Informacija verslui
Paskutinį kartą tikrinta 2021-06-02

Šeimos narių, kurie nėra ES piliečiai, teisė nuolat (ilgiau kaip 5 metus) gyventi kitoje šalyje

Paveikė „Brexit’as“?

Klausimai ir atsakymai. ES ir JK piliečių teisės, paskelbtame susitarime dėl išstojimo

2021 m. sausio 1 d. pasikeis taisyklės ES piliečiams, gyvenantiems Jungtinėje Karalystėje arba persikeliantiems į ją. Tas pats taikoma ir Jungtinės Karalystės piliečiams, gyvenantiems ES šalyje arba persikeliantiems į ją.

Turiu nuolatinę gyvenamąją vietą Jungtinėje Karalystėje / ES arba ją įgysiu pereinamuoju laikotarpiu.

Iš esmės jūs ir jūsų šeimos nariai ir toliau turėsite nuolatinio gyventojo teises priimančiojoje šalyje. Tai galioja ir ES pilietybės neturintiems šeimos nariams. Tačiau Jungtinėje Karalystėje reikia teikti paraišką pagal nuolatinio gyventojo statuso suteikimo ES piliečiams programą, kad būtų suteiktas naujas nuolatinio gyventojo statusas. Europos Sąjungoje kuo greičiau pasiteiraukite savo priimančiosios šalies institucijų, ar privaloma prašyti naujo nuolatinio gyventojo statuso.

Gyvenu Jungtinėje Karalystėje / ES, tačiau dar neturiu teisės į nuolatinio gyventojo statusą

Iš esmės jūs ir jūsų šeimos nariai ir toliau turėsite esamas gyventojo teises priimančiojoje šalyje. Tai galioja ir ES pilietybės neturintiems šeimos nariams. Tačiau Jungtinėje Karalystėje reikia teikti paraišką pagal nuolatinio gyventojo statuso suteikimo ES piliečiams programą, kad būtų suteiktas naujas nuolatinio gyventojo statusas. Europos Sąjungoje kuo greičiau pasiteiraukite savo priimančiosios šalies institucijų, ar privaloma prašyti naujo nuolatinio gyventojo statuso.

Noriu persikelti į Jungtinę Karalystę / ES.

Jūs ir jūsų šeimos nariai galite keltis į Jungtinę Karalystę arba į ES šalį pagal dabartines ES taisykles iki 2020 m. gruodžio 31 d. Tai galioja ir ES pilietybės neturintiems šeimos nariams. Tačiau Jungtinėje Karalystėje jums reikės pateikti paraišką pagal nuolatinio gyventojo statuso suteikimo ES piliečiams programą. Europos Sąjungoje kuo greičiau pasiteiraukite savo priimančiosios šalies institucijų, ar jums reikia registruotis ir ar privaloma prašyti naujo nuolatinio gyventojo statuso.

Noriu nuvykti į JK / ES trumpam laikui

Dabartinės pranešimo apie neilgą buvimą šalyje, gyvenamosios vietos užsienyje registravimo, šeimos narių ES piliečių registravimo, ES pilietybės neturinčių šeimos narių registravimo taisyklės toliau taikomos bent iki 2020 m. gruodžio 31 d.

Man reikia pagalbos

Jeigu manote, kad buvo nepaisyta ES teisės aktais jums suteikiamų teisių, kreipkitės į mūsų pagalbos tarnybas.

Išsami informacija apie Susitarimo dėl išstojimo įgyvendinimą ir piliečių teises

Einant į pabaigą penktiems nepertraukiamo ir teisėto gyvenimo šalyje metams jūsų šeimos nariai, kurie nėra ES piliečiai, turėtų paprašyti leidimo nuolat gyventi ES šalyje, kurioje gyvenate jūs, kortelės.

Ši kortelė dažnai išduodama nemokamai (arba už tą pačią kainą kaip tapatybės kortelės tos šalies piliečiams). Ji turėtų galioti 10 metų ir yra automatiškai pratęsiama nekeliant jokių sąlygų ar reikalavimų.

Jos prašydamas jūsų šeimos narys, kuris nėra ES pilietis, privalo pateikti įrodymą, kad jis teisėtai gyveno šalyje 5 metus, pavyzdžiui, galiojančią leidimo gyventi šalyje kortelę, išduotą prieš 5 metus.

Jei jums kyla sunkumų gauti leidimo nuolat gyventi šalyje korteles savo šeimos nariams, kurie nėra ES piliečiai, galite kreiptis į mūsų pagalbos tarnybas.

Įspėjimas

Net jei jūsų šeimos narys, kuris nėra ES pilietis, turi leidimo nuolat gyventi šalyje kortelę, jam vis tiek gali reikėti vizos, kad galėtų keliauti ES. Sužinokite daugiau apie šeimos nariams, kurie nėra ES piliečiai, reikalingus kelionės dokumentus.

DUK.

ES teisės aktai

Reikia daugiau informacijos apie taisykles konkrečioje šalyje?

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: