Viimati ajakohastatud: 09/03/2020

Ravimiretsepti esitamine välismaal

Mida Brexit mõjutab?

Teie koduriigi arsti poolt välja kirjutatud ravimiretsept kehtib kõigis ELi riikides. Vaatamata sellele ei pruugi teises riigis välja kirjutatud ravim olla kättesaadav või sel võib olla muu nimetus.

Te võite paluda oma arstil teile väljastada teises ELi riigis kasutatav retsept, mida tuntakse ka piiriülese ravimiretseptina.

Mõnede ravimite müük ei pruugi olla teises riigis lubatud (isegi ELi piires) või ei pruugi need olla kättesaadavad.

Nõuetekohase teabega ravimiretsept

Teises ELi riigis kasutatava ravimiretsepti puhul konkreetne vorm või formaat puudub. Üldjuhul sisaldab teie koduriigis kasutatav ravimiretsept piisavalt teavet, et seda saaks kasutada ka teises ELi riigis. See peab sisaldama vähemalt järgmist teavet:

Kui arvate, et ostate ravimi välja välismaal või kui teile kirjutatakse retsept välja välismaal ning te peate selle kätte saama oma koduriigis, siis kontrollige, kas arst on esitanud kogu vajaliku teabe. Siis võite kindel olla, et teise ELi riigi apteeker saab retseptist hõlpsasti aru ning saab teile väljastada soovitud ravimi ja annuse.

Ravimiretseptide suhtes kehtivad selle riigi eeskirjad, kus neid väljastatakse. See tähendab, et apteeker väljastab teile ravimi kooskõlas oma riigi eeskirjadega – näiteks ei pruugi ravimi lubatud päevane annus olla sama, mis on esitatud teile väljastatud retseptil.

E-retseptid

Kui teie arst on teile väljastanud e-retsepti, küsige tavaliselt kindlasti ka selle koopiat paberkandjal, kui soovite kasutada retsepti mõnes teises ELi riigis, kuna väljaspool teie koduriiki ei pruugita e-retsepte tunnustada.

Samas saab Soomes väljastatud e-retsepte Horvaatias ja Eestis ka ilma paberretseptita kasutada.

KKK

ELi õigusaktid

Kas vajate lisateavet konkreetses riigis kehtivate eeskirjade kohta?

Vajate nõuandeteenistuse abi?

Võtke ühendust spetsiaalse nõuandeteenistusega

Jaga lehekülge: