Viimati ajakohastatud: 04/02/2019

Euro kasutamine

Euro

Eurot saate kasutada 19 Euroopa Liidu liikmesriigis: Austrias, Belgias, Eestis, Hispaanias, Iirimaal, Itaalias, Kreekas, Küprosel, Leedus, Luksemburgis, Lätis, Madalmaades, Maltal, Portugalis, Prantsusmaal, Saksamaal, Slovakkias, Sloveenias ja Soomes. Tutvuge euroga lähemalt – kus see on käibel ja millised on vahetuskursid en .

Kõiki euro paberrahasid ja münte saate kasutada kõigis euro kasutusele võtnud ELi riikides, sealhulgas paljudel ülemereterritooriumitel, nagu näiteks Assoorid, Kanaari saared, Ceuta-Melilla, Prantsuse Guajaana, Guadeloupe, Madeira, Martinique, Mayotte, Réunion, Saint-Barthélemy, ning Saint Pierre ja Miquelon.

Kokkuleppel ELiga kasutavad eurot oma riigi vääringuna ka Andorra, Monaco, San Marino ja Vatikani Linnriik. Mõned riigid ja piirkonnad, näiteks Kosovo ja Montenegro, kasutavad eurot de facto oma vääringuna.

Rahaülekanded ja kaardimaksed

Enamik meist väldib reisimisel suure hulga sularaha kaasaskandmist. Sageli peame reisidel oma igapäevaste kulutuste eest tasumiseks kasutama deebet- või krediitkaarti. Kui teie maksed tehakse eurodes ja ELi piires, ei tohiks teilt nõuda suuremat tasu kui sama väärtusega siseriiklike elektrooniliselt teostatud maksete eest eurodes.

Kõnealused eeskirjad kehtivad ka väljaspool euroala eurokontode vahel.

KKK

ELi õigusaktid

Kas vajate lisateavet konkreetses riigis kehtivate eeskirjade kohta?

Vajate nõuandeteenistuse abi?

Võtke ühendust spetsiaalse nõuandeteenistusega

Jaga lehekülge: