Paskutinį kartą tikrinta 2022-04-25

Vaikų grobimas

Jūsų partneris (partnerė) be jūsų sutikimo arba nepaisydamas (-a) teismo sprendimo išsivežė jūsų vaiką į kitą ES šalį?

Kad susigrąžintumėte vaiką, galite pradėti teisinę procedūrą. Centrinės institucijos gali jums padėti imtis reikiamų veiksmų. Ieškokite tarptautinio vaikų grobimo klausimais besirūpinančių centrinių institucijųAtidaryti kaip išorės nuorodą.

Jei jūsų atvejis atitinka teisinius reikalavimus, ar vaikas turėtų būti grąžintas, nuspręs tos ES šalies, į kurią vaikas buvo išvežtas, teismai.

Galimos išimtys:

Vykstant procesui tiek jums, tiek jūsų vaikui turėtų būti suteikta galimybė būti išklausytiems teisme.

Teismo sprendimo atšaukimas

Jei norite pabandyti pakeisti teismo sprendimą, turite kreiptis į tos šalies, kurioje sprendimas priimtas, teismą.

Taigi negalima pagrobti vaiko ir tikėtis, kad teismo sprendimas dėl vaiko globos bus atšauktas, o kitos valstybės narės teisme bus priimtas kitoks sprendimas.

Įspėjimas

Išimtys

Šios taisyklės netaikomos Danijoje, Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje ir Šveicarijoje.

Tačiau Danijoje, Islandijoje, Norvegijoje ir Šveicarijoje taikoma 1980 m. Hagos konvencija dėl vaikų grobimo bg cs da de en es fi fr hr it lv nl pl pt ro sl sv . Su šiomis šalimis susiję grobimo atvejai nagrinėjami vadovaujantis šia konvencija arba kitais tarptautiniais susitarimais.

Atsitikimas

Užtikrinti, kad būtų paisoma vaiko globos teisių

Irena ir Vincenzo 14 metų gyveno Italijoje, tačiau dabar skiriasi. 20013 m. Italijos teismas skyrė Vincenzo jų dukters Alessandros globą ir liepė ją laikinai apgyvendinti vaikų namuose Pizoje. Tą pačią dieną Irena su savo dukra išvyko iš Italijos į Slovėniją.

Slovėnijos teismas pripažino Italijos teismo sprendimą ir pradėjo Alessandros grąžinimo jos tėvui procedūrą, tačiau Irena šiam sprendimui pasipriešino.

Slovėnijos teismas suteikė Irenai Alessandros laikinos globos teises, nes buvimas vaikų namuose Italijoje būtų galėjęs padaryti mergaitei nepataisomą psichologinę žalą. Be to, Slovėnijos teisme Alessandra išreiškė norą likti gyventi su mama.

Vincenzo pateikė apeliacinį skundą dėl Slovėnijos teismo sprendimo ir jis buvo patenkintas. Alessandra buvo grąžinta į Italiją.

DUK.

ES teisės aktai

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: