Paskutinį kartą tikrinta 2022-07-07

PVM

ES šalys taiko įvairių rūšių PVM tarifus: standartinį, sumažintą ir specialius tarifus. Sužinokite, kaip tarifai skiriasi kiekvienoje ES šalyje ir kokia informacija turi būti nurodyta PVM sąskaitose faktūrose. Būtinai išsiaiškinkite PVM taisykles, taikomas perkant ir parduodant prekes ir paslaugas kitoje ES arba ne ES šalyje.

Sužinokite, kada reikia mokėti PVM, kaip užsiregistruoti mokesčių institucijose, kada galima atskaityti PVM ir kaip prašyti grąžinti PVM.

Tam tikros prekės ir paslaugos PVM neapmokestinamos. Taip pat galioja specialios PVM sistemos mažosioms įmonėms, vykdančioms prekybą be PVM, ir graduotos mokesčių lengvatos tam tikriems sektoriams.

Naudojantis priemone VIES galima patikrinti, ar įmonė yra registruota PVM mokėtoja prekybai su kitomis ES šalimis. Priemonės VIES pateikiami duomenys imami iš nacionalinių duomenų bazių ir reguliariai atnaujinami.

Minimalioji vieno langelio sistema (MOSS) suteikia jums galimybę ES teikti skaitmenines paslaugas, neįsiregistravus kiekvienoje ES šalyje, kurioje jas teikiate. Ja gali naudotis tiek ES įsisteigusios, tiek ES neįsisteigusios įmonės.

Pasidalyti šiuo puslapiu: