Paskutinį kartą tikrinta 2021-01-04

Dokumentai ir formalumai

Paveikė „Brexit’as“?

Patvirtintos kopijos ir vertimai

Valdžios institucijos gali paprašyti tam tikrų svarbių dokumentų patvirtintų kopijų ir (arba) patvirtintų vertimų, kad būtų įrodytas jūsų dokumentų, tokių kaip jūsų kvalifikaciją įrodantys pažymėjimai, autentiškumas.

Įspėjimas

Institucijos privalo pripažinti patvirtintą vertimą, atliktą bet kurioje ES šalyje. Jos negali jūsų prašyti patvirtinto jūsų asmens tapatybės kortelės, paso arba kitų dokumentų, nesusijusių su jūsų kvalifikacija, vertimo.

Kalbos mokėjimo patikrinimas

Naujojoje šalyje gali būti reikalaujama, kad šiek tiek mokėtumėte tos šalies kalbą (-as), ypač jei šios žinios svarbios norint vykdyti profesinę veiklą. Tačiau kalbų reikalavimai negali būti griežtesni negu tai, kas objektyviai būtina norint vykdyti profesinę veiklą.

Įspėjimas

Jei kalbos mokėjimas nėra jūsų kvalifikacijos dalis, paraiška dėl jūsų profesinės kvalifikacijos pripažinimo ir reikalavimas įrodyti kalbų žinias nėra susiję. Vadinasi jūsų profesinę kvalifikaciją negali būti atsisakyta pripažinti arba toks pripažinimas negali būti atidėtas dėl to, kad jums trūksta kalbos žinių.

Kas yra pakankamas kalbos mokėjimo įrodymas?

Kalbos žinioms patvirtinti jums užtenka vieno iš toliau nurodytų dokumentų:

Jei negalite pateikti nė vieno iš šių dokumentų, galite būti pakviesti pokalbio arba atlikti testo (raštu ir (arba) žodžiu).

Prieš pradedant dirbti

Kai jūsų kvalifikacija pripažįstama, institucijos turi leisti jums naudoti savo šalyje įgytą akademinį laipsnį ir jo sutrumpintą formą jūsų šalies kalba bei naujojoje šalyje naudojamą profesinį vardą.

Jei šalyje, kurioje ketinate dirbti, jūsų profesiją reglamentuoja profesinė asociacija arba organizacija (taip dažnai yra teisininkų arba gydytojų atveju), kad galėtumėte naudoti savo profesinį vardą, turėsite tapti jos nariu.

ES teisės aktai

Reikia daugiau informacijos apie taisykles konkrečioje šalyje?

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: