Viimati ajakohastatud: 02/04/2022

Õppimine välismaal ja stipendiumid

Õppige välismaal programmi Erasmus vahendusel

Kui olete üliõpilane, on teil võimalus õppida teatava aja jooksul Erasmus vahendusel välismaal või töötada praktikandina mõnes ettevõttes.

Kui soovite oma õpingute raames minna mõneks ajaks välisülikooli, võtke kõigepealt ühendust oma ülikooli vastava talitusega.

Kui lähete Erasmus vahendusel välismaale õppima, siis:

Hoiatus

Teie välismaal veedetud õpinguperioodi tunnustamine

Teie koduülikool peab tunnustama teie välismaal veedetud õpinguperioodi kraadiõppe osana eeldusel, et täidate enne teie vahetust kokku lepitud õppeprogrammi.

Ühised kraadiõppeprogrammid

Programmi Erasmus Mundus vahendusel saate osaleda kraadiõppeprogrammis, mida pakuvad erinevates ELi liikmesriikides (teatavatel juhtudel isegi väljaspool Euroopat) asuvad ülikoolid. Te õpite või tegelete uurimustööga vähemalt kahes riigis ning teile väljastatakse selle tulemusel ühine, kahe- või mitmekordne kraad. Programmi Erasmus Mundus stipendiumid on mõeldud üliõpilastele Euroopast ja kogu maailmast.

Kas olete huvitatud? Tutvuge magistriõppe programmidega, mida Erasmus Munduse vahendusel pakutakse. Külastage teile huvi pakkuva magistriõppe ühisprogrammi veebisaiti, et saada täiendavat teavet taotlemiseks vajalike nõuete ning taotluste esitamise tähtaegade kohta.

ELi piire ületavad partnerlused

Programmi Erasmus Mundus stipendiumitega toetatakse samuti partnerlusi erinevate riikide ja piirkondade ülikoolide vahel üle kogu maailma.

Need partnerlused pakuvad stipendiume Euroopa üliõpilastele õppimiseks väljaspool ELi asuvates ülikoolides ning sealt pärit üliõpilastel õppimiseks ELi ülikoolides. Täiendav teave partnerluste kohta, mille raames võimaldatakse stipendiume teie riigi kodanikele. Külastage partnerluste veebisaiti, et saada täiendavat teavet pakutavate kursuste, taotlemiseks vajalike nõuete ning taotluste esitamise tähtaegade kohta.

Külastage oma ülikooli rahvusvaheliste suhete osakonda

Võib-olla osaleb teie ülikool mõnes teises rahvusvahelises vahetusprogrammis. Täiendavat teavet Erasmus ja muude vahetusprogrammide kohta saate teie ülikooli rahvusvaheliste suhete osakonnast.

KKK

Vajate nõuandeteenistuse abi?

Võtke ühendust spetsiaalse nõuandeteenistusega

Jaga lehekülge: