Pēdējā pārbaude: 22/07/2020

Tīmekļa vietņu domēni

Vai jūs skar “Brexit”?

Ja jums pieder uzņēmums un jūs vēlaties, lai klientiem būtu vieglāk internetā atrast informāciju par jūsu uzņēmumu, varat izveidot tīmekļa vietni.

Katrai tīmekļa vietnei ir tās unikālā IP (interneta protokola) adrese, kas izteikta kā ciparu virkne, piemēram, 136.173.60.59 vai 91.194.202.11.

Līdz ar to jūs noteikti gribēsiet, lai domēna nosaukums būtu lietotājam draudzīgs, viegli izlasāms un atmiņā paliekošs, kā, piemēram, "europarl.europa.eu" vai "consilium.europa.eu".

Domēna nosaukums būs saistīts ar IP adresi; tādējādi, ierakstot pārlūkprogrammā adresi "europarl.europa.eu", jūs novirzīs uz IP adresi 136.173.60.59.

Kad reģistrējat domēna nosaukumu, jūs iegūstat tiesības lietot šo domēna nosaukumu. Reģistrācija nepiedāvā nekādu īpašu aizsardzību intelektuālā īpašuma jomā. Tomēr gadījumos, kad domēna nosaukums ir līdzīgs preču zīmes nosaukumam, tas varētu radīt IP pārkāpumus.

Kā reģistrēt domēna nosaukumu?

Ja nosaukums, kuru vēlaties piešķirt savai vietnei, ir pieejams, domēna nosaukumu varat reģistrēt akreditētā reģistrā, kas jums piedāvās jums vēlamo augšējā līmeņa domēna paplašinājumu. Ir pieejami visdažādākie domēna nosaukuma paplašinājumi, tai skaitā konkrētai valstij piederīgi un vispārīgi.

Atkarībā no tā, kāda veida paplašinājumu būsit izvēlējušies, var atšķirties atbilstības kritēriji vai lietošanas noteikumi. Kad būsit izvēlējušies domēna nosaukumu un augstākā līmeņa paplašinājumu, būs jāsamaksā reģistrācijas nodeva. Maksājamā summa, ir atkarīga no

Ja jums pieder uzņēmums kādā no ES valstīm, varat pieprasīt .eu augšējā līmeņa domēnu. Jūs varat pārbaudīt  .eu domēnu pieejamību te: EURid.

Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?

Sazinieties ar specializētiem palīdzības dienestiem

Eiropas palīdzības birojs intelektuālā īpašuma tiesību jautājumos

Bezmaksas konsultācijas un mācības par intelektuālā īpašuma pārvaldību ES līdzfinansētos projektos vai starptautiskos tirdzniecības līgumos.

Vietējs atbalsts uzņēmumiem

Vai jums ir jautājumi par uzņēmuma pārrobežu darbību, piemēram, eksportu uz citu ES valsti vai darbības paplašināšanu tajā? Ja ir, varat saņemt bezmaksas padomu no Eiropas Biznesa atbalsta tīkla.

Kopīgot šo lapu: