Posledná kontrola : 30/05/2022

Dobrovoľníctvo – kde začať

Európsky zbor solidarity

Ak máte 18 až 30 rokov, môžete vykonávať dobrovoľnícku činnosť ako jednotlivec alebo ako súčasť tímu v rámci Európskeho zboru solidarity vo vašej domovskej krajine alebo v zahraničí. Európsky zbor solidarity ponúka množstvo dobrovoľníckych príležitostí v mnohých rôznych oblastiach od digitálnych technológií až po zdravie, životné prostredie a mnohé ďalšie. V zbore môžete vykonávať dobrovoľnícku činnosť aj v prípade projektov v oblasti humanitárnej pomoci, ak ste vo veku 18 až 35 rokov. 

Ako nájsť dobrovoľnícky projekt s Európskym zborom solidarity

Prihláste sa do Európskeho zboru solidarity vyplnením online registrácie, v rámci ktorej uvediete uprednostňované oblasti práce. V nadväznosti na registráciu vás budú môcť kontaktovať organizácie s ponukou projektov, ktorým vyhovuje váš profil. Po registrácii môžete samostatne proaktívne vyhľadávať príležitosti v databáze akreditovaných organizácií zboru solidarity alebo sa môžete obrátiť na národnú agentúru vo vašej krajine.

Viac informácií o dobrovoľníctve v Európskom zbore solidarity, dostupných podporných službách, ako aj o všetkých praktických krokoch od registrácie až po vystavenie osvedčenia o účasti en na dobrovoľníckej činnosti.

Informácie o ďalších dobrovoľníckych schémach v krajinách EÚ.

Výber štátu

 

Najčastejšie otázky

Právne predpisy EÚ

Potrebujete pomoc asistenčných služieb?

Obráťte sa na špecializované asistenčné služby

Zdieľať túto stránku: