Paskutinį kartą tikrinta 2022-04-02

Darbas studijuojant

Jei ketinate vykti studijuoti į kitą ES šalį, jums reikės turėti pakankamai pajamų joje gyventi, kad nereikėtų prašyti pajamų paramos. Pajamų galite gauti iš įvairių šaltinių: tėvų, sutuoktinio arba, žinoma, užsidirbti.

Kaip ES pilietis, turėsite tokią pačią teisę dirbti studijuodamas kaip ir tos šalies piliečiai. Jums nereikės darbo leidimo, net jei norėsite dirbti visą darbo dieną.

Daugiau apie laikinus darbo apribojimus.

Kai kurios šalys leidžia dirbti neribotą valandų skaičių per savaitę. Kitos leidžia dirbti tik nustatytą valandų skaičių per semestrą arba per metus.

Daugiau apie darbą kitoje ES šalyje.

Mokesčiai ir socialinis draudimas

Jei kitoje ES šalyje gyvenate daugiau kaip 6 mėnesius per metus (183 dienas), ta šalis bus laikoma jūsų gyvenamąja vieta mokesčių tikslais. Todėl jei studijuodamas dirbate, turėsite mokėti mokesčius ir socialinio draudimo įmokas nuo pajamų, uždirbtų šalyje, kurioje studijuojate.

Šalis, kurioje studijuojate, taip pat gali apmokestinti pajamas, uždirbtas kitoje šalyje, pavyzdžiui, gautas už bet kokį darbą vasarą jūsų kilmės šalyje. Apie tokias pajamas jums gali tekti pranešti ir kartais sumokėti mokesčius šalyje, kurioje studijuojate.

Svarbu prisiminti, kad daug ES šalių – nors ne visos – yra sudarios dvišalius susitarimus dėl dvigubo apmokestinimo išvengimo. Kai kuriais atvejais šie susitarimai gali nulemti, kurioje šalyje turėtumėte mokėti mokesčius.

Daugiau apie mokesčius.

Atsitikimas

Olandas studentas Joostas atvyko studijuoti į Belgiją. Dalį darbo dienos jis dirba restorane pagal sutartį, sudarytą laikantis Belgijos teisės. Darbdavys iš jo mėnesinės algos išskaičiuoja mokesčius ir socialinio draudimo įmokas ir už jį moka įmokas Belgijos valdžios institucijoms.

Per vasaros atostogas Joostas visą darbo dieną dirba savo gimtajame mieste Nyderlanduose. Čia darbdavys už jį moka įmokas Nyderlandų mokesčių tarnybai. Joostas, kuris Belgijoje yra laikomas jos gyventoju mokesčių tikslais, gali Nyderlandų valdžios institucijų prašyti grąžinti išskaitytus mokesčius ir tuomet sumokėti Belgijos taikomus pajamų mokesčius arba jis gali deklaruoti Nyderlanduose uždirbtas pajamas ir ten jau sumokėtus mokesčius, kad gautų mokestinę nuolaidą iš Belgijos valdžios institucijų.

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: