Ostatnio sprawdzono: 09/01/2020

Personel lotnictwa cywilnego

Czas pracy, urlop płatny i odpoczynek

Jeżeli zatrudniasz pracowników w sektorze lotnictwa cywilnego, musisz ograniczyć ich maksymalny czas pracy w ciągu roku do 2000 godzin, w tym całkowity czas lotów do 900 godzin.

Musisz zagwarantować, że personel pokładowy lotnictwa cywilnego otrzyma coroczny urlop o wymiarze co najmniej 4 tygodni. Minimalnego okresu płatnego corocznego urlopu nie możesz zastąpić wypłatą ekwiwalentu pieniężnego, z wyjątkiem sytuacji zakończenia stosunku pracy.

Masz obowiązek przyznać swoim pracownikom wykonującym wszelkiego rodzaju usługi następujące dni wolne od wszystkich obowiązków:

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zanim Twoi pracownicy rozpoczną pracę, muszą przejść bezpłatne badanie lekarskie, które jest objęte tajemnicą lekarską, a ponadto muszą takie badanie regularnie powtarzać. Jeżeli pracownik ma problemy zdrowotne związane z pracą w porze nocnej, musisz go przenieść, kiedy tylko to będzie możliwe, do pracy w porze dziennej.

Powiązane tematy

Prawo UE

Konsultacje publiczne

Potrzebujesz pomocy lub porady?

Skontaktuj się z serwisami ds. pomocy

Uzyskaj poradę na temat przepisów UE, które mają zastosowanie do Twojej firmy / Uzyskaj pomoc w rozwiązywaniu problemów z organami publicznymi

Lokalny punkt wsparcia dla biznesu

Mają Państwo pytania na temat prowadzenia transgranicznej działalności gospodarczej, na przykład na temat eksportu do innego kraju UE lub rozszerzenia poza swój kraj działalności gospodarczej? W takim przypadku Europejska Sieć Przedsiębiorczości może udzielić bezpłatnej porady.

Udostępnij tę stronę: