Pēdējā pārbaude: 24/01/2019

Autobusu pasažieru tiesības

Pērkot autobusa biļeti, jums nedrīkst prasīt lielāku cenu pilsonības dēļ vai atkarībā no tā, kur biļeti pērkat.

Pārējās autobusu pasažieru tiesības lielākoties attiecas uz regulārajiem tālsatiksmes (tālāk par 250 km) autobusu pakalpojumiem, kas sākas vai beidzas ES dalībvalstī. Atsevišķas tiesības attiecas arī uz visiem regulārajiem pakalpojumiem.

ES valstis var nolemt šīs tiesības neattiecināt uz iekšzemes pakalpojumiem un pakalpojumiem, kur liela maršruta daļa, ieskaitot plānotu pieturu, ir ārpus ES.

Atcelts vai aizkavējies reiss

Ja pakalpojums ir atcelts vai kavējas, jums vienmēr ir tiesības uz pienācīgu un laicīgu informāciju par to, kas notiek, kamēr gaidāt.

Ja tālsatiksmes pakalpojums (vairāk par 250 km), ko esat rezervējis, ir atcelts vai izbraukšana aizkavējas ilgāk par 2 stundām, jums piedāvās izvēlēties divas iespējas:

Ja jums šādu izvēli nepiedāvāja tūlīt, varat sūdzēties vēlāk un pieprasīt biļetes cenas atlīdzinājumu, kā arī kompensāciju, kas atbilst 50 % biļetes cenas vērtības.

Ja jūsu tālsatiksmes brauciena (vairāk nekā 250 km) plānotais ilgums pārsniedza 3 stundas un izbraukšana aizkavējas par vairāk nekā 90 minūtēm vai brauciens tiek atcelts, jums pienākas arī šis:

Kompensācija un palīdzība, ja notikusi avārija

Ja esat ievainots autobusa avārijā tālsatiksmes braucienā (vairāk nekā 250 km), jums ir tiesības uz kompensāciju. Jūsu nāves gadījumā kompensāciju var pieprasīt jūsu apgādājamie.

Jums ir tiesības no attiecīgā autobusu uzņēmuma saņemt kompensāciju arī tad, ja tālsatiksmes autobusa avārijā tiek pazaudēta vai sabojāta jūsu bagāža vai citas jūsu mantas.

Ja vajadzīgs, pārvadātājs sniegs arī tūlītēju palīdzību: pirmo palīdzību, pārtiku, apģērbu, transportu un izmitināšanas vietu.

Sūdzības

Ja uzskatāt, ka nebija ievērotas jūsu tiesības, varat izteikt neapmierinātību pārvadātājam 3 mēnešu laikā no dienas, kad tas notika. Pārvadātājam jāreaģē mēneša laikā un galīgā atbilde jāsniedz 3 mēnešu laikā pēc sūdzības saņemšanas.

Ja ar atbildi neesat apmierināts, varat sazināties ar valsts tiesībaizsardzības iestādipdfen.

Bieži uzdotie jautājumi

ES tiesību akti

Vajadzīga papildu informācija par kādā valstī spēkā esošajiem noteikumiem?

Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?

Sazinieties ar specializētiem palīdzības dienestiem

Ikkondividi din il-paġna: