Viimati ajakohastatud: 22/08/2022

Kaubamärgid

Mida kaubamärk kaitseb?

Kaubamärgi registreerimine annab teile ainuõigused (Intellektuaalomandi õiguse omanik võib keelata teistel asjaomast õigust kasutada.) selliste eristavate tunnuste üle nagu kauba nimi, logo, värvid, kujutis, muster, kuju ja pakend ning helid, mis aitavad teie kaupa ja teenuseid identifitseerida ja muudest eristada.

Kui kaua kaubamärgi kaitse kehtib?

Enamikes riikides kehtib kaubamärgi kaitse 10 aastat alates sellest, kui kaubamärki taotlesite. Saate kaitseperioodi pikendada järgmiseks 10 aastaks nii mitu korda, kui soovite. Kui olete kaubamärgi omanik, võite selle müüa või anda teistele loa seda kasutada. Selleks tuleb sõlmida litsentsileping.

Kuidas kaubamärki registreerida?

Teave riikide kohta

Valige riik

Vaadake ka

Vajate nõuandeteenistuse abi?

Võtke ühendust spetsiaalse nõuandeteenistusega

Euroopa intellektuaalomandiõiguste kasutajatugi

Tasuta nõuanded ja koolitus intellektuaalomandi haldamise kohta ELi kaasrahastatavate projektide või rahvusvaheliste äritehingute puhul.

Euroopa Liidu Intellektuaalomandi Amet (EUIPO)

Teave intellektuaalomandiõiguste kohta ELis, tasuta personaalne toetus ning kaubamärgi või disainilahenduse registreerimise taotlemine internetis.

Teil on küsimusi seoses piiriülese ettevõtlusega, nt teise ELi riiki eksportimise või sinna oma ettevõtte laiendamisega? Sellisel juhul saab Enterprise Europe Network teile anda tasuta nõuandeid.

Enda jaoks sobiva abi leidmiseks võite kasutada ka abiteenuse otsingut.

Jaga lehekülge: