Pēdējā pārbaude: 02/04/2022

Informācija par līgumiem

Kas jāzina pirms pirkuma veikšanas

Pirms iegādājaties preci vai pakalpojumu Eiropas Savienībā, tirgotājam ir pienākums jums sniegt skaidru, pareizu un saprotamu informāciju par attiecīgo preci vai pakalpojumu.

Šai informācijai ir jāaptver:

Daļu šīs informācijas var nesniegt tieši, ja konteksts ir acīmredzams (piemēram, kādas veikalā izliktas preces iezīmes).

Ja veicat pirkumu tiešsaistē, pa tālruni, pēc tirdzniecības kataloga pa pastu vai mājās no tirdzniecības aģenta, jums ir tiesības pirms iepirkšanās saņemt šādu detalizētu informāciju:

Šādu pirkumu gadījumā jāpatur prātā, ka jums nav jāsedz piegādes izmaksas vai citas izmaksas, par kurām jums nav paziņots iepriekš .

Līgumiem jābūt sagatavotiem skaidrā un saprotamā valodā, un tajos nedrīkst būt negodīgi noteikumi.

Uzmanību

Dažās ES valstīs tiesības saņemt sava pasūtījuma apstiprinājumu vai atcelt pasūtījumu un citi juridiski noteikumi neattiecas uz tiešo iepirkšanos mājās no tirdzniecības aģenta, ja pirkuma vērtība ir mazāka par 50 eiro.

Pirkuma apstiprinājums

Ja pirkumu esat veicis nevis veikalā, bet, piemēram, tiešsaistē, pa tālruni vai pēc tirdzniecības kataloga, jums ir jāsaņem rakstisks darījuma apstiprinājums. Tam ir jābūt uz papīra vai citā ilgtspējīgā formātā, tādā kā e-pasts vai ziņojums jūsu personīgajā kontā tirgotāja tīmekļa vietnē, ja vien to var saglabāt un tirgotājs to nevar vienpusēji mainīt.

Digitālais saturs

Pārdevējam ir jums jāsniedz īpaša informācija, kad iegādājaties digitālo saturu internetā, piemēram, mūzikas un video lejupielādes vai straumēšanas gadījumā. Pirms iepirkšanās jūs tāpat ir jāinformē par šī satura saderību ar attiecīgo datortehniku un programmatūru (sadarbspēju) un par tā funkcijām, jo īpaši par varbūtējiem ģeogrāfiskiem ierobežojumiem satura izmantošanā un tiesībām to pavairot privātām vajadzībām.

Pēcpārdošanas pakalpojumi pa tālruni

Tirgotājiem, kuri piedāvā pēcpārdošanas pakalpojumus pa tālruni, jāgādā, lai par šādiem zvaniem būtu jāmaksā pēc pamata tarifa. Viņi nedrīkst prasīt no patērētājiem, lai viņi zvanītu uz paaugstināta tarifa tālruņa līnijas numuru tad, ja viņi vēlas iegūt sīkāku informāciju vai izvirzīt prasību saistībā ar savu pirkumu vai līgumu.

Iepirkšanās no ārpussavienības valstīs reģistrētiem tirgotājiem

Principā patērētāju tiesības, ko jums paredz ES noteikumi, attiecas arī uz pirkumiem, ko tiešsaistē veicat no tirgotājiem, kuri darbojas ārpussavienības valstīs un orientējas uz patērētājiem ES. Tomēr ņemiet vērā, ka jums var būt problēmas panākt, ka tirgotāji no ārpussavienības valstīm ievēro šīs tiesības.

Bieži uzdotie jautājumi

ES tiesību akti

Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?

Sazinieties ar specializētiem palīdzības dienestiem

Kopīgot šo lapu: