Informacija verslui
Paskutinį kartą tikrinta 2019-04-10

Pridėtinės vertės mokestis (PVM)

PVM mokėjimas toje šalyje, kurioje perkama

Europos Sąjungoje apsiperkantys privatūs asmenys PVM moka tik vieną kartą – toje šalyje, kurioje perka.

Visus kitose ES šalyse įsigytus pirkinius galima parsivežti namo nestojant pasienyje ir nepildant muitinės deklaracijos. Vienintelė sąlyga – pirkiniai turi būti skirti naudotis jums arba jūsų šeimai, bet ne perparduoti.

PVM grąžinimas

Jei ES esate svečias iš ES nepriklausančios valstybės, turite teisę į PVM grąžinimą už prekes, kurias įsigijote būdamas ES, jei prekės muitinėje pateikiamos išvykstant ne vėliau kaip po trijų mėnesių nuo jų įsigijimo kartu su PVM grąžinimo dokumentais. Dokumentus paprastai rengia pardavėjas, bet sistemoje dalyvaujama savanoriškai, todėl ne visi prekiautojai ja naudojasi. Kai kuriose šalyse nustatyta minimali pirkinių, už kuriuos mokestis gali būti grąžinamas, vertėfrdeen.

Apsipirkimas internetu kitoje ES šalyje

Kai kitoje ES šalyje perkate prekes, kurios turės būti pristatytos į jūsų gyvenamąją šalį, gali būti taikomos specialios taisyklės. Jeigu įmonė, iš kurios perkate, prekių į jūsų šalį, kur jos pristatomos, parduoda už tam tikrą ribą viršijančią sumą, ji negali taikyti šalies, kur apsipirkote, PVM tarifo.

Tokiu atveju ji turi taikyti šalies, į kurią prekės pristatomos, PVM tarifą. Tokią tarpvalstybinės prekybos didžiausią sumą nustato kiekviena ES šalispdfen (35 000 arba 100 000 eurų). Tai reiškia, kad dauguma stambių mažmeninės prekybos internetu įmonių, tiekiančių prekes į ES šalis, turės taikyti taisyklę, pagal kurią imamas šalies, į kurią prekės pristatomos, PVM.

Atsitikimas

Kartais gali tekti sumokėti didesno tarifo PVM

Nyderlanduose gyvenanti Katrina užsisakė knygą iš didelės Airijos įmonės, besiverčiančios mažmenine prekyba internetu. Mokėdama už užsakymą ir įrašiusi savo adresą, ji pamatė, kad kaina staiga padidėjo. Ėmusi aiškintis, kodėl taip nutiko, ji suprato, kad bendrovė ją apmokestino 9 % tarifo Nyderlandų PVM, o ne 0 % tarifo Airijos PVM.

Nyderlanduose didžiausia suma, kurios neviršijus galima tiekti į šalį prekes ir nemokėti Nyderlandų PVM, yra 100 000 eurų. Tai reiškia, kad įmonė, per ankstesnius finansinius metus pardavusi į Nyderlandus prekių už daugiau nei 100 000 eurų, privalo taikyti paskirties šalies tarifo PVM. Įmonė, kuriai pateikė užsakymą Katrina, prekių į Nyderlandus tiekia dažnai, todėl privalo jai taikyti Nyderlandų tarifo PVM, nors jos užsakyta prekė siunčiama iš Airijos.

Ši taisyklė netaikoma naudotoms prekėms, meno kūriniams, kolekcionavimo objektams ir antikvariniams daiktams.

Akcizas

Jei kitoje ES šalyje internetu perkate tabako gaminius arba alkoholinius gėrimus, į kainą bus įskaičiuoti akcizai, neatsižvelgiant į kiekį ir net tuomet, jei tie gaminiai yra dovanos.

Prekiautojas yra atsakingas už tai, kad ES paskirties šalyje būtų sumokėtas akcizas.

Taigi į šių rūšių prekių kainą turėtų būti įskaičiuotas akcizas. Jei kaina labai maža, prieš perkant derėtų paklausti pardavėjo, ar sumokėtas akcizas. Jei pardavėjas akcizo nesumokėjo, jūsų prekės gali būti konfiskuotos muitinėje, kai bus įvežamos į šalį, arba sumokėti akcizą gali tekti jums pačiam. Reikėtų visada įsitikinti, kad pardavėjas sumokės reikiamą akcizą ES paskirties šalyje.

Jei internetu perkate prekes ES nepriklausančioje šalyje, PVM, muitus ir akcizus mokėti privalu visada.

Išimtis telekomunikacijų, transliavimo ir elektroninėms paslaugoms

Telekomunikacijų, transliavimo ir elektroninių paslaugų PVM mokamas šalyje, kurioje gyvenate (kurioje esate įsikūręs, turite nuolatinį adresą arba paprastai gyvenate), o ne šalyje, kurioje perkate paslaugą. Šios taisyklės taikomos tiek ES, tiek jai nepriklausančiose šalyse perkamoms paslaugoms.

Atsitikimas

Už skaitmeninį turinį mokamas gyvenamosios šalies tarifo PVM

Švedijoje gyvenanti Senta dažnai perka e. knygų iš Suomijos knygų pardavėjo internetu. Suomijos tiekėjas turi iš jos imti Švedijos, o ne Suomijos tarifo PVM.

Išimtys kitoms internetu perkamoms paslaugoms

Kai internetu perkate paslaugas iš ES įsisteigusio prekiautojo, mokate tos šalies, kurioje įsisteigęs prekiautojas, tarifo PVM. Ši taisyklė taikoma ir tuo atveju, jei gyvenate kitoje ES šalyje negu prekiautojo šalis.

Atsitikimas

PVM mokėjimas šalyje, kurioje įsisteigęs prekiautojas

Joao vadovauja Lisabonoje įsteigtai konsultacinei bendrovei. Jis teikia konsultavimo paslaugas privačiam asmeniui, kuris gyvena Kopenhagoje. Kadangi Joao bendrovė registruota Portugalijoje, jis turi imti iš savo kliento dano Portugalijos tarifo PVM.

Tačiau ši taisyklė turi daug išimčių. Toliau nurodomos dažniausiai taikomos išimtys.

Pastaba. Šis sąrašas nėra išsamus.

Išimtis automobiliams

Kitoje ES šalyje pirktų naujų automobilių PVM mokamas toje šalyje, į kurią automobilis importuojamas ir kurioje jis registruojamas (jūsų gyvenamojoje šalyje). Ši PVM sistema taikoma ir kitoms transporto priemonėms, pavyzdžiui, dideliems motociklams, laivams ir orlaiviams.

Sužinokite daugiau apie PVM mokėjimą perkant automobilį kitoje ES šalyje.

DUK.

ES teisės aktai

Reikia daugiau informacijos apie taisykles konkrečioje šalyje?

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: