Informacija verslui
Paskutinį kartą tikrinta 2019-01-24

Artimojo ir tolimojo susisiekimo autobusų keleivių teisės

Pirkdamas autobuso bilietą neturėtumėte mokėti brangiau dėl savo pilietybės arba bilieto įsigijimo vietos.

Kitos jūsų, kaip autobuso keleivio, teisės taikomos vykstant reguliariais tolimojo susisiekimo (daugiau kaip 250 km) autobusų maršrutais, kurie prasideda arba baigiasi ES šalyse. Kai kurios iš šių teisių taikomos vykstant visais reguliariais maršrutais.

ES šalys gali nuspręsti šių taisyklių netaikyti vien vidiniams reguliariems maršrutams ir tiems maršrutams, kurių didžioji dalis, įskaitant sustojimus pagal tvarkaraštį, yra už ES ribų.

Atšaukta kelionė arba vėlavimas

Jeigu kelionė atšaukiama arba autobusas vėluoja, turite teisę laiku gauti tinkamą informaciją apie įvykių eigą, kol laukiate.

Jeigu atšauktas tolimojo susisiekimo (daugiau kaip 250 km) reisas, į kurį turite bilietą, arba išvykti vėluojama daugiau kaip 2 valandas, jums bus pasiūlyta rinktis iš šių galimybių:

Jeigu jums to laiku nepasiūloma, vėliau galite skųstis ir reikalauti grąžinti pinigus už bilietą ir papildomos 50 % bilieto kainos kompensacijos.

Jeigu jūsų kelionė tolimojo susisiekimo maršrutu (daugiau kaip 250 km) pagal tvarkaraštį turėjo trukti ilgiau kaip 3 valandas, o išvykti vėluojama daugiau kaip 90 minučių arba reisas iš viso atšaukiamas, taip pat turite teisę gauti:

Avarijos: kompensacijos ir pagalba

Jeigu buvote sužeistas per tolimojo susisiekimo maršrutu (daugiau kaip 250 km) vykstančio autobuso avariją, turite teisę gauti kompensaciją. Žūties atveju kompensacijos gali reikalauti jūsų išlaikyti asmenys.

Taip pat turite teisę reikalauti kompensacijos iš vežėjų įmonės, jeigu per tolimojo susisiekimo maršrutu vykusio autobuso avariją buvo pamestas ar sugadintas jūsų bagažas arba kiti daiktai.

Būtinais atvejais vežėjas tai pat turės užtikrinti neatidėliotiną pagalbą: suteikti pirmąją pagalbą, maisto, drabužių, transportą ir apgyvendinimą.

Skundai

Jeigu, jūsų nuomone, buvo pažeistos jūsų teisės, galite per 3 mėnesius nuo įvykio vežėjui pateikti skundą. Vežėjas turi į jį reaguoti per 1 mėnesį, o galutinį atsakymą pateikti per 3 mėnesius nuo skundo gavimo.

Jei atsakymas jūsų netenkina, galite kreiptis į nacionalinę vykdymo užtikrinimo įstaigąpdfen.

DUK.

ES teisės aktai

Reikia daugiau informacijos apie taisykles konkrečioje šalyje?

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: