Paslaugų priemonės

Kalbų juosta

ES vėliava

Naršymo kelias

Meniu

Paskutinį kartą tikrinta 2018-05-02

Akademinių diplomų pripažinimas

Jungtinės Karalystės sprendimas pasinaudoti Europos Sąjungos sutarties 50 straipsniu: Daugiau informacijos

JK kol kas yra visavertė ES narė, tad joje ir jai tebetaikomos visos teisės ir pareigos.

 • Klausimai ir atsakymai, remiantis 2017 m. gruodžio 8 d. ES ir JK bendra ataskaitaEnglish
 • ES leidiniai apie BrexitEnglish
 • Jungtinės Karalystės vyriausybės informacija ir patarimai Brexit klausimaisEnglish

Diplomai savaime nepripažįstami

Akademiniai diplomai nėra savaime pripažįstami visoje ES. Todėl, jei siekiate toliau studijuoti kitoje ES šalyje, jums gali reikėti kreiptis į tos šalies institucijas, kad joje būtų pripažintas jūsų mokslinis laipsnis arba diplomas. Jei jau žinote, kad galiausiai norėsite tęsti studijas kitoje šalyje, iš pradžių pasitikrinkite, ar jūsų diplomas bus joje pripažintas.

Už savo švietimo sistemas atsakingos ES šalių vyriausybės; jos gali taikyti savo taisykles ir spręsti, ar pripažinti kitur įgytą akademinę kvalifikaciją.

Atsitikimas

Sužinokite, ar šalis pripažins jūsų užsienyje įgytą diplomą

Kathrin įgijo universitetinį išsilavinimą Vokietijoje. Po to ji persikėlė į Prancūziją studijuoti magistrantūros programoje, bet Prancūzijos valdžios institucijos nepripažino jos diplomo, reikalaudamos gauti kvalifikaciją patvirtinantį dokumentą iš Prancūzijos universiteto. Po diskusijų su Prancūzijos universitetu jai pavyko pasiekti, kad jos išsilavinimas būtų pripažintas lygiaverčiu Prancūzijos sistemos diplomui (pranc. licence), kuris įgyjamas tik po 3 metų studijų ir kuris, jos nuomone, apima daug mažiau dalykų nei studijos, kurias ji jau baigė Vokietijoje. Nepaisant to, ji dar dvejus metus turėjo tęsti pirmosios pakopos studijas pagal Prancūzijos sistemą ir tik po to galėjo prašyti ją priimti į norimas magistrantūros studijas.

Palyginkite savo diplomą

Daugeliu atvejų galite gauti dokumentą, kuriame jūsų diplomas palyginamas su diplomais, išduodamais toje ES šalyje, į kurią vykstate. Tam susisiekite su tos šalies, kurioje norėtumėte įvertinti ir palyginti savo diplomus, ENIC/NARIC centruEnglish. Šis centras gali būti jūsų šalies, jei po studijų grįžtate namo, arba kitos ES šalies, jei persikeliate į ją dirbti arba studijuoti toliau.

Atsižvelgiant į šalį, kurioje vertinami jūsų diplomai, ir vertinimo tikslą, ENIC/NARIC centras juos įvertins pats arba perduos kompetentingai valdžios institucijai.

Prieš vertinimą sužinokite:

 • kiek paslauga kainuos (jei už ją imamas mokestis);
 • kiek vertinimas truks: priklausomai nuo šalies, tikslo ir jūsų atvejo sudėtingumo, tai gali trukti nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių;
 • kokios rūšies dokumentą gausite – tai gali būti visišką kvalifikacijos lygiavertiškumą patvirtinantis dokumentas arba lyginamoji ataskaita;
 • ką galite daryti, jei nesutiktumėte su vertinimu (kaip teikti skundą).

Jei dokumentus teiksite „Europass" forma (pvz., diplomo priedo), jūsų diplomą palyginti ir pripažinti bus lengviau.

Profesinė kvalifikacija

Šiame skyriuje aptariamas akademinės kvalifikacijos pripažinimas. Profesinių kvalifikacijų, t. y. išsilavinimo, kuris suteikia galimybę užsiimti profesine veikla, pavyzdžiui, slaugytojo arba teisininko, pripažinimas įvairiose ES šalyse reglamentuojamas skirtingomis ES taisyklėmis.

Viešosios konsultacijos
  Pagalbos tarnybos
  Pagalba ir patarimai