Uzņēmējdarbība
Pēdējā pārbaude: 10/07/2020

Tiesības ceļotājiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām

Vai jūs skar “Brexit”?

Ceļošana ar lidmašīnu

Ja jums ir kustību traucējumi, jums ir tiesības ceļot ar lidmašīnu tāpat kā visiem citiem.

Jums ir tiesības arī uz bezmaksas palīdzību, iekāpjot lidmašīnā un izkāpjot no tās, lidojuma laikā un lidostās pirms un pēc lidojuma.

Lai saņemtu vislabāko palīdzību, sazinieties ar aviosabiedrību, biļešu pārdevēju vai tūrisma operatoru vismaz 48 stundas pirms ceļojuma un paskaidrojiet, kāda palīdzība jums nepieciešama. Šo uzņēmumu darbinieki varēs jūs informēt arī par ratiņkrēslu vai citu palīgierīci un tās akumulatoru, ja tāds ir.

Jums nedrīkst atteikt iekāpšanu ierobežoto pārvietošanās spēju dēļ, ja vien lidmašīna fiziski nav par mazu, ir kādi citi drošības apsvērumi vai ja drošības noteikumi neļauj lidsabiedrībai nodrošināt jums transportu.

Lidsabiedrībām nav pienākuma pasažieriem ar kustību traucējiem lidojuma laikā palīdzēt ēst vai ieņemt zāles. Ja tāda palīdzība nepieciešama, piemēram, ilgākā lidojumā, lidsabiedrības var pieprasīt, lai jūs pavada cita persona.

Ja ceļošanas laikā jums ir problēmas saņemt palīdzību, jums tas jādara zināms lidostas iestādēm vai attiecīgajai lidsabiedrībai.

Ja ar sniegto atbildi neesat apmierināts, varat sazināties ar tās valsts tiesībaizsardzības iestādipdfen [176 KB], kur šis incidents notika.

Ieteikumipdfdeesfritplen personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām, ceļojot ar lidmašīnu

Ceļošana ar vilcienu

Ja jums ir kustību traucējumi, jums ir tiesības ceļot ar vilcienu tāpat kā visiem citiem. Jums arī nevajadzētu būt nekādām grūtībām no dzelzceļa uzņēmuma uzzināt par vilcienu pieejamību personām ar kustību ierobežojumiem.

Jums ir tiesības arī uz bezmaksas palīdzību, iekāpjot vilcienā, izkāpjot no tā un pārsēžoties citā vilcienā, brauciena laikā un stacijā pirms un pēc brauciena.

Lai saņemtu vislabāko palīdzību, sazinieties ar dzelzceļa uzņēmumu, biļešu pārdevēju vai tūrisma operatoru vismaz 48 stundas pirms ceļojuma un paskaidrojiet, kāda palīdzība jums nepieciešama.

Jums nedrīkst liegt iekāpšanu kustību traucējumu dēļ, ja vien tas nav obligāti nepieciešams, lai ievērotu uzņēmuma noteikumus par iekāpšanu.

Ja ceļojuma laikā jums ir problēmas saņemt palīdzību, jums tas jādara zināms stacijas iestādēm vai attiecīgajam dzelzceļa uzņēmumam.

Ja ar sniegto atbildi neesat apmierināts, varat sazināties ar tās valsts tiesībaizsardzības iestādipdfen [176 KB], kur šis incidents notika.

ES dalībvalstis no šīm prasībām var atbrīvot vilcienus, kuri neizbrauc no valsts, un starptautiskos vilcienus, kuri ceļojumu sāk un beidz ārpus ES robežām.

Lai uzzinātu sīkāk, varat sazināties ar valsts tiesībaizsardzības iestādēm.

Ceļošana ar autobusu, arī tālsatiksmes autobusu

Ja jums ir kustību traucējumi, jums ir tiesības ceļot ar autobusu tāpat kā visiem citiem.

Jums nedrīkst liegt iegādāties biļeti, rezervēt vietu un iekāpt autobusā jūsu kustību traucējumu dēļ, ja vien tas ir obligāti nepieciešams, lai izpildītu juridiskās veselības un drošības prasības, vai ja infrastruktūra ir tāda, ka nav iespējams garantēt drošu pārvadāšanu.

Tālsatiksmes braucienos, kur maršrutā paredzētābraucienagarums (un nevis jūsu individuālā ceļojuma) ir 250 km vai vairāk:

Palīdzība ir bezmaksas, bet, lai pārliecinātos, ka jūs to noteikti saņemsiet, jums jāsazinās ar autobusu uzņēmumu, biļešu pārdevēju vai tūrisma operatoru vismaz 36 stundas pirms ceļojuma un viņi jāinformē, kāda palīdzība jums nepieciešama.

Operators vai autoostas vadītājs var jūs lūgt ierasties norādītā vietā ne agrāk kā stundu pirms plānotās izbraukšanas.

Ja ceļojuma laikā jums ir problēmas saņemt palīdzību, jums tas jādara zināms autoostas iestādēm vai attiecīgajam autobusu uzņēmumam.

Ja ar sniegto atbildi neesat apmierināts, varat sazināties ar tās valsts tiesībaizsardzības iestādipdfen, kur šis incidents notika.

Ceļošana ar kuģi

Ja jums ir kustību traucējumi, jums ir tiesības ceļot ar kuģi tāpat kā visiem citiem.

Jums ir tiesības arī uz bezmaksas palīdzību, iekāpjot un izkāpjot no kuģa, pārsēžoties citā kuģī, uz kuģa un ostā.

Lai pārliecinātos, ka saņemsiet vislabāko palīdzību, jums pārvadātājam, biļešu pārdevējam vai tūrisma operatoram vismaz 48 stundas pirms ceļojuma jāpaskaidro, kāda palīdzība jums nepieciešama.

Pat ja to neesat izdarījis, pārvadātājam un galastacijas operatoram tik un tā jādara viss saprāta robežās iespējamais, lai palīdzētu jums iekāpt, izkāpt un ceļot ar kuģi.

Ja jums ir īpašas vajadzības attiecībā uz izmitināšanu, sēdvietu, palīdzību vai ja jums līdzi jāved medicīnisks aprīkojums, pasakiet to biļešu pārdevējam, kad rezervējat vietu.

Ja tas nepieciešams drošības apsvērumu dēļ vai kuģa vai ostas infrastruktūras dēļ, pārvadātājs var prasīt no jums, lai jūs ceļojumā līdzi ņemtu citu cilvēku. Šis līdzbraucējs ceļos bez maksas.

Ja ceļojuma laikā jums ir problēmas saņemt palīdzību, jums tas jādara zināms ostas iestādēm vai attiecīgajam pārvadātājam.

Ja ar sniegto atbildi neesat apmierināts, varat sazināties ar tās valsts tiesībaizsardzības iestādien, kur šis incidents notika.

Bieži uzdotie jautājumi

ES tiesību akti

Vajadzīga papildu informācija par kādā valstī spēkā esošajiem noteikumiem?

Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?

Sazinieties ar specializētiem palīdzības dienestiem

Kopīgot šo lapu: