Vietnes rīki

Valodu atlasītājs

ES karogs

Navigācijas ceļš

Izvēlne

Atjaunināts : 04/08/2017

Informācija par līgumiem

Kas jāzina pirms pirkuma veikšanas

Pirms iegādājaties preci vai pakalpojumu Eiropas Savienībā, tirgotājam ir pienākums jums sniegt skaidru, pareizu un saprotamu informāciju par attiecīgo preci vai pakalpojumu.

Šai informācijaiir jāaptver:

 • preces galvenās iezīmes;
 • kopējā cena, ieskaitot nodokļus ;
 • piegādes izmaksas (ja tādas ir) un visas citas varbūtējas izmaksas ;
 • maksāšanas, piegādes vai izpildes nosacījumi;
 • tirgotāja identitāte, kā arī viņa ģeogrāfiskā adrese un tālruņa numurs;
 • līguma ilgums (ja jūsu pirkuma sakarā tiek slēgts līgums).

Daļu šīs informācijas var nesniegt tieši, ja konteksts ir acīmredzams (piemēram, kādas veikalā izliktas preces iezīmes).

Turklāt, ja veicat pirkumu tiešsaistē, pa tālruni, pēc tirdzniecības kataloga pa pastu vai mājās no tirdzniecības aģenta, jums ir tiesības pirms iepirkšanās saņemt šādu detalizētu informāciju:

 • tirgotāja e-pasta adrese;
 • varbūtēji piegādes ierobežojumi, kas attiecas uz atsevišķām valstīm;
 • tiesības anulēt pasūtījumu 14 dienu laikā;
 • pieejamie pēcpārdošanas pakalpojumi;
 • strīdu izšķiršanas mehānismi;
 • tirgotāja reģistrācijas numurs uzņēmumu reģistrā;
 • profesionālais nosaukums un tirgotāja kā PVN maksātāja reģistrācijas numurs (ja tas attiecas uz jūsu gadījumu);
 • profesionālā asociācija, kurai pievienojies attiecīgais tirgotājs (ja tas attiecas uz jūsu gadījumu).

Šādu pirkumu gadījumā jāpatur prātā, ka jums nav jāsedz piegādes izmaksas vai citas izmaksas, par kurām jums nav paziņots iepriekš .

Šī iepriekš minētā informācija ir norādīta līgumā, ja vien jūs un tirgotājs, piemēram, kopīgi nevienojaties grozīt tirgotāja tīmekļa vietnē izklāstītos nosacījumus.

Līgumiem jābūt sagatavotiem skaidrā un saprotamā valodā, un tajos nedrīkst būt negodīgi noteikumi.

Dažās ES valstīs tiesības saņemt sava pasūtījuma apstiprinājumu vai atcelt pasūtījumu un citi juridiski noteikumi neattiecas uz tiešo iepirkšanos mājās no tirdzniecības aģenta, ja pirkuma vērtība ir mazāka par 50 eiro.

Digitālais saturs

Pārdevējam ir jums jāsniedz īpaša informācija, kad iegādājaties digitālo saturu internetā, piemēram, mūzikas un video lejupielādes vai straumēšanas gadījumā. Pirms iepirkšanās jūs tāpat ir jāinformē par šī satura saderību ar attiecīgo datortehniku un programmatūru (sadarbspēju) un par tā funkcijām, jo īpaši par varbūtējiem ģeogrāfiskiem ierobežojumiem satura izmantošanā un tiesībām to pavairot privātām vajadzībām.

Iepirkšanās no ārpussavienības valstīs reģistrētiem tirgotājiem

Principā patērētāju tiesības, ko jums paredz ES noteikumi, attiecas arī uz pirkumiem, ko tiešsaistē veicat no tirgotājiem, kuri darbojas ārpussavienības valstīs un orientējas uz patērētājiem ES. Tomēr ņemiet vērā, ka jums var būt problēmas panākt, ka tirgotāji no ārpussavienības valstīm ievēro šīs tiesības.

Ieteicams vienmēr pārbaudīt, kur tirgotājs ir reģistrēts. Interneta adrese, kuras beigās ir ".eu", ".ie" vai ".co.uk" u.tml., NEGARANTĒ, ka attiecīgais tirgotājs atrodas un ir reģistrēts Eiropas Savienībā.

Pirkuma apstiprinājums

Kad veicat pirkumu tiešsaistē vai mājās no tirdzniecības pārstāvja, jums ir jāsaņem rakstisks darījuma apstiprinājums. Tam ir jābūt uz papīra vai citā ilgtspējīgā nesējā, tādā kā e–pasts, fakss vai ziņojums jūsu personīgajā kontā tirgotāja tīmekļa vietnē, ja vien to var saglabāt un tirgotājs to nevar vienpusēji mainīt.

Pēcpārdošanas pakalpojumi pa tālruni

Tirgotājiem, kuri piedāvā pēcpārdošanas pakalpojumus pa tālruni, jāgādā, lai par šādiem zvaniem būtu jāmaksā pēc pamata tarifa. Viņi nedrīkst prasīt no patērētājiem, lai viņi zvanītu uz paaugstināta tarifa tālruņa līnijas numuru tad, ja viņi vēlas iegūt sīkāku informāciju vai izvirzīt prasību saistībā ar savu pirkumu vai līgumu.

Sabiedriskās apspriešanas
  Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?
  Vaicājiet, un mēs dosim padomu.