Paskutinį kartą tikrinta 2022-12-19

Vairuotojo pažymėjimo gavimas ES

Asmuo, norintis gauti ES vairuotojo pažymėjimą en , turi:

Įprastinė gyvenamoji vieta

Vairuotojo pažymėjimo reikia prašyti toje šalyje, kurioje yra jūsų įprastinė arba nuolatinė gyvenamoji vieta. Paprastai tai yra šalis, kurioje kiekvienais kalendoriniais metais gyvenate ne mažiau kaip 185 dienas dėl asmeninių ar darbinių ryšių.

Jeigu asmeninių arba darbinių ryšių turite dviejose arba daugiau ES šalių, jūsų įprastinė gyvenamoji vieta yra ta, kurioje turite asmeninių ryšių (jeigu į ją reguliariai grįžtate). Pastarosios sąlygos laikytis nereikia, jeigu ES šalyje gyvenate tam, kad tam tikrą laikotarpį vykdytumėte kokią nors užduotį.

Jeigu išvykstate į kitą ES šalį mokytis koledže arba universitete, jūsų įprastinė gyvenamoji vieta nesikeičia, bet galite prašyti vairuotojo pažymėjimo priimančiojoje šalyje, jeigu galite įrodyti, kad joje jau studijuojate ne trumpiau kaip 6 mėnesius.

Būtiniausi amžiaus reikalavimai

Kad galėtų gauti vairuotojo pažymėjimą, asmuo turi atitikti toliau nurodytus būtiniausius amžiaus reikalavimus, tačiau kai kuriose ES šalyse šios amžiaus ribos gali būti didesnės arba mažesnės arba gali būti papildomų reikalavimų. Viršutinių amžiaus ribų vairuotojo pažymėjimų savininkams nėra. Pažymėjimą galima turėti tol, kol vairuotojo sveikatos būklė yra pakankamai gera, kad jis galėtų vairuoti – tai turi įvertinti gydytojas.

Amžius (m.) Vairuotojo pažymėjimo rūšis
16

Mopedai, AM kategorija

Lengvieji motociklai,  A1 kategorija

Keturračiai, B1 kategorija

18

Standartiniai motociklai,  A2 kategorija

Paprastai, norint gauti A2 kategorijos vairuotojo pažymėjimą, reikia turėti bent dvejų metų A1 kategorijos motociklų vairavimo stažą. Taip pat galima bandyti iš karto gauti šios kategorijos vairuotojo pažymėjimą, sulaukus aukštesnės amžiaus ribos, kuri paprastai yra 24 metai.

Lengvieji automobiliai, B, BE kategorijos

Vidutinio dydžio transporto priemonės, C1, C1E kategorijos

20

Sunkieji motociklai, A kategorija

Paprastai norint gauti A kategorijos vairuotojo pažymėjimą, reikia turėti bent dvejų metų A2 kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą. Taip pat galima bandyti iš karto gauti šios kategorijos vairuotojo pažymėjimą, sulaukus aukštesnės amžiaus ribos, kuri paprastai yra 24 metai.

21

Didelės transporto priemonės, C, CE kategorijos

Mikroautobusai, D1, D1E kategorijos

24

Autobusai, D, DE kategorijos

Būtiniausi sveikatos būklės reikalavimai

Prieš išduodamos jums vairuotojo pažymėjimą, atitinkamos institucijos patikrins, ar galite vairuoti dėl savo sveikatos būklės. Taip pat gali reikėti pasitikrinti sveikatą kaskart, kai pratęsiamas vairuotojo pažymėjimo galiojimas arba sulaukus tam tikro amžiaus. Jeigu vairuojate sunkvežimį arba autobusą, sveikatą tikrintis reikia kas 5 metus.

Vairavimo egzaminas ir egzaminuotojai

Vairuotojų mokymui, vairuotojų mokykloms ar vairavimo instruktoriams jokių ES masto taisyklų nustatyta nėra, tačiau yra nustatyti būtinieji ES reikalavimai, skirti:

Jeigu įvykdysite visus būtinus reikalavimus, jums bus išduotas standartinės formos ES vairuotojo pažymėjimas – plastikinė kreditinės kortelės dydžio kortelė su nuotrauka ir specialiomis apsaugos priemonėmis, nuo 2013 m. išduodama visose ES šalyse.

Sužinokite daugiau apie tai, kokių pavyzdžių vairuotojo pažymėjimai buvo išduodami iki 2013 m. en Atidaryti kaip išorės nuorodą (šiuo metu jie dar galioja), kaip jie atrodo, kokios yra jų apsaugos priemonės, kokias teises jie suteikia ir kokios yra juose nurodytos transporto priemonių kategorijos.

Informacija apie konkrečias šalis

Susipažinkite su vairuotojo pažymėjimo gavimo šalyje, kurioje gyvenate, taisyklėmis, informacija apie vairuotojų mokymą ir egzaminus, amžiaus ir sveikatos būklės reikalavimus:

Pasirinkite šalį

Europos Komisija nėra atsakinga už išorės svetainių turinį.

ES teisės aktai

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: