KKK - Retsepti esitamine teises ELi riigis

EI – Piiriüleste retseptide eeskirjades on märgitud ainult see, millist teavet ravimiretsept peab sisaldama. Piiriülese retsepti jaoks ei ole spetsiaalset vormi ega formaati. Enamikul juhtudel peaks retsept, mida kasutaksite riigis, kus see on väljastatud, sisaldama piisavalt teavet, et seda saaks kasutada teises ELi riigis.
Kontrollige, et teie arst on retseptile märkinud vähemalt järgmise teabe.

  • Patsiendi andmed: perekonna- ja eesnimi (täisnimed) ning sünniaeg
  • Retsepti väljastamise kuupäev
  • Retsepti väljastanud arsti andmed: perekonna- ja eesnimi (täisnimed), kutsekvalifikatsioon, otsesed kontaktandmed, töökoha aadress (sealhulgas riik) ja allkiri (omakäeline või digiallkiri)
  • teave väljakirjutatud ravimi kohta: üldnimetus (mitte kaubamärk, mis võib riigiti erineda), ravimivorm (tablett, lahus vms), kogus, kontsentratsioon ja annus

JAH – Ühes ELi riigis müügil olev ravim ei pruugi olla müügil teises ELi riigis või see võib olla müügil teise kaubamärgi all. Kui küsite oma arstilt retsepti ravimile, mis teil on kavas välja osta teises ELi riigis, peaksite paluma arstil võimaluse korral märkida retseptile ravimi üldnimetuse. Nii saab teise ELi riigi apteeker teile oma riigis samaväärse toote väljastada. Uurige oma riigis asuvalt riiklikult kontaktpunktilt, kas teie ravim on teistes ELi riikides kättesaadav.

JAH – Piiriüleste retseptide eeskirjad kehtivad ka Islandi, Liechtensteini ja Norra suhtes.
EI – Šveits ei ole piiriüleste retseptide tunnustamist käsitleva kokkuleppega hõlmatud ning see riik ei pea ELi riigis väljastatud retsepti aktsepteerima. Samuti ei ole ELi riigid kohustatud tunnustama Šveitsi retsepte.

EI – Kui retsept sisaldab kogu vajalikku teavet, peab apteek selle alusel teile ravimi väljastama, tingimusel et see on Hispaanias kättesaadav. Sellises olukorras võite ühendust võtta riigi riikliku kontaktpunktiga.

JAH – ELi patsiendiõiguste direktiivis on sätestatud, et ravimi väljastamisel tuleb järgida riigis kehtivaid eeskirju. Tšehhis tuleb ravim välja osta 14 päeva jooksul. Seega ei ole Tšehhi seaduste kohaselt teie retsept enam kehtiv ja apteeker ei ole kohustatud ravimit väljastama.

Praegu saab Soome e-retsepti alusel ja ilma paberretseptita ravimi välja osta Eestis, Horvaatias ja Portugalis. Seega saate oma Soome e-retsepti kasutada Eestis, Horvaatias või Portugalis reisil olles, kuid teiste ELi riikide jaoks peaksite oma arstilt paluma paberretsepti. Teistes riikides välja antud e-retseptide kohta vt olemasolevate piiriüleste elektrooniliste terviseteenuste loetelu.

Lisateave selle teema kohta

ELi õigusaktid

Viimati ajakohastatud: 20/12/2023
Jaga lehekülge