Viimati ajakohastatud: 18/06/2020

Patendid

Mida Brexit mõjutab?

Teie õigused

Patendi registreerimine annab teile piiratud ajaks (tavaliselt 20 aastaks) oma leiutise kasutamise ainuõiguse (Intellektuaalomandiõiguste valdaja võib keelata teistel asjaomast intellektuaalomandit kasutada). Teised ei tohi teie patenteeritud leiutisel põhinevat toodet või protsessi luua, kasutada, müügiks pakkuda, müüa ega importida. Võite oma leiutise ajutise kasutusõiguse üle anda kellelegi teisele, sõlmides patendilitsentsi lepingu, või patendi maha müüa. Pärast patendi kehtivusaja lõppemist seda uuendada ei saa.

Mida patendiga kaitstakse?

Kasutage patenti selleks, et kaitsta oma tehnilist laadi leiutisi: uusi tooteid või teenuseid, millel on leiutuslik aspekt ja tööstuslikud kasutusvõimalused.

Kui soovite teada, kas midagi teie leiutisele sarnast on juba patenteeritud, siis lugege Euroopa Patendiametifrdeen patendiotsingu korduvaid küsimusidefren ning tehke otsing andmebaasis Espacenetdefren .

Kuidas patenti registreerida?

Valige riik

* Riigiasutused ei ole veel teavet esitanud

Seonduvad teemad

Vajate nõuandeteenistuse abi?

Võtke ühendust spetsiaalse nõuandeteenistusega

Euroopa intellektuaalomandiõiguste kasutajatugi

Tasuta nõuanded ja koolitus intellektuaalomandi haldamise kohta ELi kaasrahastatavate projektide või rahvusvaheliste äritehingute puhul.

Kohalik ettevõtlustugi

Teil on küsimusi seoses piiriülese ettevõtlusega, nt teise ELi riiki eksportimise või sinna oma ettevõtte laiendamisega? Sellisel juhul saab Euroopa ettevõtlusvõrgustik teile anda tasuta nõuandeid.

Jaga lehekülge: