Patendid
Teie õigused
Patendi registreerimine annab teile piiratud ajaks (tavaliselt 20 aastaks) oma leiutise kasutamise ainuõiguse (Antud juhul 27 ELi liikmesriiki). Teised ei tohi teie patenteeritud leiutisel põhinevat toodet või protsessi luua, kasutada, müügiks pakkuda, müüa ega importida. Võite oma leiutise ajutise kasutusõiguse üle anda kellelegi teisele, sõlmides patendilitsentsi lepingu, või patendi maha müüa. Pärast patendi kehtivusaja lõppemist seda uuendada ei saa.
Mida patendiga kaitstakse?
Kasutage patenti selleks, et kaitsta oma tehnilist laadi leiutisi: uusi tooteid või teenuseid, millel on leiutuslik aspekt ja tööstuslikud kasutusvõimalused.
Kui soovite teada, kas midagi teie leiutisele sarnast on juba patenteeritud, siis lugege Euroopa Patendiameti de en fr patendiotsingu korduvaid küsimusi de en fr ning tehke otsing andmebaasis Espacenet de en fr .
Kuidas patenti registreerida?
- Kui taotlete kaitset üksnes ühes Euroopa riigis (Antud juhul 27 ELi liikmesriiki), siis võite patendi registreerida riiklikul tasandil. Selleks võtke ühendust kohaliku patendiametiga de en fr .
- Üleeuroopalise kaitse saamiseks registreerige Euroopa patent Euroopa Patendiameti de en fr (EPO) juures. Samuti peab Euroopa patendi kinnitama riiklik patendiamet de en fr igas riigis, kus kaitset taotletakse. Sõltuvalt asjaomase riigi seadustest de en fr , võidakse teilt kindlaks kuupäevaks nõuda tõlgete esitamist või lõivude maksmist.
-
Kui soovite oma leiutisele saada rahvusvahelist kaitset, siis peate ühendust võtma Maailma Intellektuaalse Omandi Organisatsiooniga en es fr (WIPO).