Ostatnio sprawdzono: 02/01/2023

Personel lotnictwa cywilnego

Czas pracy, urlop płatny i odpoczynek

Jeżeli zatrudniasz pracowników w sektorze lotnictwa cywilnego, musisz ograniczyć ich maksymalny czas pracy w ciągu roku do 2000 godzin, w tym całkowity czas lotów do 900 godzin.

Musisz zagwarantować, że personel pokładowy lotnictwa cywilnego otrzyma coroczny urlop o wymiarze co najmniej 4 tygodni. Minimalnego okresu płatnego corocznego urlopu nie możesz zastąpić wypłatą ekwiwalentu pieniężnego, z wyjątkiem sytuacji zakończenia stosunku pracy.

Masz obowiązek przyznać swoim pracownikom wykonującym wszelkiego rodzaju usługi następujące dni wolne od wszystkich obowiązków:

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zanim Twoi pracownicy rozpoczną pracę, muszą przejść bezpłatne badanie lekarskie, które jest objęte tajemnicą lekarską, a ponadto muszą takie badanie regularnie powtarzać. Jeżeli pracownik ma problemy zdrowotne związane z pracą w porze nocnej, musisz go przenieść, kiedy tylko to będzie możliwe, do pracy w porze dziennej.

Prawo UE

Potrzebujesz pomocy lub porady?

Skontaktuj się z serwisami ds. pomocy

Mają Państwo pytania na temat prowadzenia transgranicznej działalności gospodarczej, na przykład na temat eksportu do innego kraju UE lub rozszerzenia poza swój kraj działalności gospodarczej? W takim przypadku Enterprise Europe Network może udzielić bezpłatnej porady.

Możesz również skorzystać z wyszukiwarka działu pomocy, aby znaleźć odpowiedź na swoje pytanie.

Udostępnij tę stronę: