Paslaugų priemonės

Kalbų juosta

ES vėliava

Naršymo kelias

Meniu

Atnaujinta 2017-10-12

Išlaidos ir kompensavimas: planinis gydymas užsienyje

Yra du būdai pasiekti, kad būtų padengtos planinio gydymo kitoje ES šalyje išlaidos. Jie nurodyti toliau.

1. Jūsų sveikatos draudimo įstaiga gali padengti visas išlaidas tiesiogiai

 • Ši sistema taikoma valstybiniams sveikatos priežiūros paslaugų teikėjams, bet pagal ją nebus padengtos privataus gydymo išlaidos.
 • Prieš vykstant gydytis į kitą šalį reikia paprašyti savo draudimo įstaigos išankstinio leidimo. Jei toks leidimas jums bus suteiktas, gausite atitinkamą leidimo formą ( S2 formą).
 • Jūsų gydymo išlaidas jūsų sveikatos draudimo įstaiga padengs pagal šalies, kurioje esate gydomas, kompensavimo normas.
 • Dėl išlaidų apmokėjimo paprastai tarpusavyje susitaria atitinkamos įstaigos, taigi jums tokiu atveju už gydymą mokėti nereikės.

Jei gydotės šalyje, kurioje pacientai paprastai sumoka už gydymą, o paskui gauna kompensaciją iš savo sveikatos draudimo įstaigos, jums gali tekti dalį išlaidų apmokėti iš anksto, o po to galite kreiptis į šalies, kurioje gydotės, atitinkamą įstaigą dėl kompensacijos. Ji tiesiogiai jums kompensuos tokią pačią išlaidų dalį, kokia kompensuojama toje šalyje apdraustiems žmonėms.

Taip pat galite nuspręsti dėl kompensacijos kreiptis į savo draudimo įstaigą, kai grįšite namo. Jeigu šalyje, kurioje esate apdraustas, kompensuojama didesnė gydymo paslaugų, kurios jums suteiktos užsienyje, išlaidų dalis, turite teisę gauti papildomą savo sveikatos draudimo įstaigos kompensaciją, kad būtų padengtas skirtumas.

2. Galite pats apmokėti gydymo išlaidas ir prašyti kompensacijos po to

 • Šią galimybę galite rinktis visais atvejais, nesvarbu, ar jūsų paslaugų teikėjas yra valstybinis, ar privatus.
 • Jums bus kompensuota išlaidų dalis, neviršijanti tokio gydymo kainos jūsų šalyje, tačiau tik tuo atveju, jei savo šalyje turite teisę į tokį gydymą.

Tačiau ir tokiu atveju jums gali tekti prašyti išankstinio leidimo gydytis ligoninėje arba gauti labai specializuotas ir brangias gydymo paslaugas. Kad tai išsiaiškintumėte, kreipkitės į savo nacionalinį kontaktinį centrą.

Išlaidos be išankstinio leidimo nekompensuojamos Šveicarijoje.

1 atsitikimas

Išankstinio leidimo reikia ne visada, tačiau geriau jį turėti

Hugo nori gydytis kataraktą (tokiam gydymui taikomas jo sveikatos draudimas) Vokietijoje. Tačiau gydymas Vokietijoje brangesnis negu jo šalyje. Hugo norėtų, kad būtų padengtos visos jo gydymo išlaidos, todėl turi prašyti savo sveikatos draudimo įstaigos išankstinio leidimo. Jei jis leidimą gaus, galės vykti į užsienį ir gydytis, o visos išlaidos turėtų būti kompensuotos tiesiogiai tarpusavyje susitarus abiem susijusioms įstaigoms.

Yvonne taip pat norėjo gauti tokias pačias kataraktos gydymo paslaugas Vokietijoje. Ir šiuo atveju jų išlaidas jos sveikatos draudimo įstaiga paprastai padengia. Ji norėjo išvykti gydytis kuo greičiau. Yvonne kreipėsi į savo šalies nacionalinį kontaktinį centrą, kad sužinotų, ar turi prašyti išankstinio leidimo. Paaiškėjus, kad to daryti nereikia, ji galėjo nedelsdama išvykti. Yvonne pati sumokėjo už gydymą ir grįžusi namo savo draudimo įstaigos paprašė išlaidų kompensacijos. Kadangi išankstinio leidimo ji neturėjo, o gydymas Vokietijoje kainavo šiek tiek brangiau, Yvonne turi padengti dalį išlaidų pati. Be išankstinio leidimo jos sveikatos draudimo įstaiga padengia tik jos šalyje nustatytos normos neviršijančią išlaidų dalį.

2 atsitikimas

Net jei turite išankstinį leidimą, jums gali tekti sumokėti dalį išlaidų iš anksto

Agata nori, kad sudėtingą operaciją jai atliktų Suomijos ligoninėje, kuri priklauso valstybinei sveikatos priežiūros sistemai. Kadangi tiek šios operacijos išlaidų tiesioginio apmokėjimo, tiek vėlesnio kompensavimo atveju reikia turėti išankstinį leidimą, ji jo paprašė. Jei Agata jį gaus, jos operacijos išlaidos bus apmokėtos tiesiogiai.

Bernardui reikia tos pačios operacijos. Jis irgi nori, kad ji būtų atliekama Suomijoje, tačiau pasirinko privačią ligoninę. Šiuo atveju jam taip pat reikia prašyti išankstinio leidimo, tačiau tiesioginio apmokėjimo galimybės rinktis jis negali. Jei Bernardas gaus išankstinį leidimą, jis turės apmokėti operacijos išlaidas ir po to prašyti kompensacijos. Jam turėtų būti kompensuota ne daugiau išlaidų, negu kompensuojama už tokio pobūdžio operaciją jo šalyje.

Kad ir kokią galimybę pasirinktumėte, jūsų sveikatos draudimo įstaiga negali atsisakyti jums išduoti išankstinį leidimą, jei:

 • jums reikia specifinių gydymo paslaugų, kurios negali būti suteiktos jūsų šalyje, tačiau jų išlaidas padengia jūsų privalomojo sveikatos draudimo įstaiga, ir
 • reikiamų gydymo paslaugų savo šalyje jums tektų laukti pernelyg ilgai, turint omenyje jūsų dabartinę sveikatos būklę ir jūsų ligos eigą.

Daugiau apie išlaidas ir kompensavimą galite sužinoti tiesiai iš sveikatos paslaugų teikėjo arba iš ES šalies, kurioje norite gydytis, nacionalinio kontaktinio centro.

Viešosios konsultacijos
  Pagalbos tarnybos
  Pagalba ir patarimai