Uzņēmējdarbība
Pēdējā pārbaude: 19/12/2022

Transportlīdzekļa vadītāja apliecības iegūšana Eiropas Savienībā

Lai iegūtu ES transportlīdzekļa vadītāja apliecību en ,

Pastāvīga dzīvesvieta

Apliecība jums jāpieprasa tajā valstī, kurā parasti vai regulāri dzīvojat. Parasti tā ir valsts, kurā jūs katrā kalendārajā gadā dzīvojat vismaz 185 dienas privātu iemeslu vai darba dēļ.

Ja jums ir privātas vai darba attiecības divās vai vairākās ES valstīs, jūsu parastā dzīvesvieta ir vieta, kur jums ir privātas saites, ja jūs tur regulāri atgriežaties. Šis pēdējais nosacījums jums nav jāizpilda, ja kādā ES valstī dzīvojat tāpēc, lai veiktu kādu uzdevumu uz noteiktu laiku.

Ja pārceļaties uz citu ES valsti, lai mācītos koledžā vai augstskolā, jūsu parastā dzīvesvieta nemainās. Tomēr jūs uzņemošajā ES valstī varat pieprasīt vadītāja apliecību, ja varat pierādīt, ka tur esat mācījies vismaz 6 mēnešus.

Prasības par minimālo vecumu

Lai saņemtu vadītāja apliecību, jums ir jāatbilst šādām prasībām par minimālo vecumu. Tomēr dažās ES valstīs šis minimālais vecums var būt lielāks vai mazāks un var būt arī dažas papildu prasības. Transportlīdzekļa vadītāja apliecības iegūšanai nav maksimālā vecuma ierobežojuma. Apliecību var paturēt tikmēr, kamēr vien jūsu ārsts apliecina, ka jūsu veselības stāvoklis atļauj vadīt transportlīdzekli.

Vecums Apliecības veids
16

Mopēdi (AM kategorija)

Vieglie motocikli (A1 kategorija)

Kvadricikli (B1 kategorija)

18

Standarta motocikli (A2 kategorija)

Lai iegūtu A2 kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, parasti jābūt vismaz divus gadus ilgai A1 kategorijas motocikla vadīšanas pieredzei. Tomēr, ja esat sasniedzis minimālo vecumu, kas parasti ir 24 gadi, varat iegūt A2 kategorijas apliecību uzreiz.

Vieglie automobiļi, (B, BE kategorija)

Vidēji kravas auto (C1, C1E kategorija)

20

Smagie motocikli (A kategorija)

Lai iegūtu A kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, parasti jābūt vismaz divus gadus ilgai A2 kategorijas transportlīdzekļu vadīšanas pieredzei. Tomēr, ja esat sasniedzis minimālo vecumu, kas parasti ir 24 gadi, varat iegūt A kategorijas vadītāja apliecību uzreiz.

21

Lieli kravas auto (C, CE kategorija)

Miniautobusi (D1, D1E kategorija)

24

Autobusi (D, DE kategorija)

Obligātās medicīniskās prasības

Pirms vadītāja apliecības izsniegšanas kompetentās iestādes pārbaudīs, vai jūsu veselības stāvoklis ļauj vadīt transportlīdzekli. Iespējams, ka medicīniskā pārbaude jums būs jāiziet ikreiz, kad tiek atjaunotas vadītāja tiesības, vai pēc noteikta vecuma sasniegšanas. Kravas automašīnu un autobusu vadītājiem veselības pārbaude jāveic ik pēc 5 gadiem.

Braukšanas eksāmens un eksaminētāji

Nav vienotu ES noteikumu par transportlīdzekļu vadītāju apmācību, autoskolām un braukšanas instruktoriem. Tomēr pastāv šādi obligāti ES standarti:

Ja atbilstat visām prasībām, jums izsniegs ES standartparauga vadītāja apliecību — kredītkartes izmēra plastmasas kartīti ar foto. Tai ir īpaši drošības elementi, un šā parauga apliecības visās ES valstīs ir pieejamas kopš 2013. gada.

Uzziniet vairāk par vadītāja apliecībām, kas izsniegtas pirms 2013. gada en Atidaryti kaip išorės nuorodą un joprojām ir spēkā (kā tās izskatās, kādi ir to drošības elementi un kādas transportlīdzekļu kategorijas tajās norādītas).

Informācija par konkrētām valstīm

Uzziniet, kādi noteikumi jāievēro, lai varētu saņemt transportlīdzekļa vadītāja apliecību valstī, kur dzīvojat. Informācija par vadītāju apmācību un eksaminēšanu, kā arī par prasībām attiecībā uz vecumu un veselības stāvokli:

Izvēlieties valsti

Eiropas Komisija neatbild par ārēju vietņu saturu.

ES tiesību akti

Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?

Sazinieties ar specializētiem palīdzības dienestiem

Kopīgot šo lapu: