Paskutinį kartą tikrinta 2022-06-17

Teisė gyventi kitoje šalyje

Viskas, ką apie gyvenimą kitoje ES šalyje turi žinoti dirbantis arba darbo ieškantis asmuo, studentas arba pensininkas. Kokių teisių turite priimančiojoje šalyje? Kokius administracinius formalumus reikės atlikti?

Jūsų padėtis

ES piliečiai turi teisę persikelti į bet kurią ES šalį gyventi (taip pat ir išėję į pensiją), dirbti, studijuoti arba ieškoti darbo.

Kitoje ES šalyje neužsiregistravus galima būti iki 3 mėnesių, tačiau apie savo buvimą gali reikėti pranešti. Vienintelis reikalavimas – turėti galiojančią nacionalinę asmens tapatybės kortelę arba pasą. Jei norite šalyje gyventi ilgiau kaip 3 mėnesius, jums gali reikėti užregistruoti savo gyvenamąją vietą.

Daugelyje ES šalių su savimi visuomet reikia turėti asmens tapatybės kortelę arba pasą. Jei juos pamiršite, galite gauti baudą arba būti laikinai sulaikytas, bet vien dėl to negalite būti priverstas grįžti į savo šalį.

Patikrinkite, ar jums reikia visą laiką nešiotis asmens tapatybės kortelę arba pasą priimančiojoje šalyje:

Pasirinkite šalį

Jei 5 metus be pertraukos teisėtai gyvenote kitoje ES šalyje, automatiškai įgyjate teisę joje gyventi nuolat.

Pasitikrinkite, kokios jūsų teisės, atsižvelgiant į jūsų padėtį.

Noriu persikelti į kitą ES šalį:

dirbti

studijuoti

gyventi išėjęs į pensiją

ieškoti darbo

prisijungti prie savo šeimos

daryti ką nors kita

Jei esate ES nepriklausančios šalies pilietis ir norite persikelti į ES dirbti arba studijuoti, visą praktinę informaciją galite rasti ES imigracijos portale en .

Giminaičiai ES

Pasidalyti šiuo puslapiu: