Su gyvenimu šalyje susijusios teisės

Viskas, ką apie gyvenimą kitoje ES šalyje turi žinoti dirbantis arba darbo ieškantis asmuo, studentas arba pensininkas. Kokių teisių turite priimančiojoje šalyje? Kokius administracinius formalumus reikės atlikti?

Natūralizacija

Jei turite klausimų dėl pilietybės įgijimo natūralizacijos būdu (pilietybės įgijimo priimančiojoje šalyje proceso), daugiau informacijos rasite mūsų natūralizacijos klausimams skirtame puslapyje.

Pasirinkite aplinkybes

ES piliečiai turi teisę persikelti į bet kurią ES šalį gyventi, dirbti, studijuoti, ieškoti darbo arba išeiti į pensiją.

Kitoje ES šalyje galima gyventi iki 3 mėnesių nesiregistruojant, bet gali reikėti pranešti apie savo buvimą joje. Vienintelis reikalavimas – turėti galiojančią nacionalinę asmens tapatybės kortelę arba pasą. Norint šalyje pasilikti daugiau nei 3 mėnesiams, gali reikėti užregistruoti savo gyvenamąją vietą.

Daugelyje ES šalių reikia visada su savimi turėti tapatybės kortelę arba pasą. Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą namie pamiršęs asmuo gali gauti baudą arba būti laikinai sulaikytas, bet vien dėl to jis negali būti priverstas grįžti į savo šalį.

Sužinokite, ar priimančiojoje šalyje jums reikia visada su savimi turėti asmens tapatybės kortelę arba pasą:

Teisė nuolat gyventi šalyje

Jei asmuo kitoje ES šalyje teisėtai gyvena 5 metus be pertraukos, jis automatiškai įgyja teisę joje gyventi nuolat.

Sužinokite, kokias turite teises (priklausomai nuo jūsų aplinkybių).

Noriu:

dirbti

studijuoti

išeiti į pensiją

ieškoti darbo

prisijungti prie savo šeimos

daryti ką nors kita

Jei esate ES nepriklausančios šalies pilietis ir norite persikelti į ES dirbti arba studijuoti, visą praktinę informaciją galite rasti ES imigracijos portale en es fr pt .

Giminaičiai ES

Paskutinį kartą tikrinta 2024-02-23
Pasidalyti šiuo puslapiu