Paskutinį kartą tikrinta 2019-01-24

Darbo leidimai

Jungtinės Karalystės sprendimas pasinaudoti Europos Sąjungos sutarties 50 straipsniu: Daugiau informacijos

ES piliečiams paprastai nereikia darbo leidimų, kad jie galėtų dirbti kurioje nors ES šalyje.

Savarankiškai dirbantiems asmenims Europos Sąjungoje darbo leidimų nereikia.

Tačiau pagal darbo sutartį dirbti norintiems kai kuriems ES piliečiams tam tikrose ES šalyse darbo leidimų vis dar reikia.

Tai taikoma tik:

  • Kroatijos piliečiams kai kuriose ES šalyse;
  • kai kuriems ES piliečiams Kroatijoje.

Lichtenšteine nustatytos kvotos, kuriomis ribojamas jame galinčių dirbti ir gyventi žmonių skaičius. Ši kvotų sistema taikoma visų ES šalių, Norvegijos ir Islandijos piliečiams.

Kroatijos piliečiai

Kroatijos piliečių teisė kitose ES šalyse dirbti samdomais darbuotojais gali būti ribojama pereinamojo laikotarpio susitarimais iki 2020 m. birželio 30 d.

Dauguma ES šalių šiuos apribojimus panaikino. Tačiau vis dar gali reikėti darbo leidimo norint dirbti Austrijojede.

Darbas Kroatijoje

Jūsų teisė dirbti samdomu darbuotoju Kroatijoje gali būti ribojama pereinamojo laikotarpio susitarimais. Jums gali reikėti darbo leidimo, jei esate Austrijos pilietis.

Darbas Šveicarijoje

Daugumai ES piliečių leidimo dirbti Šveicarijoje nereikia. Apribojimai taikomi tik Kroatijos piliečiams, kurie vis dar turi gauti darbo leidimą, ir Bulgarijos ir Rumunijos piliečiams, kurie turi ribotas galimybes dalyvauti darbo rinkoje. Sužinokite daugiau apie ES piliečių darbą Šveicarijojefrdeiten.

Pagal ES ir Šveicarijos susitarimą dėl laisvo asmenų judėjimo Šveicarijos piliečiai gali laisvai gyventi ir dirbti ES.

Daugiau informacijos

Prieš bandydamas įsidarbinti šalyje, kurioje vis dar ribojamas patekimas į darbo rinką, paieškokite informacijos apie toje šalyje taikomą tvarką.

Išsamesnės informacijos kreipkitės į šalies, kurioje norėtumėte dirbti, valstybinę užimtumo tarnybą arba į konsultantą darbo Europoje klausimais.

Atsitikimas

Gaukite darbo leidimą prieš išvykdamas į užsienį

Kroatijos pilietis Markas priėmė darbo Vienoje pasiūlymą ir tuojau pat išvyko į Austriją. Tačiau jam nepavyko gauti darbo leidimo ir teko grįžti į Kroatiją.

Jei esate Kroatijos pilietis, prieš išvažiuodamas į kitą šalį dirbti būtinai išsiaiškinkite, ar darbo leidimu reikia pasirūpinti iš anksto. Jei taip, turėkite omenyje, kad jūsų prašymas išduoti darbo leidimą gali būti atmestas.

Komandiruojami darbuotojai

Komandiruojamiems darbuotojams apribojimų nėra, išskyrus vieną išimtį: Austrija taiko laikinus apribojimus kai kurių sektorių įmonių darbuotojų (tačiau ne savarankiškai dirbančių asmenų), kurie yra Kroatijos piliečiai, komandiravimui.

DUK.

ES teisės aktai

Reikia daugiau informacijos apie taisykles konkrečioje šalyje?

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: