Gyvenimas ir kelionės
Paskutinį kartą tikrinta 2020-07-22

Programa „Erasmus" pradedantiesiems verslininkams

Paveikė „Brexit’as“?

Kokius kriterijus turi atitikti dalyvauti programoje norintys pradedantieji verslininkai?

Jeigu neseniai ėmėtės arba ketinate netrukus imtis verslo, gali būti, kad atitinkate mainų programos „Erasmus" jauniems verslininkams kriterijus.

Pagal šią programą, kuri finansuojama ES lėšomis, jums suteikiama galimybė tam tikrą laiką praleisti kitoje ES šalyje dirbant ir mokantis iš patyrusių verslininkų. Primename, kad tai mainų programa, o ne mokamas darbas.

Kad galėtumėte pasinaudoti programa, turite įrodyti savo motyvaciją ir tvirtą apsisprendimą pradėti verslą. Turite pateikti tvirtą verslo idėją, taip pat realistišką verslo planą. Taip pat turite turėti galimybių prireikus padengti papildomas savo gyvenimo užsienyje išlaidas, jeigu neužteks pagal programą skirtų lėšų.

Paraišką dalyvauti programoje galite teikti net jeigu jau esate pradėjęs verslą, svarbu tik, kad paraiškos teikimo metu verslo veiklą būtumėte vykdęs ne ilgiau kaip 3 metus.

Jums jau turi būti sukakę 18 metų, taip pat turite gyventi ES šalyje arba COSME programoje jau ne mažiau kaip 180 dienų dalyvaujančioje šalyje.

Programos taikymo trukmė

Programa trunka nuo 1 iki 6 mėnesių. Rekomenduojama, kad mainų programa būtų įvykdyta be pertrūkių, tačiau buvimo užsienyje laiką galima suskaidyti į kelias dalis, jeigu tik visa programa įvykdoma per 12 mėnesių nuo jos pradžios.

Į ką kreiptis?

Daugumoje šalių yra įsteigti vietos kontaktiniai punktai (tarpininkaujančios organizacijos). Jie jums nurodys, kaip teikti paraišką, ką daryti dalyvaujant mainų programoje, ir mokės finansinę paramą. Jeigu jūsų šalyje tarpininkaujančios organizacijos nėra, galite kreiptis į kitos šalies tarpininkaujančią organizaciją.

ES finansinė parama

Galite paprašyti finansinės paramos kasdieninėms gyvenimo ir kelionės išlaidoms padengti, kai dalyvausite programoje. Suma, kurią gausite, skirsis priklausomai nuo šalies.

Finansinė parama pagal šalis

Šalis, kurioje svečiuojasi pradedantis verslininkas Kas mėnesį toje šalyje skiriama suma (eurais)
Danija 1100
Airija, Jungtinė Karalystė 1000
Suomija, Švedija 950
Austrija, Prancūzija, Islandija, Italija 900
Belgija, Vokietija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Ispanija 830
Kipras, Graikija, Portugalija 780
Turkija 750
Kroatija, Malta, Slovėnija 720
Estija, Vengrija 670
Armėnija, Čekija, Latvija, Lenkija, Slovakija 610
Bulgarija, Šiaurės Makedonija, Lietuva, Juodkalnija, Rumunija, Serbija 560
Albanija, Moldova 530
ES atokiausi regionai, užjūrio šalys ir teritorijos, specialių poreikių turintys verslininkai 1100

Kaip teikti paraišką?

Paraiškai reikalingi dokumentai:

Daugiau informacijos galite rasti Pradedančiųjų verslininkų registracijos vadovepdfen

Pradedančiųjų verslininkų priėmimas

Jei esate patyręs verslininkas ir verslas jums puikiai sekasi arba turite mažą įmonę, galite būti tinkamas kandidatas priimti pradedantįjį verslininką. Dalyvavimo šioje programoje nauda jums gali būti įvairiapusė, pavyzdžiui:

Kaip teikti paraišką priimti pradedantį verslininką?

Ko reikia, norint pagal programą priimti pradedantįjį verslininką?

Daugiau informacijos apie savo vaidmenį galite rasti pradedančiuosius verslininkus priimančių patyrusių verslininkų vadovepdfen

Susijusios temos

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Paramos verslui vietos punktas

Turite klausimų dėl verslo veiklos užsienyje, pavyzdžiui, eksporto arba verslo plėtros kitoje ES šalyje? Jei taip, Europos įmonių tinklas gali duoti nemokamų patarimų.

Pasidalyti šiuo puslapiu: