Viimati ajakohastatud: 09/12/2022

Eeskirjad sularaha ELi viimise ja sealt väljaviimise ning ELis sularahaga reisimise kohta

ELi riikide vahel sularahaga reisimise eeskirjad

Kuna puuduvad kogu ELi hõlmavad eeskirjad sularahaga reisimise kohta ELi riikide vahel, peaksite seda enne reisimist alati kontrollima nii lähte- ja sihtriigi kui ka mis tahes transiidiriigi kohalikult tolliasutuselt en .

Eeskirjad sularahaga reisimiseks ELi sisenedes või sealt lahkudes

Kui kavatsete ELi siseneda või sealt lahkuda koos sularahaga, mille väärtus on vähemalt 10 000 eurot (või samaväärse summaga muus vääringus) või ühe või mitme allpool loetletud kaubaga (väärtuses vähemalt 10 000 eurot), peate selle deklareerima tolliasutusele selles ELi riigis, kuhu olete sisenemas või kust lahkumas, kasutades ELi sularahadeklaratsiooni vormi en . ELi eeskirjades on sularaha määratletud järgmiselt:

Sularahadeklaratsiooni esitamise kohustus ja karistused deklareerimata jätmise eest

Kui te ei esita sularahadeklaratsiooni või kui see sisaldab ebaõigeid andmeid või on mittetäielik, kohaldatakse teie suhtes karistusi. Samuti võib toll teha pistelist kontrolli ning vaadata läbi teie pagasi ja sõiduki. Tolliasutused sekkuvad ka juhul, kui on märke, et sularaha on seotud kuritegevusega, isegi kui summa on 10 000 euro suurusest künnisest väiksem.

Hoiatus

Toll võib nõuda sularaha avalikustamise deklaratsiooni ka juhul, kui sularaha, mille väärtus on 10 000 eurot või rohkem (see hõlmab eespool esitatud loetelus sularahana määratletut), tuuakse ELi või viiakse sealt välja posti, kauba või kulleriga. Sellisel juhul peab saatja või saaja või nende esindaja(d) esitama sularaha avalikustamise deklaratsiooni 30 päeva jooksul pärast tollilt sellekohase taotluse saamist.

KKK

ELi õigusaktid

Vajate nõuandeteenistuse abi?

Võtke ühendust spetsiaalse nõuandeteenistusega

Jaga lehekülge: