Paslaugų priemonės

Kalbų juosta

ES vėliava

Naršymo kelias

Meniu

Atnaujinta 2017-05-24

DUK. PVM

 • Ar turiu mokėti PVM už kitose ES šalyse perkamas prekes?

  TAIP. Įsigyti neapmokestintų prekių, pavyzdžiui, oro uostuose, gali tik ES nepriklausančių šalių gyventojai, keliaujantys į ES nepriklausančias šalis. ES piliečiai turi mokėti PVM, net jei jie apsiperka kitose ES šalyse.

  Nuo PVM kartais atleidžiama kitoje ES šalyje perkant automobilį.

 • Esu Amerikos pilietis. Šiemet ketinu vykti į ES. Jei būdamas ES, nusipirksiu prekių, ar prieš grįždamas į JAV galėsiu paprašyti grąžinti už jas PVM?

  TAIP, jeigu išvykdamas iš ES tas prekes per 3 mėnesius nuo įsigijimo pateiksite muitinei kartu su PVM grąžinimo dokumentais.

 • Ar yra specialių sąlygų, kad būtų galima prašyti grąžinti PVM Airijoje prieš išvykstant iš ES?

  TAIP. Turite įrodyti, kad gyvenate ne ES šalyje, be to, privalote išvežti prekes iš ES per tris mėnesius nuo jų nusipirkimo. Kai kuriose šalyse taip pat nustatyta minimali pirkinių vertė, kad būtų galima prašyti grąžinti PVM, bet Airijoje tai netaikoma.

 • Šiemet ketinu vykti iš Londono į Niujorką. Žinau, kad neapmuitinamoje oro uosto parduotuvėje galiu nusipirkti muitais neapmokestintų prekių, bet ar yra apribojimų, ką galima įsigyti?

  NE. Nėra nustatyta jokių muitais ir mokesčiais neapmokestintų prekių, kurias galite įsigyti ir išsivežti iš ES, kiekio arba vertės apribojimų.

  Tačiau šalyje, į kurią vykstate (šiuo atveju JAV), gali būti nustatyta įvežamų prekių apribojimų. Tai reikia išsiaiškinti (JAV) valdžios institucijose.

Žr. pagrindinę informaciją šia tema
Pridėtinės vertės mokestis (PVM)
Viešosios konsultacijos
  Pagalbos tarnybos
  Pagalba ir patarimai