Paskutinį kartą tikrinta 2023-01-02

Euro naudojimas

Euras

Eurais galima atsiskaityti dvidešimtyje ES šalių: Airijoje, Austrijoje, Belgijoje, Estijoje, Graikijoje, Ispanijoje, Italijoje, Kipre, Kroatijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Liuksemburge, Maltoje, Nyderlanduose, Portugalijoje, Prancūzijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje, Suomijoje ir Vokietijoje. Sužinokite daugiau apie eurą bg , kuriose šalyse jis naudojamas ir valiutų kursus en .

Visus banknotus ir monetas galite naudoti visose eurą įsivedusiose ES šalyse, taip pat daugelyje jų užjūrio teritorijų, pavyzdžiui: Azorų salose, Gvadelupoje, Kanarų salose, Madeiroje, Majote, Martinikoje, Prancūzijos Gvianoje, Reunione, Sen Bartelemi, Sen Pjere ir Mikelone bei Seutoje ir Meliljoje.

Andora, Monakas, San Marinas ir Vatikanas pagal susitarimą su ES naudoja eurą kaip nacionalinę valiutą. Kai kurios šalys ir teritorijos, pavyzdžiui, Kosovas ir Juodkalnija, eurą naudoja kaip faktinę valiutą.

Grynųjų pinigų perlaidos ir mokėjimas kortele

Keliaudami dažniausiai vengiame nešiotis dideles grynųjų pinigų sumas. Dažnai keliaudami už kasdienines išlaidas sumokame debeto ar kredito kortele. Atsiskaitant eurais Europos Sąjungoje mokėjimo mokestis neturėtų viršyti nacionalinio mokesčio už tos pačios vertės elektronines mokėjimo operacijas eurais.

Šios taisyklės taip pat taikomos sandoriams eurais (pvz., kai pinigai pervedami iš vienos eurų sąskaitos į kitą), atliekamiems euro zonai nepriklausančiose šalyse.

ES teisės aktai

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: