Neprecēti pāri

Šī lapa attiecas uz partneriem, kuriem ir stabilas attiecības un kuri nav ne precējušies, ne reģistrēti kādā iestādē.

Uzziniet vairāk par nereģistrētu vai reģistrētu partneru tiesībām.

Ja ar partneri dzīvojat kopā pastāvīgi un jūsu attiecības ir stabilas, jums ir zināmas tiesības ES teritorijā pat tad, ja šīs attiecības nav reģistrētas oficiāli.

Pārcelšanās uz citu ES valsti

Ja ar savu faktisko partneri pārceļaties uz dzīvi citā ES valstī, šai valstij ir jāatvieglina viņam iebraukšana un uzturēšanās savā teritorijā neatkarīgi no tā, vai viņš nāk no ES valsts vai ne.

Jums jāspēj pierādīt, ka dzīvojat kopā vai ka jums ir ilgstošas attiecības. Tomēr vairums ES valstu nav precīzi noteikušas, kā varat pierādīt ilgstošas attiecības vai kopdzīvi.

Tiesības un pienākumi

Tajās ES valstīs, kas atzīst oficiāli nereģistrētas partnerattiecības, jums ir arī tiesības un pienākumi, kas saistīti ar īpašumu, mantošanu un uzturlīdzekļiem šķiršanās gadījumā.

Šīs tiesības ir jo īpaši svarīgas viendzimuma pāriem, jo ne visas ES valstis tiem atļauj salaulāties vai oficiāli reģistrēt viņu attiecības.

Kopdzīves līgumi

Ja dzīvojat valstī, kur nevarat salaulāties vai oficiāli reģistrēt attiecības, vai arī nevēlaties ne salaulāties, ne reģistrēties, jūs ar savu partneri varat noslēgt kopdzīves līgumu un noteikt jūsu kopdzīves praktiskos un juridiskos aspektus.

Tomēr praksē pat tad, ja šāds kopdzīves līgums ir noslēgts, jums var rasties grūtības panākt, lai jūsu tiesības ievēro. Ja rodas īpašuma konflikts, parasti spēkā ir tās valsts tiesību akti, kurā šis konflikts radies.

Bieži uzdotie jautājumi

Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?

Sazinieties ar specializētiem palīdzības dienestiem

Pēdējā pārbaude: 07/06/2024
Kopīgot šo lapu