raviteenust, mille osutamisega ei saa oodata kuni teie kodumaale naasmiseni. Teil on arstiabi saamisel samad õigused kui inimestel, kellel on selle riigi ravikindlustus.

Välismaale minnes peaksite Euroopa ravikindlustuskaardi alati kaasa võtma. Kaart tõendab, et teil on tervisekindlustus ühes ELi riigis.

Kui teil Euroopa ravikindlustuskaarti ei ole või kui te ei saa seda kasutada (näiteks erameditsiini puhul), siis ei saa raviteenuse osutamisest keelduda, kuid võib juhtuda, et peate maksma ravi eest ise ning taotlema kulude hüvitamist pärast kodumaale naasmist.

Euroopa ravikindlustuskaardi taotlemine

Mõnes riigis väljastatakse Euroopa ravikindlustuskaart koos riikliku ravikindlustuskaardiga. Teistes riikides peate seda ise taotlema.

Kaart peaks olema tasuta. Peaksite selle saama tasuta oma tervisekindlustuse pakkujalt enne kodumaalt lahkumist.

Mõned petturveebisaidid küsivad teilt Euroopa ravikindlustuskaardi tellimise eest raha. Ärge kunagi selliseid saite kasutage: selle asemel võtke ühendust otse oma tervisekindlustuse pakkujaga.

Küsige kindlustusandjalt kindlasti ka seda, kas ja kuivõrd teie tervisekindlustus katab teie pereliikmetega seotud kulusid.

Lugege täiendavalt Euroopa ravikindlustuskaardi kohta:

Valige riik:

Euroopa Komisjon ei vastuta väliste veebisaitide sisu eest.

Euroopa ravikindlustuskaardi kasutamise piirangud

 • Euroopa ravikindlustuskaardi omanikud, kes ei ole ELi kodanikud, ei saa kaarti kasutada raviteenuste saamiseks Taanis.
 • Horvaatia kodanikud ei saa Euroopa ravikindlustuskaarti kasutada Šveitsis.
 • Kaart ei kata päästeteenuste ja repatrieerimise kulusid – kui jääte ELi liikmesriiki külastades raskesti haigeks või satute õnnetusse ja teid on vaja kodumaale tagasi transportida, on teil sellega seotud kulude katmiseks vaja eraldi kindlustust.
 • Kaart ei kata erameditsiiniteenuseid ega tervishoiukulusid plaanilise ravi korral teises ELi liikmesriigis.

Näide

Reisimisega seotud ohtude jaoks sõlmige täiendav kindlustusleping

Rootsi kodanik Sven läks Prantsusmaale suusareisile. Puhkuse teisel päeval vigastas ta mäest laskumisel põlve ning Prantsuse päästeteenistus pidi talle appi minema. Koju jõudes sai ta päästekulude eest suure arve. Sven pidi arve täielikult tasuma, sest otsingu- ja päästetööde kulusid Euroopa ravikindlustuskaart ei kata.

Avalikud arutelud
  Vajate nõuandeteenistuse abi?
  Saage abi ja nõuandeid