Paskutinį kartą tikrinta 2021-05-17

Teisė gyventi kitoje šalyje

Paveikė „Brexit’as“?

Klausimai ir atsakymai. ES ir JK piliečių teisės, paskelbtame susitarime dėl išstojimo

2021 m. sausio 1 d. pasikeis taisyklės ES piliečiams, gyvenantiems Jungtinėje Karalystėje arba persikeliantiems į ją. Tas pats taikoma ir Jungtinės Karalystės piliečiams, gyvenantiems ES šalyje arba persikeliantiems į ją.

Turiu nuolatinę gyvenamąją vietą Jungtinėje Karalystėje / ES arba ją įgysiu pereinamuoju laikotarpiu.

Iš esmės jūs ir jūsų šeimos nariai ir toliau turėsite nuolatinio gyventojo teises priimančiojoje šalyje. Tai galioja ir ES pilietybės neturintiems šeimos nariams. Tačiau Jungtinėje Karalystėje reikia teikti paraišką pagal nuolatinio gyventojo statuso suteikimo ES piliečiams programą, kad būtų suteiktas naujas nuolatinio gyventojo statusas. Europos Sąjungoje kuo greičiau pasiteiraukite savo priimančiosios šalies institucijų, ar privaloma prašyti naujo nuolatinio gyventojo statuso.

Gyvenu Jungtinėje Karalystėje / ES, tačiau dar neturiu teisės į nuolatinio gyventojo statusą

Iš esmės jūs ir jūsų šeimos nariai ir toliau turėsite esamas gyventojo teises priimančiojoje šalyje. Tai galioja ir ES pilietybės neturintiems šeimos nariams. Tačiau Jungtinėje Karalystėje reikia teikti paraišką pagal nuolatinio gyventojo statuso suteikimo ES piliečiams programą, kad būtų suteiktas naujas nuolatinio gyventojo statusas. Europos Sąjungoje kuo greičiau pasiteiraukite savo priimančiosios šalies institucijų, ar privaloma prašyti naujo nuolatinio gyventojo statuso.

Noriu persikelti į Jungtinę Karalystę / ES.

Jūs ir jūsų šeimos nariai galite keltis į Jungtinę Karalystę arba į ES šalį pagal dabartines ES taisykles iki 2020 m. gruodžio 31 d. Tai galioja ir ES pilietybės neturintiems šeimos nariams. Tačiau Jungtinėje Karalystėje jums reikės pateikti paraišką pagal nuolatinio gyventojo statuso suteikimo ES piliečiams programą. Europos Sąjungoje kuo greičiau pasiteiraukite savo priimančiosios šalies institucijų, ar jums reikia registruotis ir ar privaloma prašyti naujo nuolatinio gyventojo statuso.

Noriu nuvykti į JK / ES trumpam laikui

Dabartinės pranešimo apie neilgą buvimą šalyje, gyvenamosios vietos užsienyje registravimo, šeimos narių ES piliečių registravimo, ES pilietybės neturinčių šeimos narių registravimo taisyklės toliau taikomos bent iki 2020 m. gruodžio 31 d.

Man reikia pagalbos

Jeigu manote, kad buvo nepaisyta ES teisės aktais jums suteikiamų teisių, kreipkitės į mūsų pagalbos tarnybas.

Išsami informacija apie Susitarimo dėl išstojimo įgyvendinimą ir piliečių teises

Viskas, ką apie gyvenimą kitoje ES šalyje turi žinoti dirbantis arba darbo ieškantis asmuo, studentas arba pensininkas. Kokių teisių turite priimančiojoje šalyje? Kokius administracinius formalumus reikės atlikti?

Jūsų padėtis

ES piliečiai turi teisę persikelti į bet kurią ES šalį gyventi (taip pat ir išėję į pensiją), dirbti, studijuoti arba ieškoti darbo.

Kitoje ES šalyje neužsiregistravus galima būti iki 3 mėnesių, tačiau apie savo buvimą gali reikėti pranešti. Vienintelis reikalavimas – turėti galiojančią nacionalinę asmens tapatybės kortelę arba pasą. Jei norite šalyje gyventi ilgiau kaip 3 mėnesius, jums gali reikėti užregistruoti savo gyvenamąją vietą.

Daugelyje ES šalių su savimi visuomet reikia turėti asmens tapatybės kortelę arba pasą. Jei juos pamiršite, galite gauti baudą arba būti laikinai sulaikytas, bet vien dėl to negalite būti priverstas grįžti į savo šalį.

Patikrinkite, ar jums reikia visą laiką nešiotis asmens tapatybės kortelę arba pasą priimančiojoje šalyje:

Turite klausimų apie konkrečią šalį?

Jei 5 metus be pertraukos teisėtai gyvenote kitoje ES šalyje, automatiškai įgyjate teisę joje gyventi nuolat.

Pasitikrinkite, kokios jūsų teisės, atsižvelgiant į jūsų padėtį.

Noriu persikelti į kitą ES šalį:

dirbti

studijuoti

gyventi išėjęs į pensiją

ieškoti darbo

prisijungti prie savo šeimos

daryti ką nors kita

Jei esate ES nepriklausančios šalies pilietis ir norite persikelti į ES dirbti arba studijuoti, visą praktinę informaciją galite rasti ES imigracijos portaleesfrpten .

Giminaičiai ES

Pasidalyti šiuo puslapiu: