Ettevõtlus
Viimati ajakohastatud: 27/01/2020

Tarbija võimalus lahendada vaidlus mitteametlikult

Mida Brexit mõjutab?

Võtke ühendust kauplejaga

Esimese sammuna võtke ühendust kaupleja klienditeenindusosakonnaga, mille kontaktandmed on tavaliselt esitatud kaupleja veebisaidil. Andke neile teada, et kaupleja ei ole järginud ELi või riiklikke õigusnorme, ja paluge neil probleem lahendada. Võite osutada nende kohustuste kokkuvõttele, mis on esitatud sellel saidil. Oma nõude toetuseks oleks hea esitada tõendeid (arve, leping jms). Kui te sel viisil lahenduseni ei jõua, võite probleemi lahendamiseks kaaluda muid võimalusi.

Näide

Klienditeenindusmeeskondadel on sageli võimalik teie kaebus lahendada

Saksamaalt pärit Jutta ei olnud rahul oma internetiühenduse kiirusega, sest see oli lepingus märgitust aeglasem.

Ta esitas internetiühenduse pakkujale selle kohta kaebuse, mille peale internetiühendus muudeti kiiremaks. Jutta ei pidanud rohkem midagi tegema.

Kui teil ei õnnestu lepinguga seotud vaidlust otse kauplejaga suheldes lahendada, peab kaupleja teatama teile lisavõimalused, näiteks:

Võtke ühendust tarbijaorganisatsiooni või reguleeriva asutusega

Teie riigi tarbijaorganisatsioonid saavad enamasti:

Kui teil on probleeme teenuseosutajaga, võite ühendust võtta ka pädeva riikliku reguleeriva asutusega. Igal sektoril on oma riiklik reguleeriv asutus, mille pädevusala võib riigiti erineda. Paljudel reguleerivatel asutustel on oma sektori teenuseosutajate puhul kasutusel konkreetsed menetlused ning nad saavad vaidlusi õiglaselt ja kiiresti lahendada.

Lisateave:

Euroopa tarbijakeskused

Kui teil on välismaal ELis, Norras või Islandil kaupade või teenuste ostmisel probleeme, võtke ühendust ühega Euroopa tarbijakeskustesten. Need keskused saavad:

Euroopa tarbijakeskused saavad tasuta aidata, kui:

Näide

Portugalist pärit Sofia ostis Hispaania veebipoest sülearvuti. Kahjuks selgus sülearvuti kättesaamisel, et see ei tööta korralikult. Kaupleja soovitas tal saata sülearvuti parandamiseks tagasi tootjale. Nii Sofia ka tegi, kuid mõne aja pärast probleem kordus.

Sofia võttis jälle ühendust kauplejaga ja soovis raha tagasi saada, kuid talle öeldi, et seda ei saa teha enne, kui sülearvutit on kolm korda parandatud. Ta otsust abi saamiseks ühendust võtta Portugalis asuva Euroopa tarbijakeskusega. Portugali keskuse ametnik arutas küsimust oma Hispaania kolleegiga, kes omakorda otsustas võtta ühendust kauplejaga. Tänu Hispaanias asuva Euroopa tarbijakeskuse sekkumisele võttis kaupleja Sofialt sülearvuti tagasi ja tagastas kogu raha – 445,92 eurot.

Kui olete võtnud ühendust kaupleja või Euroopa tarbijakeskusega, nagu on kirjeldatud eespool, on teil hiljem ikkagi õigus asi ka kohtusse anda.

Kas vajate lisateavet konkreetses riigis kehtivate eeskirjade kohta?

Vajate nõuandeteenistuse abi?

Võtke ühendust spetsiaalse nõuandeteenistusega

Jaga lehekülge: