Viimati ajakohastatud: 06/07/2022

Internetiprivaatsus

Saate oma veebisaidil kasutada eri liiki küpsiseid. Sõltuvalt küpsise kasutamise eesmärgist, peate teatavatel juhtudel kasutajatelt eelnevat nõusolekut küsima.

Küpsised, mille puhul nõusolekut ei nõuta

Järgmised on näited juhtudest, mil nõusolekut vaja ei ole:

Küpsised, mille puhul on nõusolek nõutav

Mõnede küpsiste puhul peab teil olema kasutajate nõusolek enne, kui tohite nende abil isikuandmeid koguda. See tähendab seda, et te ei tohi seada küpsiseid veebisaidi esmakordsel avamisel. Võite seada küpsise ja kasutada selle abil kogutud andmeid üksnes juhul, kui olete selleks saanud kasutaja nõusoleku.

Järgmised on näited juhtudest, mil nõusolek on vajalik:

Küpsiste sihtotstarve

Kui kasutate küpsiseid, mille puhul on nõusolek vajalik, peate teie veebisaiti külastavale isikule andma selget ja põhjalikku teavet kasutatavate küpsiste ja nende eesmärgi kohta. Teie veebisaidi kasutajatel peaks olema võimalus anda konkreetne nõusolek sõltuvalt eri liiki küpsiste eesmärgist, näiteks anda eraldi nõusolek jälgimisküpsiste kohta.

Nõusoleku tühistamine

Peate tagama, et kasutaja saaks oma nõusoleku tagasi võtta sama lihtsalt, kui küpsiseid aktsepteerides. Kui kasutaja võtab oma nõusoleku tagasi, peaksite siiski talle pakkuma teatavaid miinimumteenuseid, näiteks võiks ta saada juurdepääsu osale teie veebisaidist.

KKK – Andmekaitse ja netiprivaatsusAva välislingina

ELi õigusaktid

Vajate nõuandeteenistuse abi?

Võtke ühendust spetsiaalse nõuandeteenistusega

Teil on küsimusi seoses piiriülese ettevõtlusega, nt teise ELi riiki eksportimise või sinna oma ettevõtte laiendamisega? Sellisel juhul saab Enterprise Europe Network teile anda tasuta nõuandeid.

Enda jaoks sobiva abi leidmiseks võite kasutada ka abiteenuse otsingut.

Jaga lehekülge: