Życie i podróże
Ostatnio sprawdzono: 01/06/2022

Sprzedaż internetowa za pośrednictwem zewnętrznych platform

Aby rozpocząć prowadzenie działalności przez internet, możesz założyć sklep internetowy, korzystając z platform zewnętrznych, oferujących oprogramowanie opracowane nie przez Ciebie ani nie przez firmę zajmującą się Twoją stroną internetową. Innym rozwiązaniem jest też umieszczenie swoich produktów na znanych internetowych platformach handlowych. Pamiętaj, że decydując się na tę opcję, nadal musisz spełniać niektóre podstawowe obowiązki związane z prowadzeniem strony internetowej.

Zewnętrzne platformy sklepów internetowych

Platforma sklepu internetowego to oprogramowanie lub aplikacja, które umożliwiają prowadzenie sprzedaży towarów i usług przez internet, ułatwiając zarządzanie stroną internetową i innymi operacjami, takimi jak marketing, sprzedaż i logistyka. Oto kilka elementów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze tego typu rozwiązania:

Internetowe platformy handlowe

Jeżeli korzystanie z zewnętrznej platformy sklepu internetowego jest dla Ciebie zbyt dużym wysiłkiem lub chcesz rozszerzyć swoją działalność o dodatkowy kanał sprzedaży, rozważ sprzedaż za pośrednictwem internetowej platformy handlowej. Platformy handlowe to kolejny rodzaj stron umożliwiających prowadzenie handlu elektronicznego, które łączą sprzedawców z kupującymi i wzorują się na modelu offline tradycyjnych domów towarowych. Wszystkimi transakcjami na takiej platformie zarządza jej operator. Sprzedawcy mogą wykorzystać ten kanał, aby dotrzeć do klientów, którzy są zainteresowani ich produktami lub usługami. Internetowe platformy handlowe oferują wiele korzyści, między innymi: 

Rozporządzenie w sprawie usług pośrednictwa internetowego (P2B)

Komisja Europejska wprowadziła nowe przepisy mające na celu zwiększenie przejrzystości i sprawiedliwości na platformach internetowych. Przepisy te dotyczą obowiązków dostawców usług pośrednictwa internetowego i wyszukiwarek internetowych (w tym handlu elektronicznego, mediów społecznościowych, dystrybucji aplikacji przez internet oraz platform współpracy), którzy zapewniają firmom dostęp do rynków i konsumentów.

Nowe rozporządzenie P2B zawiera rozwiązania problemów napotykanych przez przedsiębiorców korzystających z platform w ramach swojej działalności, takich jak:

W celu monitorowania rozwoju gospodarki platform internetowych i wdrażania rozporządzenia P2B utworzono Obserwatorium Gospodarki Platform Internetowych en .

Prawo UE

Potrzebujesz pomocy lub porady?

Skontaktuj się z serwisami ds. pomocy

Mają Państwo pytania na temat prowadzenia transgranicznej działalności gospodarczej, na przykład na temat eksportu do innego kraju UE lub rozszerzenia poza swój kraj działalności gospodarczej? W takim przypadku Enterprise Europe Network może udzielić bezpłatnej porady.

Możesz również skorzystać z wyszukiwarka działu pomocy, aby znaleźć odpowiedź na swoje pytanie.

Udostępnij tę stronę: