KKK - Tervisekindlustus ajutise välismaal viibimise korral

Ei. Euroopa ravikindlustuskaart hõlmab vajalikku arstiabi või ravi, mida ei saa edasi lükata seniks, kuni olete teisest ELi riigist koju tagasi jõudnud.
Konkreetse ravi vajalikkuse ning selle edasi lükkamise võimalikkuse määrab kindlaks tervishoiuteenuse osutaja, võttes arvesse teie tervislikku seisundit ja riigis viibimise kestust.
Jah. Ajutine asendussertifikaat tagab teile samad õigused kui Euroopa ravikindlustuskaart. Siiski ei tohiks Euroopa ravikindlustuskaardi asemel ajutise asendussertifikaadi väljastamine kindlustusandjate jaoks igapäevaseks tegevuseks muutuda. Ajutine asendussertifikaat tuleks väljastada siis, kui erandjuhul ei ole võimalik Euroopa ravikindlustuskaarti välja anda. Näiteks kui kaart kaob või see varastatakse siis, kui olete juba välismaal, või kui peate välismaale sõitma väga ootamatult ning kaarti ei jõuta vormistada.
Ei. ELi piires reisides ei pea teil reisikindlustust olema. Euroopa ravikindlustuskaart ei pruugi aga katta eratervishoiuasutustes pakutavat ravi ega kulusid, mis on seotud mägipäästega suusakuurortides, kaotatud või varastatud varaga või repatrieerimisega. Seega, kui soovite end kindlustada selliste riskide vastu, peate lisaks Euroopa ravikindlustuskaardile hankima ka reisikindlustuse.
Jah. Kui teil on kohustuslik ravikindlustus ühes ELi riigis ja kavatsete reisida mõnda teise ELi riiki, on teil õigus saada Euroopa ravikindlustuskaart. On ainult üks erand: kolmandate riikide kodanikud ei saa kasutada oma Euroopa ravikindlustuskaarti Taanis, Islandil, Liechtensteinis, Norras ja Šveitsis ega saada Euroopa ravikindlustuskaarti, kui nad on seal kindlustatud.
Euroopa ravikindlustuskaart katab kõik rasedusega seotud meditsiinilised kontrollid ja ravi en, sh planeerimata sünnituse (näiteks kui sünnitus algab ootamatult ajal, mil viibite välismaal).
Jah. Kui teil on krooniline haigus (nt diabeet, astma, vähktõbi, vajadus dialüüsi vms järele), on teil õigus saada vajalikku ravi en, võttes arvesse teie tervislikku seisundit ja välisriigis viibimise kestust. Pidage meeles, et ravi puhul, mille jaoks on vaja spetsiaalseid seadmeid või töötajaid (nt dialüüs, hapnikuravi, keemiaravi jne), peaksite enne välisriiki reisimist saama sealselt tervishoiuteenuse osutajalt eelneva nõusoleku. Lisaks juhime teie tähelepanu sellele, et Euroopa ravikindlustuskaart ei hõlma plaanilist ravi. See tähendab, et kaart ei kata teie ravikulusid, kui reisi eesmärgiks ongi ravi saamine.

Lisateave selle teema kohta

ELi õigusaktid

Viimati ajakohastatud: 06/11/2023
Jaga lehekülge