Viimati ajakohastatud: 26/08/2022

Patendid

Teie õigused

Patendi registreerimine annab teile piiratud ajaks (tavaliselt 20 aastaks) oma leiutise kasutamise ainuõiguse (Antud juhul 27 ELi liikmesriiki). Teised ei tohi teie patenteeritud leiutisel põhinevat toodet või protsessi luua, kasutada, müügiks pakkuda, müüa ega importida. Võite oma leiutise ajutise kasutusõiguse üle anda kellelegi teisele, sõlmides patendilitsentsi lepingu, või patendi maha müüa. Pärast patendi kehtivusaja lõppemist seda uuendada ei saa.

Mida patendiga kaitstakse?

Kasutage patenti selleks, et kaitsta oma tehnilist laadi leiutisi: uusi tooteid või teenuseid, millel on leiutuslik aspekt ja tööstuslikud kasutusvõimalused.

Kui soovite teada, kas midagi teie leiutisele sarnast on juba patenteeritud, siis lugege Euroopa Patendiameti de en fr patendiotsingu korduvaid küsimusi de en fr ning tehke otsing andmebaasis Espacenet de en fr .

Kuidas patenti registreerida?

Valige riik

Vaadake ka

Vajate nõuandeteenistuse abi?

Võtke ühendust spetsiaalse nõuandeteenistusega

Euroopa intellektuaalomandiõiguste kasutajatugi

Tasuta nõuanded ja koolitus intellektuaalomandi haldamise kohta ELi kaasrahastatavate projektide või rahvusvaheliste äritehingute puhul.

Teil on küsimusi seoses piiriülese ettevõtlusega, nt teise ELi riiki eksportimise või sinna oma ettevõtte laiendamisega? Sellisel juhul saab Enterprise Europe Network teile anda tasuta nõuandeid.

Enda jaoks sobiva abi leidmiseks võite kasutada ka abiteenuse otsingut.

Jaga lehekülge: