Vietnes rīki

Valodu atlasītājs

ES karogs

Navigācijas ceļš

Izvēlne

Pēdējā pārbaude : 30/04/2018

Autobusu pasažieru tiesības

Pērkot autobusa biļeti, jums nedrīkst prasīt lielāku cenu pilsonības dēļ vai atkarībā no tā, kur biļeti pērkat.

Pārējās autobusu pasažieru tiesības lielākoties attiecas uz regulārajiem tālsatiksmes (tālāk par 250 km) autobusu pakalpojumiem, kas sākas vai beidzas ES dalībvalstī. Atsevišķas tiesības attiecas arī uz visiem regulārajiem pakalpojumiem.

ES valstis var nolemt šīs tiesības neattiecināt uz iekšzemes pakalpojumiem un pakalpojumiem, kur liela maršruta daļa, ieskaitot plānotu pieturu, ir ārpus ES.

Atcelts vai aizkavējies reiss

Ja pakalpojums ir atcelts vai kavējas, jums vienmēr ir tiesības uz pienācīgu un laicīgu informāciju par to, kas notiek, kamēr gaidāt.

Ja tālsatiksmes pakalpojums (vairāk par 250 km), ko esat rezervējis, ir atcelts vai izbraukšana aizkavējas ilgāk par 2 stundām, jums piedāvās izvēlēties divas iespējas:

  • vai nu saņemt biļetes cenas kompensāciju un vajadzības gadījumā bezmaksas braucienu atpakaļ uz izbraukšanas vietu — piemēram, ja atceltā vai aizkavētā brauciena dēļ nespējat sasniegt sava brauciena mērķi,
  • vai arī pie pirmās izdevības bez papildu samaksas ar līdzīgiem nosacījumiem tikt aizvestam uz jūsu galamērķi.

Ja jums šādu izvēli nepiedāvāja tūlīt, varat sūdzēties vēlāk un pieprasīt biļetes cenas atlīdzinājumu, kā arī kompensāciju, kas atbilst 50 % biļetes cenas vērtības.

Ja jūsu tālsatiksmes brauciena (vairāk nekā 250 km) plānotais ilgums pārsniedza 3 stundas un izbraukšana aizkavējas par vairāk nekā 90 minūtēm vai brauciens tiek atcelts, jums pienākas arī šis:

  • maltītes un atspirdzinājumi — proporcionāli gaidīšanas vai kavēšanās laikam,
  • izmitināšana, ja jums jānakšņo uz vietas, — tiek apmaksātas ne vairāk kā 2 naktis un augstākais 80 eiro par nakti. Pārvadātājiem nav pienākuma segt nakšņošanas izdevumus, ja autobuss aizkavējies sliktu laikapstākļu vai dabas katastrofas dēļ.

Kompensācija un palīdzība, ja notikusi avārija

Ja esat ievainots autobusa avārijā tālsatiksmes braucienā (vairāk nekā 250 km), jums ir tiesības uz kompensāciju. Jūsu nāves gadījumā kompensāciju var pieprasīt jūsu apgādājamie.

Jums ir tiesības no attiecīgā autobusu uzņēmuma saņemt kompensāciju arī tad, ja tālsatiksmes autobusa avārijā tiek pazaudēta vai sabojāta jūsu bagāža vai citas jūsu mantas.

Ja vajadzīgs, pārvadātājs sniegs arī tūlītēju palīdzību: pirmo palīdzību, pārtiku, apģērbu, transportu un izmitināšanas vietu.

Sūdzības

Ja uzskatāt, ka nebija ievērotas jūsu tiesības, varat izteikt neapmierinātību pārvadātājam 3 mēnešu laikā no dienas, kad tas notika. Pārvadātājam jāreaģē mēneša laikā un galīgā atbilde jāsniedz 3 mēnešu laikā pēc sūdzības saņemšanas.

Ja ar atbildi neesat apmierināts, varat sazināties ar valsts tiesībaizsardzības iestādi English .

Sabiedriskās apspriešanas
    Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?
    Vaicājiet, un mēs dosim padomu.