Ostatnio sprawdzono : 09/03/2018

Organizacje zawodowe i wymogi językowe

Decyzja Wielkiej Brytanii o zastosowaniu art. 50 TUE: Więcej informacji

Na razie Wielka Brytania pozostaje pełnoprawnym członkiem UE, a wynikające z tego prawa i obowiązki nadal mają w pełni zastosowanie zarówno w tym kraju, jak i do tego kraju.

  • Pytania i odpowiedzi na podstawie wspólnego sprawozdania z dnia 8 grudnia 2017 r. dotyczącego negocjacji między UE a Wielką Brytaniąen
  • Publikacje UE na temat brexitu
  • Informacje i wskazówki rządu brytyjskiego dotyczące brexituen

Tytuły naukowe / organizacje zawodowe

Po uznaniu Twoich kwalifikacji władze muszą zezwolić Ci na używanie tytułu naukowego uzyskanego w Twoim kraju pochodzenia, ewentualnie także jego skróconej formy oraz tytułu zawodowego stosowanego w nowym kraju.

Jeśli w kraju, w którym chcesz pracować, Twój zawód jest regulowany przez stowarzyszenie lub organizację, musisz zostać jej członkiem, aby móc używać tytułu zawodowego.

Przed złożeniem wniosku o uznanie kwalifikacji warto przeczytać przewodnik UE dotyczący uznawania kwalifikacji zawodowych .

Testy językowe

Możliwe że w kraju, do którego przyjechałeś, będziesz musiał wykazać się znajomością (w jakimś stopniu) obowiązującego w nim języka (lub języków).

Wszelkie wymogi językowe powinny służyć tylko jednemu celowi – potwierdzeniu, że znasz język w wystarczającym stopniu, aby pracować w nowym kraju w wybranym zawodzie.

Prawo UE

Szukasz informacji na temat przepisów obowiązujących w konkretnym kraju?

Potrzebujesz pomocy lub porady?

Skontaktuj się z serwisami ds. pomocy

Udostępnij tę stronę: