Paslaugų priemonės

Kalbų juosta

ES vėliava

Naršymo kelias

Meniu

Paskutinį kartą tikrinta 2018-05-23

Euro naudojimas

Euras

Eurais galima atsiskaityti devyniolikoje ES šalių: Airijoje, Austrijoje, Belgijoje, Estijoje, Graikijoje, Ispanijoje, Italijoje, Kipre, Latvijoje, Lietuvoje, Liuksemburge, Maltoje, Nyderlanduose, Portugalijoje, Prancūzijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje, Suomijoje ir Vokietijoje. Sužinokite daugiau apie eurą, kuriose šalyse jis naudojamas ir valiutų kursus English .

Visus banknotus ir monetas galite naudoti visose eurą įsivedusiose ES šalyse, taip pat daugelyje jų užjūrio teritorijų, pavyzdžiui: Azorų salose, Gvadelupoje, Kanarų salose, Madeiroje, Majote, Martinikoje, Prancūzijos Gvianoje, Reunione, Sen Bartelemi, Sen Pjere ir Mikelone bei Seutoje ir Meliljoje.

Andora, Monakas, San Marinas ir Vatikanas pagal susitarimą su ES naudoja eurą kaip nacionalinę valiutą. Kai kurios šalys ir teritorijos, pavyzdžiui, Kosovas ir Juodkalnija, eurą naudoja kaip faktinę valiutą.

Grynųjų pinigų perlaidos ir mokėjimas kortele

Keliaudami dažniausiai vengiame nešiotis dideles grynųjų pinigųEnglish sumas. Dažnai keliaudami už kasdienines išlaidas sumokame debeto ar kredito kortele. Atsiskaitant eurais Europos Sąjungoje mokėjimo mokestis neturėtų viršyti nacionalinio mokesčio už tos pačios vertės elektronines mokėjimo operacijas eurais.

Šios taisyklės taip pat taikomos sandoriams eurais (pvz., kai pinigai pervedami iš vienos eurų sąskaitos į kitą), atliekamiems euro zonai nepriklausančiose šalyse, ir mokėjimams Švedijos kronomis bei Rumunijos lėjomis.

Viešosios konsultacijos
    Pagalbos tarnybos
    Pagalba ir patarimai