Pomocné nástroje

Výber jazyka

Vlajka EÚ

Navigačný riadok

Menu

Posledná kontrola : 05/03/2018

Podmienky prepravy batožiny

Príručná a podaná batožina

Ak sa chystáte letieť z letiska v , nemali by ste pri balení batožiny a na letisku zabúdať na určité bezpečnostné pravidlá:

  • TekutinyEnglish , ktoré chcete mať so sebou na palube lietadla, ako sú napríklad aerosóly, nápoje, zubná pasta, kozmetické krémy alebo gély, musia byť uzavreté v priehľadnom plastovom obale. Jednotlivé balenie (napr. flakón, tuba) môže mať objem najviac 100 ml, pričom ich celkový objem spolu môže byť najviac 1 liter. Tekutiny, ktorých balenie je objemnejšie ako 100 ml, musia byť uložené v podanej batožine. Uvedený maximálny objem sa nevzťahuje na lieky a dojčenskú stravu.
  • Bezcolné tekutiny zakúpené na ktoromkoľvek letisku či v ktorejkoľvek leteckej spoločnosti sa môžu prenášať ako príručná batožina, pokiaľ zostanú spolu s účtom zapečatené v bezpečnostnej taške (s červeným okrajom), ktorú ste dostali pri nákupe. Bezpečnostnú tašku môžete otvoriť až po príchode do vašej cieľovej destinácie. Bezpečnostní pracovníci však môžu tašku a fľaše otvoriť na účely bezpečnostnej kontroly. Ak sa tak stane a máte nadväzujúci let na inom letisku, oznámte to bezpečnostnému pracovníkovi, aby mohol tekutiny opätovne zapečatiť do novej bezpečnostnej tašky.
  • Na palube lietadla sú takisto zakázané akékoľvek ostré predmety, ktoré by mohli byť použité ako zbraň. Môže ísť o predmety každodennej potreby, ako napríklad vývrtky, nože a nožnice určitej veľkosti. Tieto predmety je potrebné zabaliť do batožiny, ktorú odovzdáte pri registrácii.
  • Obmedzenia týkajúce sa veľkosti a počtu príručnej batožiny, ktorú si so sebou môžete zobrať na palubu lietadla, stanovujú letecké spoločnosti. Preto si ešte pred cestou overte podmienky vašej leteckej spoločnosti.
  • Výbušniny a zápalné látky, napríklad zábavná pyrotechnika, aerosólové sprejové farby a iné zápalné alebo toxické látky (napríklad kyseliny), sú v lietadlách zakázané. Ich prenos nie je povolený v príručnej ani podanej batožine.
  • Na palube lietadla sú takisto zakázané zbrane akéhokoľvek druhu.

Prečítajte si pravidlá týkajúce sa zakázaných predmetovEnglish v príručnej a podanej batožine.

Podrobný zoznam zakázaných predmetov nájdete na webovej lokalite letiska alebo si tieto informácie vyžiadajte pred odletom od vašej leteckej spoločnosti.

Pred vstupom do bezpečnostnej zóny letiska musia prejsť všetky vaše predmety skenerom alebo inou kontrolu.

Verejné konzultácie
    Potrebujete pomoc asistenčných služieb?
    Pomoc a poradenstvo