Informacija verslui
Paskutinį kartą tikrinta 2022-11-29

Išlaidos ir kompensavimas: planinis gydymas užsienyje

Yra du būdai pasiekti, kad būtų padengtos planinio gydymo kitoje ES šalyje išlaidos. Jie nurodyti toliau.

1. Jūsų sveikatos draudimo įstaiga gali padengti visas išlaidas tiesiogiai

Jei gydotės šalyje, kurioje pacientai paprastai sumoka už gydymą, o paskui gauna kompensaciją iš savo sveikatos draudimo įstaigos, jums gali tekti gydymo išlaidas apmokėti pačiam, o po to galite kreiptis į šalies, kurioje gydotės, atitinkamą įstaigą dėl kompensacijos. Ji tiesiogiai jums kompensuos tokią pačią išlaidų dalį, kokia kompensuojama toje šalyje apdraustiems žmonėms.

Taip pat galite nuspręsti dėl kompensacijos kreiptis į savo draudimo įstaigą, kai grįšite namo. Jeigu šalyje, kurioje esate apdraustas, kompensuojama didesnė gydymo paslaugų, kurios jums suteiktos užsienyje, išlaidų dalis, turite teisę gauti papildomą savo sveikatos draudimo įstaigos kompensaciją, kad būtų padengtas skirtumas.

2. Galite pats apmokėti gydymo išlaidas ir prašyti kompensacijos po to

Tačiau ir tokiu atveju jums gali tekti prašyti išankstinio leidimo gydytis, jei reikia nakvoti ligoninėje arba naudotis labai specializuota ir brangia medicinos infrastruktūra. Kad tai išsiaiškintumėte, kreipkitės į savo nacionalinį kontaktinį centrą. Nuorodas į gydymo, kuriam reikalingas išankstinis leidimas jūsų šalyje, sąrašus galite rasti čia.

Naudojantis šia galimybe, kitoje ES šalyje galite būti gydomas kaip privatus pacientas ir jums gali būti taikomos privačiojo sektoriaus kainos net valstybinėse įstaigose. Kompensacijos visada bus išmokėtos pagal viešojo sektoriaus kainas, todėl turėsite apmokėti skirtumą.

Įspėjimas

Išlaidos be S2 formos nekompensuojamos Šveicarijoje.

1 atsitikimas

Išankstinio leidimo reikia ne visada, tačiau kainos skirsis

Hugo nori gydytis kataraktą (tokiam gydymui taikomas jo sveikatos draudimas) Vokietijoje. Tačiau gydymas Vokietijoje brangesnis negu jo šalyje. Hugo norėtų, kad būtų padengtos visos jo gydymo išlaidos, todėl turi prašyti savo sveikatos draudimo įstaigos išankstinio leidimo (S2 formos). Jei jis leidimą gaus, galės vykti į užsienį ir gydytis, o visos išlaidos paprastai turėtų būti padengtos tiesiogiai tarpusavyje susitarus abiem susijusioms įstaigoms. Tačiau jo sveikatos draudimo įstaiga gali atsisakyti išduoti S2 formą, jei gydymas galėtų būti suteiktas Hugo jo šalyje per mediciniškai pagrįstą laikotarpį. 

Yvonne taip pat norėjo gauti tokias pačias kataraktos gydymo paslaugas Vokietijoje. Ir šiuo atveju jų išlaidas jos sveikatos draudimo įstaiga paprastai padengia. Ji norėjo išvykti gydytis kuo greičiau. Yvonne kreipėsi į savo šalies nacionalinį kontaktinį centrą, kad sužinotų, ar turi prašyti išankstinio leidimo. Paaiškėjo, kad to daryti nereikia, nes gydymas nėra susijęs nei su nakvyne ligoninėje, nei su labai specializuota ir brangia medicinos infrastruktūra. Todėl ji išvyko į užsienį ir gavo gydymo paslaugas privačioje klinikoje. Yvonne pati sumokėjo už gydymą ir grįžusi namo savo draudimo įstaigos paprašė išlaidų kompensacijos. Be S2 formos jos sveikatos draudimo įstaiga padengia tik jos šalyje nustatytos viešojo sektoriaus normos neviršijančią išlaidų dalį. Taigi Yvonne turėjo apmokėti kainos, kurią ji sumokėjo privačiai Vokietijos klinikai, ir kompensavimo normos savo šalyje skirtumą.

2 atsitikimas

Net jei turite išankstinį leidimą, jums gali tekti sumokėti dalį išlaidų iš anksto

Agata nori, kad sudėtingą operaciją jai atliktų Suomijos ligoninėje, kuri priklauso valstybinei sveikatos priežiūros sistemai. Šiai operacijai reikia turėti išankstinį jos šalies leidimą. Todėl Agata paprašė išankstinio leidimo (S2 formos). Jei jį gaus, jos gydymo išlaidos bus apmokėtos tiesiogiai.

Bernardui reikia tos pačios operacijos. Jis irgi nori, kad ji būtų atliekama Suomijoje, tačiau pasirinko privačią ligoninę. Šiuo atveju jam taip pat reikia prašyti išankstinio leidimo, tačiau tiesioginio apmokėjimo galimybė privačioms sveikatos priežiūros paslaugoms netaikoma. Jei Bernardas gaus išankstinį leidimą, jis turės apmokėti operacijos išlaidas ir po to prašyti kompensacijos. Jam turėtų būti kompensuota ne daugiau išlaidų, negu kompensuojama už tokio pobūdžio operaciją jo šalyje, ir jis turės apmokėti gydymo kainos ir kompensavimo tarifo skirtumą.

Kad ir kokią galimybę pasirinktumėte, jūsų sveikatos draudimo įstaiga negali atsisakyti jums išduoti išankstinį leidimą, jei:

Daugiau apie išlaidas ir kompensavimą galite sužinoti tiesiai savo sveikatos draudimo įstaigoje arba ES šalies, kurioje esate apdraustas, nacionaliniame kontaktiniame centre.

DUK.

ES teisės aktai

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: