Posledná kontrola: 01/06/2022

Digitalizácia podnikania

Keď pre svoj podnik vytvárate webové sídlo, mali by ste sa rozhodnúť, či si okrem webového sídla so všeobecnými informáciami chcete založiť aj e-shop.

Ak si chcete založiť e-shop, môžete:

Aby bolo vaše webové sídlo pre zákazníkov transparentné a používateľsky ústretové, v oboch prípadoch by ste si mali dávať pozor na určité veci.

Ak sa rozhodnete využiť platformu tretej strany, čo je akýkoľvek softvér vyvinutý externe, teda nie u vás ani u vášho hlavného poskytovateľa webového sídla, je potrebné zvážiť niektoré ďalšie prvky.

Ak sa rozhodnete založiť si e-shop sami, dbajte na to, aby bol v súlade s pravidlami a nariadeniami.

V každom prípade buďte pripravení zabezpečiť svoje webové sídlo proti všetkým hrozbám, ktoré by v konečnom dôsledku mohli ovplyvniť vaše podnikanie, ako napríklad krádež údajov.

Po dokončení online predaja nezabúdajte ani na povinnosti spojené s dodaním, spracovaním objednávok či akýmikoľvek službami zákazníkom.

Propagácia podnikania online je ďalšia dôležitá časť digitalizácie. Nezabúdajte na dodržiavanie špecifických pravidiel týkajúcich sa obchodných praktík online, aby bola vaša propagačná činnosť pre zákazníkov spravodlivá a transparentná. 

Zdieľať túto stránku: