Saidi tööriistad

Keelevalik

ELi lipp

Navigatsioonitee

Menüü

Ajakohastatud : 09/06/2017

Õppimine välismaal ja stipendiumid

Õppige välismaal programmi Erasmus+ vahendusel

Kui olete üliõpilane, on teil võimalus õppida teatava aja jooksul Erasmus+ vahendusel välismaal või töötada praktikandina mõnes ettevõttes.

Kui soovite oma õpingute raames minna mõneks ajaks välisülikooli, võtke kõigepealt ühendust oma ülikooli vastava talitusega.

Kui lähete Erasmus+ vahendusel välismaale õppima, siis:

  • ei pea te võõrustavale ülikoolile maksma registreerimis- ega õppemaksu;
  • moodustavad teie õpingud välismaal lahutamatu osa teie kraadiõppest;
  • saate ELilt toetust elamis- ning reisikulude katmiseks.

Teie välismaal veedetud õpinguperioodi tunnustamine

Teie koduülikool peab tunnustama teie välismaal veedetud õpinguperioodi kraadiõppe osana eeldusel, et täidate enne teie vahetust kokku lepitud õppeprogrammi.

Ühised kraadiõppeprogrammid

Programmi Erasmus Mundus vahendusel saate osaleda kraadiõppeprogrammis, mida pakuvad erinevates ELi liikmesriikides (teatavatel juhtudel isegi väljaspool Euroopat) asuvad ülikoolid. Te õpite või tegelete uurimustööga vähemalt kahes riigis ning teile väljastatakse selle tulemusel ühine, kahe- või mitmekordne kraad. Programmi Erasmus Mundus stipendiumid on mõeldud üliõpilastele Euroopast ja kogu maailmast.

Kas olete huvitatud? Tutvuge internetis magistri-English ja doktoriõppeEnglish programmidega, mida Erasmus Munduse vahendusel pakutakse. Külastage teile huvi pakkuva magistri- või doktoriõppe ühisprogrammi veebisaiti, et saada täiendavat teavet taotlemiseks vajalike nõuete ning taotluste esitamise tähtaegade kohta.

ELi piire ületavad partnerlused

Programmi Erasmus Mundus stipendiumitega toetatakse samuti partnerlusi erinevate riikide ja piirkondade ülikoolide vahel üle kogu maailma.

Need partnerlused pakuvad stipendiume Euroopa üliõpilastele õppimiseks väljaspool ELi asuvates ülikoolides ning sealt pärit üliõpilastel õppimiseks ELi ülikoolides. Täiendav teave partnerlusteEnglish kohta, mille raames võimaldatakse stipendiume teie riigi kodanikele. Külastage partnerluste veebisaiti, et saada täiendavat teavet pakutavate kursuste, taotlemiseks vajalike nõuete ning taotluste esitamise tähtaegade kohta.

Olete huvitatud ELi akadeemilisest koostööst Austraalia, Jaapani, Uus-Meremaa ja Korea Vabariigiga? Tutvuge koostööprogrammigaEnglish.

Külastage oma ülikooli rahvusvaheliste suhete osakonda

Võib-olla osaleb teie ülikool mõnes teises rahvusvahelises vahetusprogrammis. Täiendavat teavet Erasmus+ ja muude vahetusprogrammide kohta saate teie ülikooli rahvusvaheliste suhete osakonnast.

Avalikud arutelud
    Vajate nõuandeteenistuse abi?
    Saage abi ja nõuandeid