Prekyba internetu naudojant trečiųjų šalių platformas

Pradėdami verslą internete, internetinę parduotuvę galite įkurti ir naudodami trečiųjų šalių platformas, t. y. bet kokią išorėje jums arba jūsų pagrindinės svetainės paslaugų teikėjui sukurtą programinę įrangą. Kita alternatyva būtų prekiauti savo produktais gerai žinomose prekyvietėse. Nepamirškite, kad pasirinkus šį variantą kai kurios jūsų pagrindinės su interneto svetainės tvarkymu susijusios prievolės vis tiek bus taikomos.

Trečiųjų šalių elektroninės prekybos platformos

Elektroninės prekybos platforma – programinė įranga arba taikomoji programa, kuri, padėdama jums valdyti savo interneto svetainę ir atlikti kitą veiklą, pavyzdžiui, susijusią su rinkodara, pardavimu ir logistika, suteiks galimybę jūsų įmonei pardavinėti prekes ir paslaugas internetu. Rinkdamiesi tokio tipo sprendimą turėtumėte atkreipti dėmesį į toliau nurodytus aspektus.

  • Paprasta struktūra: palyginkite kiekvienoje platformoje siūlomus skirtingus šablonus, kad suprastumėte, kuris iš jų labiausiai tinka jūsų įmonei ir prekės ženklui. 
  • Lengva ir saugu naršyti: pasirinkite tokį sprendimą, kuris jūsų klientams suteiktų aukšto lygio naudotojų patirtį. Taip pat turėtumėte užtikrinti, kad elektroninės prekybos platformų mokėjimo apdorojimų funkcijos būtų saugios. 
  • Daugybė integracijos galimybių: ieškokite įvairiausių galimybių integruoti į programinę įrangą ir rinkodaros priemones, kuriomis jau naudojatės arba gal naudositės ateityje.
  • Optimizavimo paieškos sistemoms ypatybės: Optimizavimas paieškos sistemoms – procesas, kurio metu galite pagerinti srauto iš paieškos sistemų į jūsų interneto svetainę kiekį ir kokybę. Atlikdami paiešką klientai turėtų lengvai rasti jūsų įmonę, todėl turėtumėte turėti galimybę platformoje įdiegti kai kurias labiausiai paplitusias natūralaus reitingų didinimo priemones, pavyzdžiui, naudoti nuosavą domeno vardą arba rinkti klientų atsiliepimus ir vertinimus. 
  • Pirmenybė mobiliesiems įrenginiams: vis daugiau klientų naudojasi savo išmaniaisiais telefonais arba planšetiniais kompiuteriais, kad apsipirktų internete, todėl tai, ar platforma pritaikyta mobiliesiems įrenginiams, turėtų būti svarbus veiksnys jums renkantis tinkamiausią sprendimą.
  • Stebėsenos priemonės: pasirinkite platformą, kuria naudodamiesi galėsite lengvai stebėti savo internetinės parduotuvės veiklos rezultatus: pardavimo apimtis, dažniausiai naudojamas mokėjimo priemones arba užsakymų skaičių.
  • Techninė parama: raskite elektroninės prekybos platformą, kurią dėl klientų aptarnavimo gerai vertina kitos įmonės.
  • Mokėjimo būdai jūsų klientams: apsvarstykite mokėjimo būdus, tokius kaip mokėjimas tiesioginio debeto arba kreditine kortele, kuriuos norėtumėte pasiūlyti savo klientams, ir įsitikinkite, kad jūsų pasirinktoje platformoje bus užtikrinta galimybė jais naudotis atsiskaitant jūsų internetinėje parduotuvėje.
  • Kainų apskaičiavimas: apsvarstykite išlaidas, susijusias su vienos ar kitos platformos naudojimu. Elektroninės prekybos platformose siūlomos įvairios kainodaros sistemos – nuo mėnesinio mokesčio iki sandorių kursų, fiksuotųjų normų ir papildomų išlaidų dėl papildomų priedų arba funkcijų, todėl turėtumėte atsargiai pasverti, kurie kainodaros būdai yra tinkamiausi jūsų verslo modeliui.

Prekyviečių platformos

Jei naudotis trečiųjų šalių elektroninės prekybos platformomis jums pernelyg sunku arba norite išsiplėsti į papildomą pardavimo kanalą, pagalvokite apie galimybę prekiauti prekyvietėse. 



Prekyvietės – tai kitokio tipo elektroninės prekybos svetainės, kuriose pardavėjai sujungiami su pirkėjais ir yra laikomasi neinternetinio tradicinių universalinių parduotuvių modelio. Prekyvietės operatorius tvarko visus jos sandorius, tad šį kanalą galite naudoti kaip būdą pasiekti klientus, kurie domisi jūsų produktais arba paslaugomis. 



Keletas naudojimosi elektroninėmis prekyvietėmis privalumų: 

  • mažesnės rinkodaros išlaidos;
  • greitai patenkama į tarptautines rinkas;
  • skaidri konkurencija su panašiais verslais;
  • padidėjęs klientų pasitikėjimas ir saugumas;
  • operacijos nėra pertraukiamos;
  • galima numatyti atsargų kiekį, kainas ir prieinamumą;
  • galima tvarkyti užsakymo apmokėjimą ir apdorojimą;
  • pagalba tiek pardavėjams, tiek pirkėjams viso pardavimo proceso metu.

Platformų ir įmonių santykių reglamentas

Europos Komisija priėmė naujus reglamentus siekdama užtikrinti skaidrumą ir sąžiningumą interneto platformose. Šiose taisyklėse aptariamos internetinio tarpininkavimo ir paieškos sistemų paslaugų (įskaitant elektroninę prekybą, socialinius tinklus, interneto programėlių platinimą ir bendradarbiavimu grindžiamas prekyvietes) teikėjų, padedančių įmonėms patekti į rinką ir pasiekti vartotojus, prievolės.

Naujajame Platformų ir įmonių santykių reglamente įmonėms, naudojančioms platformas savo veikloje, siūlomi sprendimai susidūrus su tokiomis problemomis kaip:

  • platformų sąlygų nenuspėjamumas ir nepagrįstumas;
  • nepagrįstas verslo kliento paskyros sustabdymas ir nutraukimas;
  • neaiški politika ir reitingo nustatymo taisyklės;
  • diskriminacija pačios platformos produktų arba paslaugų naudai;
  • įmonių laisvės apribojimas siekiant pasiūlyti geresnes sąlygas už platformos ribų;
  • neefektyvūs platformų skundų nagrinėjimo ir teisių gynimo mechanizmai.

Interneto platformų ekonomikos stebėjimo centras en buvo įkurtas siekiant stebėti interneto platformų ekonomikos raidą ir Platformų ir įmonių santykių reglamento įgyvendinimą.

ES teisės aktai

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Turite klausimų dėl verslo veiklos užsienyje, pavyzdžiui, eksporto arba verslo plėtros kitoje ES šalyje? Jei taip, Enterprise Europe Network gali duoti nemokamų patarimų.

Leškoti tinkamos pagalbos taip pat galite naudodamiesi pagalbos paslaugos ieškikliu.

Paskutinį kartą tikrinta 2023-06-21
Pasidalyti šiuo puslapiu