Rozwój firmy

Dzięki unijnemu rynkowi wewnętrznemu istnieją różne możliwości rozwoju firmy w innym kraju UE. Po założeniu nowej firmy w jednym z krajów UE możesz rozwijać działalność gospodarczą w innych krajach. Na tej stronie znajdziesz informacje o najważniejszych zasadach, które należy znać, aby prowadzić działalność gospodarczą w UE: jak założyć firmę, jak połączyć firmy, jak inwestować w innym kraju UE oraz jak zarządzać danymi nieosobowymi.

Jeśli planujesz rozwijać swoją działalność za granicą, korzystne może być założenie spółki europejskiej: jest to rodzaj spółki akcyjnej regulowanej na mocy prawa UE, która oferuje szereg korzyści.

Jeśli chcesz dalej rozwijać swoją firmę lub szukasz nowych możliwości biznesowych, możesz połączyć się z inną firmą lub ją przejąć. Więcej informacji na temat połączeń przedsiębiorstw, powiązanych przepisów i niezbędnej dokumentacji:

Jeśli chcesz, by Twoja firma rozwijała się w sposób zrównoważony, możesz poprawić i monitorować jej efektywność środowiskową za pośrednictwem unijnego systemu ekozarządzania i audytu (EMAS). Więcej informacji o korzyściach płynących z EMAS i związanych z nim wymogach dotyczących rejestracji:

Aby prowadzić działalność gospodarczą w innym kraju UE, musisz znać swoje prawa i ewentualne ograniczenia związane z wykorzystywaniem, przechowywaniem i przekazywaniem danych nieosobowych. Więcej informacji o tym, jak możesz to zrobić i jak uniknąć wszelkich potencjalnych problemów prawnych:

Jeśli planujesz inwestycje w innym kraju UE, pamiętaj, że istnieją unijne przepisy dotyczące ochrony inwestycji. Więcej informacji o rodzajach inwestycji w innych krajach i o tym, jak działają przepisy:

Aby rozpocząć i prowadzić działalność gospodarczą, musisz znać wymogi dotyczące rejestracji, wydawania zezwoleń i licencji. Mogą one różnić się w poszczególnych krajach. Zobacz, co musisz wiedzieć i gdzie uzyskać poradę:

Jeśli prowadzisz przedsiębiorstwo w sektorze turystyki, ważna jest znajomość głównych trendów na rynku UE, aby móc dopasować swoje usługi i produkty do potrzeb klientów. Więcej informacji o przepisach UE w branży turystycznej, prawach konsumentów, finansowaniu UE i dostępności:

Jeżeli prowadzisz przedsiębiorstwo w sektorze biotechnologii lub bioprodukcji, musisz wiedzieć, jakie przepisy UE mają do niego zastosowanie (np. w zakresie badań klinicznych, pozwoleń na dopuszczenie do obrotu, własności intelektualnej itp.), jakiego rodzaju infrastruktura badawcza jest dostępna oraz gdzie szukać finansowania i wsparcia. Więcej informacji o tym, jak wprowadzać na rynek innowacyjne produkty biotechnologiczne:

Ostatnio sprawdzono: 28/01/2025
Udostępnij tę stronę