Paskutinį kartą tikrinta 2022-04-02

Sutarčių informacija

Ką reikia žinoti prieš perkant

Kai Europos Sąjungoje perkate prekes arba paslaugas, pardavėjas turi suteikti aiškią, teisingą ir suprantamą informaciją apie jas prieš jums jas nusiperkant.

Sutartyje turėtų būti informuojama apie:

Kai kurios šios informacijos nebūtinai aiškiai nurodyti, jei ji ir taip aiški, pavyzdžiui, apie tam tikras parduotuvės lentynoje demonstruojamo gaminio savybes.

Jeigu perkate internetu, telefonu, užsakydami paštu iš katalogo arba iš išnešiojamosios prekybos agento, prieš bet ką nusiperkant jums taip pat turi būti suteikta tokia išsamesnė informacija:

Pirkdami ne parduotuvėje turėtumėte atminti, kad neprivalote padengti jokių pristatymo išlaidų arba kitų mokesčių, apie kuriuos nebuvote informuoti iš anksto.

Sutarčių tekstas privalo būti parašytas paprastai ir suprantamai; sutartyje negali būti keliama nesąžiningų sąlygų.

Įspėjimas

Kai kuriose ES šalyse teisė gauti užsakymo patvirtinimą, atšaukti užsakymą ir kiti teisiniai reikalavimai netaikomi mažesnės nei 50 eurų vertės pirkiniams, įsigytiems iš išnešiojamosios prekybos agentų.

Pirkimo patvirtinimas

Kai ką nors perkate ne fizinėje parduotuvėje, pavyzdžiui, internetu, telefonu arba iš katalogo, turite gauti rašytinį sandorio patvirtinimą. Patvirtinimas turi būti pateiktas popieriuje arba kitokia patvaria forma, pavyzdžiui, e. laišku arba žinute jūsų asmeninėje paskyroje pardavėjo svetainėje, jeigu tokią informaciją joje galite išsaugoti ir pardavėjas negali jos vienašališkai pakeisti.

Skaitmeninis turinys

Perkant skaitmeninį turinį internete, pavyzdžiui, parsisiųsdinant arba srautiniu būdu siunčiantis muzikos ar vaizdo įrašų, taikomi specialūs informavimo reikalavimai. Prieš pirkdami taip pat turite būti informuoti apie tai, kaip turinys veikia su atitinkama technine ar programine įranga (sąveikumas), ir apie jo funkcijas, įskaitant tai, ar turinio naudojimui taikomi kokie nors geografiniai apribojimai ir ar leidžiama daryti asmenines jo kopijas.

Bendravimas telefonu su garantinio aptarnavimo skyriumi

Pardavėjai, kurie vartotojams turi įsteigę klientų aptarnavimo telefonu linijas, turi užtikrinti, kad skambučiams būtų taikomi baziniai tarifai. Pardavėjams draudžiama reikalauti, kad vartotojai, norintys pasiteirauti arba pasiskųsti dėl savo pirkinių arba sutarties, skambintų padidinto tarifo telefono linijomis.

Pirkimas iš ne ES pardavėjų internete

Vartotojų teisės pagal ES taisykles paprastai taip pat taikomos pirkiniams, įsigytiems iš ne ES pardavėjų internete, kurių prekės skirtos ES vartotojams. Tačiau jums gali būti sunku apginti savo teises, jeigu pardavėjas įsisteigęs ne Europos Sąjungoje.

DUK.

ES teisės aktai

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: