Uzņēmējdarbība
Pēdējā pārbaude: 05/04/2022

Kādas pasažieru tiesības ir personām ar invaliditāti vai ierobežotām pārvietošanās spējām

Arī tad, ja jūsu pārvietošanās spējas ir ierobežotas vai jums ir invaliditāte, jums tāpat kā jebkuram citam ir tiesības ceļot ar lidmašīnu, vilcienu, autobusu vai kuģi. Kad iegādājaties savu biļeti, pārdevējam jums ir jāsniedz informācija par jūsu ceļojumu formātā, kurš jums ir pieejams, kā arī informācija par īpašu aprīkojumu, kas ir pieejams lidmašīnā, vilcienā, autobusā vai kuģī.

Lai kāds arī nebūtu izmantotais transporta veids jums ir tiesības uz bezmaksas palīdzību galapunktos un transportlīdzekļos. Jums nevar atteikt transportu invaliditātes vai ierobežotas pārvietošanās spējas dēļ, izņemot tādu apsvērumu dēļ, kas saistīti ar drošību vai transportlīdzekļa vai infrastruktūras uzbūvi.

Kāda ir jūsu situācija?

Jūs ceļojat ar lidmašīnu

Palīdzība

Ceļojot ar lidmašīnu, jums ir tiesības uz bezmaksas palīdzību. Tā ietver atbalstu:

Lai saņemtu šo palīdzību, būtu jāsazinās ar aviokompāniju, biļešu pārdevēju vai ceļojuma rīkotāju vismaz 48 stundas pirms ceļojuma, lai paskaidrotu, kāda veida palīdzība ir vajadzīga un vai jūs ceļojat kopā ar suni-pavadoni. Varēs arī saņemt padomus par savu ratiņkrēslu vai citu mobilitātes palīgierīci un, vajadzības gadījumā, jūsu akumulatoriem.

Lidsabiedrībām nav jāpalīdz pasažieriem ar ierobežotām pārvietošanās spējām uzņemt ēdienu vai ieņemt zāles lidojuma laikā. Ja tāda veida palīdzība nepieciešama, piemēram, ilgākā lidojumā, lidsabiedrība var pieprasīt, lai jūs pavada cita persona.

Uzmanību

Jums nedrīkst atteikt iekāpšanu lidmašīnā invaliditātes vai ierobežotas pārvietošanās spējas dēļ, ja vien lidmašīna nav pārāk maza vai drošības noteikumi vai problēmas neliedz aviosabiedrībai jūs transportēt.

Vajadzīga palīdzība?

Ja jums ir problēmas saņemt palīdzību saistībā ar ceļojumu lidmašīnā, vai ir pazaudēts vai sabojāts jūsu mobilitātes aprīkojums, vērsieties lidostas iestādēs vai attiecīgajā lidsabiedrībā. Ja neesat apmierināts ar sniegto atbildi, varat sazināties ar tās valsts kompetento iestādi en , kur radās šī problēma.

Citas ES aviopasažieru tiesības

Iepazīstieties ar mūsu interaktīvo rīku par ES aviopasažieru tiesībām, lai uzzinātu vairāk par savām tiesībām un to, kā tās izmantot, ja jums ir atteikta iekāpšana vai ja jūsu lidojums ir atcelts vai kavējas.

Jūs ceļojat ar vilcienu

Palīdzība

Jums ir arī tiesības uz bezmaksas palīdzību stacijā pirms un pēc ceļojuma, iekāpjot vilcienā un izkāpjot no tā, pārsēžoties citā vilcienā un esot vilcienā. Lai saņemtu šo palīdzību, būtu jāsazinās ar dzelzceļa transporta uzņēmumu, biļešu pārdevēju vai ceļojumu rīkotāju vismaz 48 stundas pirms ceļojuma sākuma, lai paskaidrotu, tieši kāda palīdzība ir vajadzīga.

Uzmanību

Jums nedrīkst atteikt iekāpšanu invaliditātes vai ierobežotas pārvietošanās spējas dēļ, ja vien drošības apsvērumi vai noteikumi neliedz dzelzceļa transporta uzņēmumam jūs pārvadāt.

Vajadzīga palīdzība?

Ja jums ir problēmas saņemt palīdzību saistībā ar ceļojumu vilcienā, vērsieties stacijā vai attiecīgajā dzelzceļa transporta uzņēmumā. Ja neesat apmierināts ar sniegto atbildi, varat sazināties ar tās valsts kompetento iestādi en , kur radās šī problēma.

Citas ES dzelzceļa pasažieru tiesības

Iepazīstieties ar mūsu interaktīvo rīku par ES dzelzceļa pasažieru tiesībām, lai uzzinātu vairāk par savām tiesībām, kad ceļojat, un par to, kā tās vajadzības gadījumā izmantot. 

Jūs ceļojat ar autobusu

Palīdzība

Jums ir tiesības uz bezmaksas palīdzību, ja plānojat liela attāluma ceļojumu . Jums ir tiesības uz palīdzību norādītajās autoostās en , kā arī palīdzību iekāpšanai autobusā un izkāpšanai no tā. Turklāt attiecīgajam uzņēmumam ir jāļauj jūsu izvēlētai personai par velti ceļot kopā ar jums, ja tas atrisina varbūtējas drošības problēmas, kas citādi liegtu jums ceļot.

Lai saņemtu vajadzīgo palīdzību, jums jāsazinās vismaz ar autobusu transporta uzņēmumu, biļešu pārdevēju vai ceļojuma rīkotāju vismaz 36 stundas pirms ceļojuma, lai pastāstītu, kāda palīdzība jums ir vajadzīga. Autoostas operators vai vadītājs var jūs lūgt ierasties norādītā vietā ne agrāk kā stundu pirms plānotās izbraukšanas.

Uzmanību

Jums nedrīkst liegt iegādāties biļeti, veikt rezervāciju vai iekāpt transportlīdzeklī invaliditātes vai ierobežotas pārvietošanās spējas dēļ, ja vien tas nav absolūti nepieciešams, lai izpildītu juridiskas veselības un drošības prasības, vai ja attiecīgā infrastruktūra nevar garantēt drošu transportu.

Vajadzīga palīdzība?

Ja jums ir problēmas saņemt palīdzību saistībā ar ceļojumu autobusā, vērsieties autoostā vai attiecīgajai autobusu transporta uzņēmumā. Ja neesat apmierināts ar sniegto atbildi, varat sazināties ar tās valsts kompetento iestādi en , kur radās šī problēma.

Citas ES autobusu pasažieru tiesības

Iepazīstieties ar mūsu interaktīvo rīku par ES autobusu pasažieru tiesībām, lai uzzinātu vairāk par savām tiesībām un to, kā tās vajadzības gadījumā izmantot.

Jūs ceļojat ar kuģi

Palīdzība

Jums ir tiesības uz bezmaksas palīdzību, lai iekāptu kuģī vai izkāptu no tā, nomainītu kuģus, uz kuģa un ostā. Lai saņemtu šo palīdzību, būtu jāsazinās ar pārvadātāju, biļešu pārdevēju vai ceļojumu rīkotāju vismaz 48 stundas pirms ceļojuma sākuma, lai paskaidrotu, kāda palīdzība jums ir nepieciešama. Pat ja jūs to neesat izdarījis, pārvadātājam un termināļa operatoram ir jādara viss iespējamais, lai jums palīdzētu.

Ja jums ir īpašas vajadzības attiecībā uz izmitināšanu, sēdvietu vai palīdzību vai ja jums līdzi jāved medicīnisks aprīkojums, dariet to zināmu biļešu pārdevējam rezervācijas brīdī.

Pārvadātājs var lūgt, lai jūs pavada cita persona, ja tas ir nepieciešams drošības apsvērumu vai kuģa vai ostas konfigurācijas dēļ. Šī pavadošā persona ceļos bez maksas.

Vajadzīga palīdzība?

Ja jums ir problēmas saņemt palīdzību ceļojumam ar kuģi, jums būtu jādara tas zināms ostas iestādēm vai attiecīgajai pārvadātājai sabiedrībai. Ja neesat apmierināts ar sniegto atbildi, varat sazināties ar tās valsts kompetento iestādi en , kur radās šī problēma.

Citas ES kuģu pasažieru tiesības

Iepazīstieties ar mūsu interaktīvo rīku par tādu ES pasažieru tiesībām, kuri ceļo ar kuģi, lai uzzinātu vairāk par savām tiesībām un to, kā tās vajadzības gadījumā izmantot.

ES tiesību akti

Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?

Sazinieties ar specializētiem palīdzības dienestiem

Kopīgot šo lapu: