Narzędzia serwisu

Wybór języka

Flaga UE

Ścieżka nawigacji

Menu

Ostatnia aktualizacja : 08/08/2017

Organizacje zawodowe i wymogi językowe

Decyzja Wielkiej Brytanii o zastosowaniu art. 50 TUE: Więcej informacji

Na razie Wielka Brytania pozostaje pełnoprawnym członkiem UE, a wynikające z tego prawa i obowiązki nadal mają w pełni zastosowanie zarówno w tym kraju, jak i do tego kraju.

  • Pytania i odpowiedzi na podstawie wspólnego sprawozdania z dnia 8 grudnia 2017 r. dotyczącego negocjacji między UE a Wielką BrytaniąEnglish
  • Publikacje UE na temat brexituEnglish
  • Informacje i wskazówki rządu brytyjskiego dotyczące brexituEnglish

Tytuły naukowe / organizacje zawodowe

Po uznaniu Twoich kwalifikacji władze muszą zezwolić Ci na używanie tytułu naukowego uzyskanego w Twoim kraju pochodzenia, ewentualnie także jego skróconej formy oraz tytułu zawodowego stosowanego w nowym kraju.

Jeśli w kraju, w którym chcesz pracować, Twój zawód jest regulowany przez stowarzyszenie lub organizację, musisz zostać jej członkiem, aby móc używać tytułu zawodowego.

Przed złożeniem wniosku o uznanie kwalifikacji warto przeczytać przewodnik UE dotyczący uznawania kwalifikacji zawodowych .

Testy językowe

Możliwe że w kraju, do którego przyjechałeś, będziesz musiał wykazać się znajomością (w jakimś stopniu) obowiązującego w nim języka (lub języków).

Wszelkie wymogi językowe powinny służyć tylko jednemu celowi – potwierdzeniu, że znasz język w wystarczającym stopniu, aby pracować w nowym kraju w wybranym zawodzie.

Konsultacje publiczne
    Potrzebujesz pomocy lub porady?
    Skontaktuj się z działem pomocy