Paslaugų priemonės

Kalbų juosta

ES vėliava

Naršymo kelias

Meniu

Paskutinį kartą tikrinta 2018-03-21

Pridėtinės vertės mokestis (PVM)

PVM mokėjimas toje šalyje, kurioje perkama

Europos Sąjungoje apsiperkantys privatūs asmenys PVM moka tik vieną kartą – toje šalyje, kurioje perka.

Visus kitose ES šalyse įsigytus pirkinius galima parsivežti namo nestojant pasienyje ir nepildant muitinės deklaracijos. Vienintelė sąlyga – pirkiniai turi būti skirti naudotis jums arba jūsų šeimai, bet ne perparduoti.

PVM grąžinimas

Jei ES esate svečias iš ES nepriklausančios valstybės, turite teisę į PVM grąžinimą už prekes, kurias įsigijote būdamas ES, jei prekės muitinėje pateikiamos išvykstant ne vėliau kaip po trijų mėnesių nuo jų įsigijimo kartu su PVM grąžinimo dokumentais. Dokumentus paprastai rengia pardavėjas, bet sistemoje dalyvaujama savanoriškai, todėl ne visi prekiautojai ja naudojasi. Kai kuriose šalyse nustatyta minimali pirkinių, už kuriuos mokestis gali būti grąžinamas, vertėfrançaisDeutschEnglish.

Apsipirkimas internetu kitoje ES šalyje

Kai kitoje ES šalyje perkate prekes, kurios turės būti pristatytos į jūsų gyvenamąją šalį, gali būti taikomos specialios taisyklės. Jeigu įmonė, iš kurios perkate, prekių į jūsų šalį, kur jos pristatomos, parduoda už tam tikrą ribą viršijančią sumą, ji negali taikyti šalies, kur apsipirkote, PVM tarifo.

Tokiu atveju ji turi taikyti šalies, į kurią prekės pristatomos, PVM tarifą. Tokią tarpvalstybinės prekybos didžiausią sumą nustato kiekviena ES šalispdfEnglish (35 000 arba 100 000 eurų). Tai reiškia, kad dauguma stambių mažmeninės prekybos internetu įmonių, tiekiančių prekes į ES šalis, turės taikyti taisyklę, pagal kurią imamas šalies, į kurią prekės pristatomos, PVM.

Atsitikimas

Kartais gali tekti sumokėti didesnį PVM tarifą

Belgė Lucie užsisakė knygą iš didelės Jungtinės Karalystės įmonės, besiverčiančios mažmenine prekyba internetu. Mokėdama už užsakymą ir įrašiusi savo adresą, ji pamatė, kad kaina staiga padidėjo. Ėmusi aiškintis, kodėl taip nutiko, ji suprato, kad bendrovė ją apmokestino 6 % tarifo Belgijos PVM, o ne 0 % tarifo Jungtinės Karalystės PVM.

Belgijoje didžiausia suma, kurios neviršijus galima tiekti į šalį prekes ir nemokėti Belgijos PVM, yra 35 000 eurų. Tai reiškia, kad įmonė, per ankstesnius finansinius metus pardavusi į Belgiją prekių už daugiau nei 35 000 eurų, privalo taikyti paskirties šalies tarifo PVM. Įmonė, kuriai pateikė užsakymą Lucie, prekių į Belgiją tiekia dažnai, todėl privalo jai taikyti Belgijos tarifo PVM, nors jos knyga siunčiama iš JK.

Ši taisyklė netaikoma naudotoms prekėms, meno kūriniams, kolekcionavimo objektams ir antikvariniams daiktams.

Akcizas

Jei kitoje ES šalyje internetu perkate tabako gaminius arba alkoholinius gėrimus, į kainą bus įskaičiuoti akcizai, neatsižvelgiant į kiekį ir net tuomet, jei tie gaminiai yra dovanos.

Prekiautojas yra atsakingas už tai, kad ES paskirties šalyje būtų sumokėtas akcizas.

Taigi į šių rūšių prekių kainą turėtų būti įskaičiuotas akcizas. Jei kaina labai maža, prieš perkant derėtų paklausti pardavėjo, ar sumokėtas akcizas. Jei pardavėjas akcizo nesumokėjo, jūsų prekės gali būti konfiskuotos muitinėje, kai bus įvežamos į šalį, arba sumokėti akcizą gali tekti jums pačiam. Reikėtų visada įsitikinti, kad pardavėjas sumokės reikiamą akcizą ES paskirties šalyje.

Jei internetu perkate prekes ES nepriklausančioje šalyje, PVM, muitus ir akcizus mokėti privalu visada.

Išimtis telekomunikacijų, transliavimo ir elektroninėms paslaugoms

Telekomunikacijų, transliavimo ir elektroninių paslaugų PVM mokamas šalyje, kurioje gyvenate (kurioje esate įsikūręs, turite nuolatinį adresą arba paprastai gyvenate), o ne šalyje, kurioje perkate paslaugą. Šios taisyklės taikomos tiek ES, tiek jai nepriklausančiose šalyse perkamoms paslaugoms.

Atsitikimas

Už skaitmeninį turinį mokamas gyvenamosios šalies tarifo PVM

Senta gyvena Švedijoje ir perka e. knygas iš Suomijos knygų pardavėjo internetu. Suomijos tiekėjas turi iš jos imti Švedijos, o ne Suomijos tarifo PVM.

Išimtys kitoms internetu perkamoms paslaugoms

Kai internetu perkate paslaugas iš ES įsisteigusio prekiautojo, mokate tos šalies, kurioje įsisteigęs prekiautojas, tarifo PVM. Ši taisyklė taikoma ir tuo atveju, jei gyvenate kitoje ES šalyje negu prekiautojo šalis.

Atsitikimas

PVM mokėjimas šalyje, kurioje įsisteigęs prekiautojas

Joao vadovauja Lisabonoje įsteigtai konsultacinei bendrovei. Jis teikia konsultavimo paslaugas privačiam asmeniui, kuris gyvena Kopenhagoje. Kadangi Joao bendrovė registruota Portugalijoje, jis turi imti iš savo kliento dano Portugalijos tarifo PVM.

Tačiau ši taisyklė turi daug išimčių. Toliau nurodomos dažniausiai taikomos išimtys.

  • Tarpininko teikiamos paslaugos. Pridėtinės vertės mokesčiu apmokestinama toje šalyje, kurioje vykdomas pagrindinis sandoris su tarpininku. Pavyzdžiui, vasarnamio Prancūzijoje savininkė nori persivežti kai kuriuos baldus į savo namus Švedijoje ir paprašo tarpininko rasti bendrovę, kuri tai padarytų. Tarpininko komisiniam mokesčiui bus taikomas Prancūzijos PVM, nes pagrindinė paslauga (t. y. prekių vežimas iš vienos ES šalies į kitą) teikiama išvykimo vietoje.
  • Su nekilnojamuoju turtu susijusios paslaugos apmokestinamos ten, kur tas turtas yra. Pavyzdžiui, jei Prancūzijoje įsisteigęs architektas pasamdomas suprojektuoti namą Ispanijoje, architekto honorarui bus taikomas Ispanijos PVM.
  • Keleivinis transportas apmokestinamas atsižvelgiant į nuvažiuotą atstumą. Pavyzdžiui, į autobuso, važiuojančio iš Lenkijos į Prancūziją per Vokietiją, bilieto kainą bus įskaičiuotas Lenkijos, Vokietijos ir Prancūzijos PVM, atsižvelgiant į kiekvienoje šalyje nuvažiuotą atstumą. Jei autobusas važiuotų ir per Šveicariją, ta kelio dalis nebūtų apmokestinta ES PVM, nes Šveicarija nėra ES valstybė narė.
  • Maitinimo bei maisto pristatymo paslaugos (kitos nei tos, kurios teikiamos laive, orlaivyje arba traukinyje) apmokestinamos toje vietoje, kurioje paslaugos teikiamos fiziškai. Pavyzdžiui, jei Liuksemburge įsikūrusi bendrovė tiekia maistą ir gėrimus renginiui Florencijoje, ji turi mokėti Italijos PVM.

Pastaba. Šis sąrašas nėra išsamus.

Išimtis automobiliams

Kitoje ES šalyje pirktų naujų automobilių PVM mokamas toje šalyje, į kurią automobilis importuojamas ir kurioje jis registruojamas (jūsų gyvenamojoje šalyje). Ši PVM sistema taikoma ir kitoms transporto priemonėms, pavyzdžiui, dideliems motociklams, laivams ir orlaiviams.

Sužinokite daugiau apie PVM mokėjimą perkant automobilį kitose ES šalyse.

Viešosios konsultacijos
    Pagalbos tarnybos
    Pagalba ir patarimai