Internetinės parduotuvės steigimas

Kaip tvarkyti mokėjimus internetu?

Labai svarbi pardavimo internetu proceso dalis yra apmokėjimai, kuriuos galima atlikti kreditinėmis arba debeto kortelėmis, banko pavedimais, išankstinio mokėjimo kortelėmis arba kokiais nors kitais būdais.

Geras mokėjimo paslaugų teikėjas jums pasiūlys saugią mokėjimo aplinką ir vieną sąsają su jūsų pasirinktais mokėjimo būdais, taip pat suteiks galimybę vykdyti veiklą užsienyje.

Įžengus į naują rinką, svarbu atkreipti dėmesį, kokie mokėjimo būdai priimtini vietos lygmeniu. Kiek įmanoma, pasistenkite nediskriminuoti dėl vietos ir suteikite galimybę pasirinkti tokius mokėjimo būdus, prie kurių klientai yra labiausiai pripratę.

Kaip pasirinkti tinkamus mokėjimo būdus savo verslui?

Svarbiausi veiksniai, lemiantys naudojimąsi konkrečiais mokėjimo būdais:

  • nacionaliniai prioritetai,
  • labiausiai jūsų rinkoje paplitę mokėjimo būdai,
  • labiausiai jūsų verslui tinkantys mokėjimo tipai,
  • sandorio vertė: esama skirtingų taisyklių, reglamentuojančių, kokią informaciją reikia pateikti, priklausomai nuo to, kiek vartotojas išleidžia.

Užtikrinkite, kad jūsų pasirinktais mokėjimo būdais būtų galima paprastai ir intuityviai naudotis, o jūsų klientai galėtų greitai įvykdyti sandorį. Internetinės mokėjimo sąskaitos, išankstinio mokėjimo kortelės, internetiniai banko pavedimai, banko pervedimai tikruoju laiku, pagrįsti internetine bankininkyste, arba netgi elektroniniai čekiai, pagrįsti grynųjų pinigų principu, taip pat yra alternatyvūs mokėjimo būdai.

Siūlyti alternatyvius mokėjimo būdus verta, nes:

  • šie būdai suteikia galimybių paprasčiau atlikti sandorius ir padeda vartotojams geriau suvokti saugumą ir (arba) anonimiškumą;
  • jie yra gera priemonė pritraukti dėmesį teritorijose, kuriose naudojimasis alternatyviais mokėjimo būdais yra plačiai paplitęs dėl riboto vietinių mokėjimo būdų pasirinkimo;
  • jie gali lemti papildomus pardavimus naujiems klientams, kurie arba neturi banko kortelės, arba neapsiperka internetu baimindamiesi dėl saugumo.

Kaip pasirinkti mokėjimo paslaugų teikėją?

Galite rinktis iš 3 pagrindinių mokėjimo paslaugų. Jūsų pasirinkimas priklausys nuo to, kokio tipo yra jūsų klientai, ir to, ką ir kuriose teritorijose parduodate:

  • Tradicinis aptarnavimas – paslauga, kai aptarnaujantieji bankai (dar vadinami investicijų bankais) sudaro sutartį su jumis, kad galėtumėte priimti mokėjimus kreditine arba debeto kortele. Dažnai jie naudojasi mokėjimų apdorojimo centrų paslaugomis. Šie centrai yra trečiosios šalys, kurios apdoroja jų mokėjimus, kartu užtikrindamos mokėjimų atlikimą ir valdydamos riziką bei saugodamos nuo sukčiavimo.
  • Alternatyvių mokėjimo paslaugų teikėjai gali pasiūlyti naujoviškų mokėjimo sprendimų, įskaitant virtualias korteles, pagrįstas grynųjų pinigų principu, kuriomis naudodamiesi klientai gali neatskleisti savo tapatybės, arba čekių paslaugas.
  • Mokėjimo internetu paslaugų teikėjai veikia vieno langelio principu, kad priimtų ir valdytų tiek tradicinius, tiek alternatyvius mokėjimo būdus daugelyje pasaulio šalių. Paprastai jie naudoja SaaS (paslauginės programinės įrangos) modelį ir sukuria vienus mokėjimo vartus su daugybe mokėjimo būdų pardavėjams, kurie yra jų klientai. Jie kuria lengvai pritaikomus mokėjimo internetu puslapius.

Kaip naudotis vieno mokėjimo paslaugų teikėjo paslaugomis?

Mokėjimo paslaugų teikėjas (MPT) valdo informacijos srautą (pavyzdžiui, informaciją apie sandorį) ir suteikia jums mokėjimo vartus su vienu ar daugiau mokėjimo internetu būdų, kuriems jie yra tarpininkai.

Jeigu norite vykdyti veiklą užsienyje, jums reikės MPT, kuris suteiktų prieigą prie mokėjimo būdų kitose šalyse ir palaikytų valiutą, kuria norite gauti mokėjimus.

Jeigu esate smulkus prekiautojas, geriausia naudoti vieną MPT, jei vykdote veiklą skirtingose šalyse, kurių nacionaliniai prioritetai skiriasi. Mokėjimo paslaugų teikėjai išmano nacionalines rinkas ir palaiko santykius su dauguma Europos tradicinių ir alternatyvių mokėjimo internetu sistemų teikėjų.

Mokėjimo paslaugų teikėjų veikla reglamentuojama konkrečiomis taisyklėmis ir nuostatomis. Jie turi būti registruoti savo buveinės valstybėje narėje ir Europos bankininkystės institucijoje (EBI). Galite patikrinti MPT, su kuriuo pasirinkote dirbti, patikimumą nacionaliniuose registruose en .

Priegloba ar integravimas?

Kaip ir bendrai kurdami interneto svetainę, kurdami mokėjimo vartus savo internetinei parduotuvei galite arba pasirinkti savo MPT puslapį, arba integruotą mokėjimo sprendimą:

  • Pasirinkus prieglobą, MPT užtikrina tinkamo lygio saugumą. Taip galite sutaupyti laiko, kadangi jums nereikės spręsti problemų, susijusių su saugumo atnaujinimais ir atitikties klausimais.
  • Kita alternatyva – integruoti mokėjimo vartai arba programų sąsaja (API), kuria naudodamiesi taptumėte lankstesni ir turėtumėte daugiau galimybių kontroliuoti savo mokėjimų puslapį. Tačiau jums reikės tam tikrų IT įgūdžių ir turėsite tvarkyti saugumo atnaujinimus ir atitikties klausimus.

Naudojimasis MPT taip pat garantuoja, kad saugumo priemonėmis, tokiomis kaip griežtas kliento autentiškumo patvirtinimas atliekant mokėjimus, ir priemonėmis, skirtomis išvengti sukčiavimo atliekant mokėjimą, užtikrinami saugūs ir patikimi mokėjimai.

Visi mokėjimo paslaugų teikėjai ima mokestį už kiekvieną sandorį. Sandorių kaina gali būti fiksuotas mokestis už kiekvieną sandorį ir (arba) sandorio apimties vertės procentinė dalis. Jūs negalite imti šio mokesčio už sandorį iš savo kliento, to aiškiai nenurodę mokėjimo proceso metu, arba nustatyti klientui didesnį mokestį nei išlaidos, kurias patiriate.

Klientų teisių paisymas

Mokėjimo sutartis yra sutartis su klientu. Šio proceso metu laikykitės toliau išvardytų prievolių:

  • užsakymo proceso pradžioje informuokite savo klientą apie tai, kokios mokėjimo priemonės yra priimtinos;
  • nurodykite visą produkto arba paslaugos kainą, įskaitant visus papildomus mokesčius už mokėjimą;
  • jūsų klientas gali atsisakyti mokėti mokesčius arba padengti kitas išlaidas, kurios nebuvo tinkamai paminėtos prieš atliekant užsakymą;
  • aiškiai paprašykite savo klientų sutikimo leisti taikyti papildomus mokėjimus, kurie viršija sutartą kainą, ir atkreipkite dėmesį, kad teisės aktais draudžiama iš anksto pažymėti langelius dėl papildomų paslaugų apmokestinimo;
  • nenustatykite savo klientui didesnio mokesčio nei išlaidos, kurias patiriate, leisdami atsiskaityti tam tikra mokėjimo priemone;
  • negalite apmokestinti kliento dėl to, kad jis paprašė esminės informacijos dėl mokėjimo sandorių.

Įspėjimas

Atkreipkite dėmesį, kad jei naudojatės MPT, neautorizuotų mokėjimo operacijų ir atsiskaitymo arba apdorojimo klaidų atveju jie privalo nedelsdami jūsų klientams grąžinti pinigus už neautorizuotą mokėjimo operaciją.

Kai klientas patvirtina mokėjimą, atsiųskite jam elektroninį laišką, patvirtindami, kad operacija buvo atlikta. Priklausomai nuo elektroninės prekybos mokėjimo ir sutarties tipo, jums gali reikėti nurodyti skirtingų tipų informaciją.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie savo klientų teises, apsilankykite mūsų skirsnyje „Klientai".

Mokestinių ir PVM prievolių vykdymas

Pardavinėti internetu taip pat reiškia, kad turėsite vykdyti fiskalines ir pridėtinės vertės mokesčio (PVM) prievoles. Priklausomai nuo to, kam, kur ir kokias prekes parduodate, arba paslaugų, kurias teikiate, taikomos skirtingos taisyklės. Įsitikinkite, kad taikote tos šalies, kurioje turite sumokėti PVM, taisykles ir teisingą tarifą (gali būti taikomas standartinis, lengvatinis arba net nulinis tarifas).

Atkreipkite dėmesį, kad jūs taip pat turite patikrinti, ar turėtumėte mokėti akcizus. Sužinokite daugiau apie mokestines prievoles, susijusias su jūsų internetine įmone.

ES teisės aktai

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Turite klausimų dėl verslo veiklos užsienyje, pavyzdžiui, eksporto arba verslo plėtros kitoje ES šalyje? Jei taip, Enterprise Europe Network gali duoti nemokamų patarimų.

Leškoti tinkamos pagalbos taip pat galite naudodamiesi pagalbos paslaugos ieškikliu.

Paskutinį kartą tikrinta 2023-06-12
Pasidalyti šiuo puslapiu