Ostatnio sprawdzono: 30/05/2022

Wolontariat – od czego zacząć

Europejski Korpus Solidarności

Jeśli masz 18–30 lat, możesz pracować jako wolontariusz, samodzielnie lub w grupie, w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności, w swoim kraju lub za granicą. Europejski Korpus Solidarności dysponuje szerokim wachlarzem ofert dla wolontariuszy, w przeróżnych dziedzinach, od technologii cyfrowych po zdrowie, ochronę środowiska i wiele innych. Jeśli masz 18–35 lat, możesz jako uczestnik Korpusu wziąć również udział w projektach pomocy humanitarnej. 

Jak znaleźć projekt wolontariatu w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności

Dołącz do Europejskiego Korpusu Solidarności, wypełniając w internecie formularz rejestracji, w którym wskażesz obszary działalności, które Cię interesują. Kiedy już się zarejestrujesz, będą mogły skontaktować się z Tobą organizacje, które realizują projekty odpowiadające Twojemu profilowi. Zarejestrowani uczestnicy mogą również sami wyszukiwać oferty w bazie akredytowanych organizacji Korpusu Solidarności lub skontaktować się z agencją krajową.

Więcej informacji o wolontariacie w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności, o dostępnym wsparciu, a także o kolejnych krokach – od rejestracji po wygenerowanie certyfikatu poświadczającego udział en w projekcie wolontariatu

Inne programy wolontariatu w krajach UE

Wybierz kraj

 

Najczęściej zadawane pytania

Prawo UE

Potrzebujesz pomocy lub porady?

Skontaktuj się z serwisami ds. pomocy

Udostępnij tę stronę: